Muhteşem Belzoni - Çizgi Düşler - Romanzi a Fumetti No:10

Başlatan nicholaihel, 18 Haziran, 2016, 02:25:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

Hımm neymiş bu "Muhteşem Belzoni" bakalım. Sonsuzdan gelip sonsuza uzayan italyan serilere bir türlü giremeyen ama italya nostaljisi okumak isteyen benim gibi okura bire bir gibi görünüyor. Forumda başlığı yok herhalde, malumatı olan varsa okumak isterim :) Hele bir de "Gerçek bir hayat hikayesi" yazmışlar ki (mini mini görselden yanlış okumuyorsam), hey maşallah!

afu

Alıntı yapılan: nicholaihel - 18 Haziran, 2016, 02:25:46
Hımm neymiş bu "Muhteşem Belzoni" bakalım. Sonsuzdan gelip sonsuza uzayan italyan serilere bir türlü giremeyen ama italya nostaljisi okumak isteyen benim gibi okura bire bir gibi görünüyor. Forumda başlığı yok herhalde, malumatı olan varsa okumak isterim :) Hele bir de "Gerçek bir hayat hikayesi" yazmışlar ki (mini mini görselden yanlış okumuyorsam), hey maşallah!
tanıtım bülteninden:
Kefren piramidinin girişini kim bulmuştu? Ebu Simbel tapınağını çölün ve zamanın tozlarının arasından kim çekip çıkarmıştı? Firavun I. Seti'nin mezarını kim keşfedip açtı? Kim ömrünün sonlarına geldiğinde bile Timbuktu kentini görmek için Batı Afrika'nın derinliklerine doğru yola çıkmıştı?
1816'da Londra'da, sırtında tam on bir yetişkin insan taşıyarak oluşturduğu "insan piramidi" ile ünlenen Padova doğumlu GIOVANNI BATTISTA BELZONI, birkaç yıl içinde Mısır çöllerinde yapacağı "gerçek piramitler"in keşfiyle çağının en ünlü arkeologlarından biri olarak Muhteşem BELZONI adıyla anılmaya başlar. Son derece çarpıcı maceralarla dolu olan bu kitap onun gerçek hayat hikayesini yansıtmaktadır.

Mrtekin

They drew first blood...

hanac

İtalya Yayın Tarihi: 30/10/2013

Senaryo ve Çizim: Walter Venturi

darkwood

Çizgi Düşler tarafından kitap ayıracı kitabından 6 ay kadar önce çıkan ve bu vesile ile yayınlanacağını öğrendiğim bu yayını merakla bekliyordum.
Sıra geldi Muhteşem Belzoni'nin sayfalarını okumaya.  ;)
Darkwood Sakinleri..

aa

Esse Gesse Hayranı...

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

nicholaihel

Taze bitti. Hikayeler serisi gibi başı sonu belli, tam macera işleri severim. Böyle bir roman çalışmasını da (hele gerçek hayat ibaresi de düşülmüşken) hevesle aldım. Senaryoyu çok zayıf buldum. Karakter gelişimleri çok zayıf, yüzeysel. Başarısız bir Jules Verne/Indiana Jones karışımı. Giriş, takdim yazıları, baskı iyi. Basılacaksa devamı, diğer romanlar daha iyi olur umarım.

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Muhteşem Belzoni'yi geç de olsa okudum. Beğendiğimi söylemeliyim.

Belzoni'nin hayatı çok etkileyici, hiç bilmediğim birini bu çizgi roman sayesinde tanımış oldum.

ZGeralt

Kadıköy'de gezerken tesadüfen görüp aldım. Son zamanlarda okuduğum en kötü diyaloglara ve senaryoya sahip çizgi roman oldu. Adamın hayatı ilginç ama bunu senaryolaştırmak farklı bir iş. Çizimler dışında beğendiğim hiç bir şey olmadı. Benim için kötü bir deneyim oldu kısacası.

pizagor

Belzoni konusunda sayın hanac ve sayın ZGeralt tamamen zıt görüşteler  ;D
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...