Hellboy : Maskeler Ve Canavarlar ( Batman ) - JBC

Başlatan Jedmau, 18 Haziran, 2016, 03:10:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Heliboy sevmememe rağmen içinde Batman olduğu için aldım okuyunca paylaşırım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

nikopol

Hellboy takipcisi degilim (zamaninda Ithaki'nin yayinladigi seriyi okudugumla kaldim), ama cizgi roman sever olarak Amazon'da biraz bakindim ve JBC'nin bundan sonra yayinlayacagi Hellboy eserlerinin Hellboy in Mexico, Hellboy and the BPRD: 1952 ve Hellboy in Hell (1 & 2) olacagini tahmin ediyorum. Yasayan gorur.

Bu arada Maskeler ve Canavarlar'in orijinal kapagindaki iki karakterin ismi, Batman'i vurgulamak icin bizde kaldirilmis:

rumar80

Star man ve ghost Türk çizgi roman okuru tarafından çok tanınan karakterler olmadığı ve satış amaçlı bir düşünce olduğuna inandığım için çok ta yanlış bulmadım

hennessy

SPOLIER İÇERİR

Bu Hellboy'u bir türlü sevemedim. Batman yüzü hürmetine tekrar aldım. Meğerse Batman gelip bir selam verip gidiyormuş. Hikaye çok zayıf geldi bana.

Puan 5/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Harun Ça

Öncelikle keşke sert kapak olsaydı diyorum. Tahminim fiyatın makul tutulup, satışları arttırmak için bu şekilde basıldı. Goodreads de gördüğüm kadarıyla orijinalinde de soft kapak basılmış sadece ispanyolca edisyonunda hardcover mevcut.

Ciltte iki hikaye mevcut ve bu hikayelerde iki bölüme ayrılmış. İlk hikayede Hellboy'a Batman ve Starman eşlik ediyor. Hikaye Batman Joker kovalamacasıyla başlıyor. Batman, Joker'i elinden kaçırıyor ama bir planlar peşinde olduğunuda biliyor. Daha sonra Wayne Endüstrileri'nin düzenlediği Alternatif Enerji konferansında konuşma yapan ilk Starman Ted Knight, kadim bir tanrıyı diriltmek için plan yapan gizli bir Nazi örgütü tarafından kaçırıyor. İşin içinde Naziler ve paranormal olaylar olunca Hellboy da soluğu Gotham'da alıyor. Hellboy ve Batman Gotham çatılarında beraber Nazi örgütünün izini sürüyorlar. Bölümün sonunda örgütün üssünün Amazon ormanlarında bulunduğunu tespit ediyorlar ve tam yola koyulacakları zaman Joker'in başlattığı bir suç dalgası yüzünden Batman Gotham da kalmak zorunda kalıyor. Tam bu sırada yardıma şuanki Starman Jack Knight geliyor ve maceranın ikinci bölümünde Hellboy'a Starman eşlik ediyor. İkinci bölümü okumak isteyenlerin heyecanını kaçırmamak için anlatmıyor. İlk bölümde Mignola çizgileriyle bir Gotham atmosferi görmek çok güzeldi. Mignola'nın karakterlerin yarısını gölgede bırakan çizim tarzı Batman'e çok yakışıyor tabii bazı panellerdeki detaysız çizimler hoşunuza gitmeyebilir. Hikayeye gelecek olursak çokta tatmin edici değil olaylar hızlı gelişiyor ve Batman maceranın sonuna kadar eşlik etmediği için benim beklentilerimi tam karşılayamadı.

İkinci macerayı ilkine nazaran daha çok sevdim ama bu seferde çizimler pek hoşuma gitmedi. Hellboy'u Mignola'nın çizgisiyle seviyorum. Sürpriz bozan olmaması için bu hikayeyi anlatmayacağım okumanızı tavsiye ederim.

alan ford

Amazon'da Mister NO'yu da bulsalar keşke , şahane macera olur   :D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

Ghost karakterini Türk çizgiroman okuruna tanıttığı için JBC'ye teşekkürlerimi sunuyorum  ;D
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ferzan

Hafta ortası ufak çaplı bir Mike Mignola krizi yaşamış, adeta Mignola'm gelmişti...Yılda birkaç sefer olur öyle, her krizi de İthaki Hellboy'ları yeniden hatim ederek ya da uzun uzun sayfalarını karıştırarak atlatırım...Hafta ortası da imdadıma Google görseller yetişmişti gene...

Hellboy : Maskeler ve Canavarlar 'ı okumak da bu akşama nasip oldu...En azından Batman'li ve Starman'li kısımları...Hikaye olarak zaten çok büyük bir beklenti içerisinde değildim, o sebeple sade öyküsü beni hayal kırıklığına uğratmadı...Mike Mignola çizgileriyle bezeli yeni birşeyler okumayalı epey olduğundan, genel olarak çizimlerden keyif almakla fazlasıyla meşguldüm...Ghost ile olan serüveni ise henüz okuyasım gelmediği için erteledim...Mignola eli değseydi (eskizlerde değimiş gerçi ama final çizim ona ait değildi) onu da okurdum gerçi ama başka bir akşam da Ghost ile olan kısmı okurum artık...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Mrtekin

Anca okuyabildim.

Diğer Hellboy'lara göre zayıf geldi. Çok keyif alamadım bu ciltten maalesef.

Batman'in "cameo" yapması gibi birşey olmuş😀

Ghost neyse de; Starman biraz gereksiz bir karakter olmuş. Çok tat vermedi.

Ama Hellboy'lara devam. Az sattığını duyuyoruz, üzülüyoruz. Mignola nasıl okunmaz yaw ???
They drew first blood...

lemazmatik

Alıntı yapılan: Mrtekin - 14 Kasım, 2016, 20:40:28
Az sattığını duyuyoruz, üzülüyoruz. Mignola nasıl okunmaz yaw ???

Şöyle pahalıya gelen kısa hikayeler basacaklarına İthaki'nin kaldığı yerden normal seriye devam etseler ya  >:( ...

Nightrain

Ikinci kısım çok iyiydi yahu. Tez zamanda 12 ciltlik serinin basilmasi dileğiyle
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"