Nathan Never / Yayınlanan Seriler

Başlatan hanac, 18 Ekim, 2009, 12:13:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Tür olarak bilim-kurgu bazli çizgi romanlar malesef ülkemizde öksüz muamelesi görüyor.Nerede Gordon,Nathan Never,Bob Morane,
Luc Orient,Buck Rogers ve daha nice 50'li,60'li yillarin altin çag bilim-kurgu klasigi çizgi romanlar?

"İstemem,eksik olsun.."

BAHADIR

Bazi çizgiromanlar vardir bu çizgiroman bollugunda bile elenmesi alinmamasi teklif edilemez,teklif edilmesi bile görüsülemez...Bu çizgiromanlarin basinda da Bonelliler gelir...Frankofonar gelir...Comicsler gelir...Bunlarin disinda elenip elenmemesi,alinip alinmamasi konusunda her türlü çizgiroman için yorumda bulunup tartisabiliriz...Ama ne Nathan'dan ne graystorm'dan ne de diger Bonellilerden vazeçebilirim...Hepsini sabirsizlikla bekliyorum...

Bu arada bu, bütçemin tüm bu çizgiromanlari almaya elverisi oldugu manasina da gelmesinr...Bir sekide o çizgiroman bütçesi bulunup bulusturuluyor...Gerekirse baska ihtiyaçlarimizdan kisiyorum,bu aralar okumaya çok vakit ayiramasamda kitaplari çiktigi ay almaya özen gösteriyorum...Ipin ucu bir kaçarsa,biriktikten sonra almasi gerçekten daha zor...

rumar80

Gerçekten çizgi roman için bulup buluşturuyoruz zor da olsa.
   Bu arada bilim kurgu frankofonlardan bahsedince keşke birileri de onlara el atsa (ne açgözlüyüz biz de. Hem ağlıyoruz hem istiyoruz)
  Ama ağlamayan çocuğa da meme verilmiyor ki... ;)

NIC

Nette dolanirken Nathan'in bu ayki sayisi gözüme takildi,
http://sergiobonellieditore.it/auto/edicola?collana=15&collocazione=1&numero=231

Italyancam yok ama kapagi ve yazar-çizer kadrosuyla bile 'baba' bir macera oldugu belli,çevirebilecek arkadaslar varsa çok sevinirim ayrica çizgiroman sendikamizin(çiz-sen)dampyri bastirdiktan sonra yayinevleriyle Nathan konusunda müzakere etmesini cani gönülden diliyorum

hanac

Alıntı yapılan: NIC 39 - 02 Eylül, 2010, 18:49:00
Nette dolanirken Nathan'in bu ayki sayisi gözüme takildi

Geçmisin Anilari

ErenKoyunoglu

Nahtan'ı çok özledim. Buralarda kimseler yok mu?  :)
Eren

rumar80

Biz varız, ama bizim sesimizi duyan yok

sefik

Cok zaman gecmis,kimseden ses yok.su anda NN yi yeniden okuyorum,1.sayidan basladim dun okumaya,nasil olur da yayinlanmaz aklim almiyor valla ???

pizagor

Alıntı yapılan: sefik - 20 Temmuz, 2011, 09:48:00
Cok zaman gecmis,kimseden ses yok.su anda NN yi yeniden okuyorum,1.sayidan basladim dun okumaya,nasil olur da yayinlanmaz aklim almiyor valla ???

Büyülü Rüzgar'dan sevgili İlyas'ın iddiası şudur ki toplamda 300, bilemediniz 350 tane satan bir çizgiromandı. Doğruysa bu rakam, böylesine güzel bir serinin yayınının durmasına şaşmamak gerekir...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

altay1944

Aslına şimdi yazacaklarımın gerçekliği için derinlemesine bir istatistlik yapmak daha yerinde olur.Yaklaşık beş(5) yıl önce ayda bir karaoğlan alıyordum.(Tarih fazlada olabilir.İlk 30 sayısı diyelim.)O yıllarda Batmanda görev yapıyordum ve Batmana gelen tek kitap bu idi.Sonraları batıya geldim ve baktımki köprü altından çok sular akmış ve muhteşem seriler yayınlanmış.Diyaceğim tarihlerde internet 56 k modemle ve sınırlı idi şimdiki gibi netten alışverişte yoktu.Sonra nathanı keşfettim  ama ne gam o da az sattığı için yayınına son vermiş.Şimdi sıkı durun salt tekrar yayınlanırmı diye tüm serilerinden tam üçer takım aldım.Arkadaşlar eğer bir çr nın yayınlanmasını istiyorsak lütfen alalım ve iddia ediyorum şimdi eskisi gibi değil bence basılsa çok satar .
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hanac

Ben de altay1944 arkadaşımız gibi sonradan satın aldım ama tek takım.  :)

Yayıncılar bizden farklı düşünüyor, o kadar yayın arasında kimse bunu yayınlamayı düşünmüyor.

Ama 2 ay önce aldığım habere göre bir yayınevi Nathan'a opsiyon almış idi.

Hangi yayınevi bilmiyorum, Demirbaş sürpriz yayınlar var diyordu ! Acaba olabilir mi ?

Yasa66 arkadaşımızın arası Cem Bey ile iyi, belki öğrenebilir.

sefik

Hasan abi surprizi kim yapar bilmiyorum ama birileri yapsa fena olmaz,ayrica Oglak bircok guzel kitap yayinlarken herseyi bi anda birakmasi da cok kotu oldu,ne dev Nathan ne Zagor ne Martin,ortada hic bisey yok,keske birisi bunlara da el atabilse,tabi yayinlama hakki kimde,el degisir mi onu bilmiyorum!
Bu arada Bekir abi'ye biseyler gonder de ben de yararlaniym  ;D

hanac

Alıntı yapılan: sefik - 20 Temmuz, 2011, 12:28:39
Hasan abi surprizi kim yapar bilmiyorum ama birileri yapsa fena olmaz,ayrica Oglak bircok guzel kitap yayinlarken herseyi bi anda birakmasi da cok kotu oldu,ne dev Nathan ne Zagor ne Martin,ortada hic bisey yok,keske birisi bunlara da el atabilse,tabi yayinlama hakki kimde,el degisir mi onu bilmiyorum!
Bu arada Bekir abi'ye biseyler gonder de ben de yararlaniym  ;D

LAL Creepy ve Eerie ile biraz hareketlendi.

Oğlak'dan da bir hamle bekliyoruz. Dampyr'in devamı olabilir mesela.

Bekir 1 hafta sonra TR ye dönüyor, artık iş işden geçti.  :)

DAMPYR

Nathan Never'ın yayın hakları Lal kitap & Oglak yayıncılıkta onlarda sanırım satışlar düştüğü için yeni serileri yayınlamıyorlar.ama bellide olmaz ellerindeki diğer kitapların yayınları biterse belki yeniden yayınlamaya başlarlar...

Animvader

Ben Nathan Never'i yeni farketmiş bir okuyucu olarak satmamasındaki sebeplerden birinin de AD-DE yayınlıcılığın kaldığı yerden başlanmasının olduğunu düşünüyorum sonuçta herkes okumuş değil ilk sayıları.