Red Kit - Inkilap Yayinevi

Başlatan hanac, 18 Ekim, 2009, 11:35:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Red Kit"i sevmeyen yoktur sanirim.

Ben de cok severim ve Inkilap Yayinevi doneminde cikan sayilarini toplamistim.

Sonra bir arkadas okumak amaci ile bunlari aldi ve geri vermedi.

O kisi bu forumun da uyesi ve buradan kendisini herkese sikayet ediyorum.

Arkadasim Red Kit lerimi geri ver.  :)

Kac sayi oldugunu bile hatirlamiyorum.

Lami Tiryaki

Heh hee, geçmis olsun dostum:)) Böyle seyler oluyor. Ben ne olur ne olmaz diye ödünç kitap vermiyorum kimseye. Okumak isteyen benim misafrim olmak zorunda. Ancak kütüphane odamda ödünç alinip okunabilir kitaplarim. Istisnasi yoktur:)))

Sahi siz nasil davraniyorsunuz bu konuda arkadaslar? Verir misiniz kitaplarinizi?..

Selamlar
Lami

vega

Arkadaslarimin çocuklarina elimde tek tük bulunan yada bi sekilde birden fazla bulunan dergileri hediye ediyorum. Ama versene bi okuyayim hemen getiricem cümlesi benim için hiç bir sey ifade etmiyor. Lami abinin dedigi gibi gelen gelsin, bende okusun. basim gözüm üstüne.

Red Kit'e gelince lise dönemindeyken bir sahaftan milliyet'in Red Kit'lerini ciltlenmis olarak bulmustum. Sonra ne olduysa onlar kayboldu, hatirlamiyorum. muhtemelen kardesimin bir ali cengizine kurban gitmistir. Askerden geldikten sonra, dagitimin kötülesmesi ve benim Edirne'de oturmamdan mütevellit çizgi roman dan kopmustum. Ancak bir müddet sonra internette güzel bir çizgi roman forumu bulmam ve ayni dönemde YKY nin Red KIt'leri yeniden basmaya baslamasi benim çizgi romana saglam bir dönüs yapmama sebep oldu.Hem bu yüzden hemde bir sonraki paragrafta bahsedecegim nedenden ötürü Red Kit'in bendeki yeri baskadir. Umarim YKY Red Kit serisinin tamamini (sanirsam simdilik 82 sayi falan) yayinlar.

Ayrica benim Red Kit sevgimi bilenler bilir. Hatta sagolsun Ilhan Bey sayesinde Red Kit hakkindaki bir hikâyem Hipnoz dergisinin ilk sayisinda yayinlanmistir. Yazimi okumak isteyenler asagidan benim kendi kisisel blogumu ziyaret edebilirler...

http://umutclsn.blogcu.com/yalniz-bir-adam_12547821.html

darkwood

Daha önce bir iki kitabim geri gelmediginden artik bende bu konuda uyanik davraniyorum. Verdigim kitaplara geri gelmez gözü ile bakip,  elimdeki kitaplardan fazla veya çift olanlari yada gazete ilavelerini kitap isteyen isteyen arkadaslara veya çocuklara hediye olarak veriyorum. Getirmesede fark etmiyor. Diger elimdeki kitaplari okumak isteyenler ise yanimda okumak durumundalar ve  itinali bir sekilde okuyup kitaplari düzgün olarak aldiklari gibi vermek durumundalar..

Darkwood Sakinleri..

aralins

Benim de son 2 yildir enteresan bir sekilde kuse ve rankli bir RedKit takimlarim oldu zevkle okuyorum;D
Milliyetin cumartesi ilaveleri seklinde olan bir takimi da mevcuttu.Ancak bu takimlar o halinden daha güzel.Bu kadar güzel bir takim olmasina ragmen arkadasimdan aldigim bu RED KIT'LERi Aralik ayi basinda  bayram dönüsü , "Hayatimin Hikâyesi" Charles Chaplin ani kitabimi geri vermesi karsiliginda bir gün tayin edip takasda bulunabilirim...Ne dersin Mon dieu?..
Bu arada bugün de NTV Çizgi yayinlarindan çikan Suç ve Ceza'yi aldim...Fena sayilmaz...Sirada Savas ve Baris, Büyük Umutlar, Jane Eyre ve digerleri var...

Aytekin Gezici

Milliyet Gazetesi'nin yillar önce hafta sonu ilavesi olarak verdigi Red Kit'ler arasinda korsan maceralar var. Çizgi Roman jargonuna tam hakim degilim belki o nedenle bahsettigim Red Kit'lere korsan yerine baska bir sifat takmak gerekir. Söyle izah edeyim durumu, 60-65 civarindaki ciltlerin sonlarina dogru bildigimiz Red Kit'e benzemeyen tuhaf görünümlü bir kahraman olarak arzi endam etmeye basladi korsan Red Kit. Çocuk aklimla bile farkina vardigim bu hali çok yadirgamistim. Merak edenler olursa bir kaç sayfasini tarayip atabilirim siteye. (Not: Bu görüsümü bir baska bölüme yazmistim ama bu bölümün daha dogru olduguna karar verdigim için yeniden yazdim.)

Perpetual

Korsan Red Kit'i çok merak ettim.Mümkünse resim koyabilirseniz çok sevinirim. Zamanında ben de bazı Red Kit'leri yadırgamıştım (değisik gelmisti anlaminda). Acaba onlar mıdır.. ???
7. Biriktirici

s.b

Red Kit'i oglum Ömer'le birlikte okuyoruz. Yapi Kredi'nin serisini takip ediyorum. 24. sayisina kadar mevcut.

Emanet çr vermeye gelince. Ben veremem. Ya yirtilir ya da geri gelmez. Neyseki çevremde çr okuyan yokta, benden böyle seyler istenmiyor. Eve gelip çr leri gören misafirlere "çocuklarin" diyorum. Ama yakin arkadaslarima bunu yutturamiyorum. "Hala çr mi okuyorsun" lafini yapistiriyorlar.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

İlhan Yılmaz

Alıntı yapılan: Aytekin Gezici - 27 Ekim, 2009, 10:09:42
Milliyet Gazetesi'nin yillar önce hafta sonu ilavesi olarak verdigi Red Kit'ler arasinda korsan maceralar var. Çizgi Roman jargonuna tam hakim degilim belki o nedenle bahsettigim Red Kit'lere korsan yerine baska bir sifat takmak gerekir. Söyle izah edeyim durumu, 60-65 civarindaki ciltlerin sonlarina dogru bildigimiz Red Kit'e benzemeyen tuhaf görünümlü bir kahraman olarak arzi endam etmeye basladi korsan Red Kit. Çocuk aklimla bile farkina vardigim bu hali çok yadirgamistim. Merak edenler olursa bir kaç sayfasini tarayip atabilirim siteye. (Not: Bu görüsümü bir baska bölüme yazmistim ama bu bölümün daha dogru olduguna karar verdigim için yeniden yazdim.)
Silliler miydi neydi, Red Kit albümlerini yillarca küçük boy ve siyah beyaz yayinladi durdu. O serinin en sevdigim yani kapak resimleri olmustur hep. Orijinallere çogu zaman bes çekecek ayarda kapak resimleriyle çikardi dergi. Fakat baski kalitesi tartisilir tabii. Iste bu seride Düldül'ün sucuk fabrikasina götürüldügüne tanik oldum ben. Çok çok kisa bir maceraydi bu. Günün birinde okumak isteyen olur diye sonunu anlatmayacagim.

V

Bendeki sayilarda ki kapaklarin bir kismi Aslan Sükür'e ait.Karton-ciltli olmadiklari için iç sayfalardan farksiz duruyorlar.Çogu imzasiz.Yücel'in çizdigi kapaklarda var saniim.Korsan çizer o mu acaba?
"İstemem,eksik olsun.."

Aytekin Gezici

hafta basinda milliyetin yillar önce HEDIYE ETTIGI çakma redkitleri tarayip siteye atiyorum.

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: Aytekin Gezici - 21 Kasım, 2009, 16:10:20
hafta basinda milliyetin yillar önce HEDIYE ETTIGI çakma redkitleri tarayip siteye atiyorum.

Eğer Milliyetin verdiği 55 sayılık küçük boy seriden bahsediyorsanız o 55 sayıda herhangi bir yasal olmayan macera yok. Bende bulunan bu seriyi internetten kapak ve macera isimlerini karşılaştırarak  köşelerine orijinal sayı numaralarını yazmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam orijinal ilk 3 sayı hariç 4-58  arası tüm sayılar bu seride mevcut. Eğer bahsettiğiniz bu seriyse çakma red kit dedikleriniz 4-8 arası sayılar olabilir. Çizimler çok farklı ve kötü çünkü. 9. sayıda senarist Goscinny yazmaya başlarken hem maceralar hem çizimler düzelmeye başlıyor. 20li sayıların başından itibaren çizimler çok iyi hale geliyor.

Ben korsan maceraya yine Milliyet'in Tenten serisinde rastlamıştım. Tenten İstanbul'da diye bir macera yayınlanmıştı. Macera isminden Türk çizimi olduğunu tahmin ediyorum...

hanac

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 22 Eylül, 2011, 01:18:48
Ben korsan maceraya yine Milliyet'in Tenten serisinde rastlamıştım. Tenten İstanbul'da diye bir macera yayınlanmıştı. Macera isminden Türk çizimi olduğunu tahmin ediyorum...

Tenten İstanbul'da ile ilgili mesajları aşağıdaki başlıkta bulabilirsiniz

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1246.0.html

İlk mesajlarınız hayırlı olsun.

Tuco Ramirez "İyi, Kötü ve Çirkin" deki çirkin rolündeki Eli Wallach'ın karakteri değil mi ?

Tuco Ramirez

Link için teşekkürler. Oldukça ilgimi çekti...
Tuco Ramirez evet namı diğer Çirkin... Aslında onun Çiko gibi uzun bir ismi var(filmde geçiyor): Tuco Benidico Juan Garcia Ramirez gibi bir şeydi sanırım.