Nathan Never / Yayınlanan Seriler

Başlatan hanac, 18 Ekim, 2009, 12:13:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

a5555

Arkadaşlar farkındamısınız?,çoğu yayıncı sanki yaz tatiline gitmiş gibi(,lal yayın ve oğlak aylık lar hariç) yayın yok ve derin bir sessizlik var !...
Oğlak , aylık ların haricinde mutlaka ya super tex,ya cilt te klasik tex yada maksi çıkarırdı,o bile ara verdi,(rodea ve demirbaş uzun bir tatile girdi sanırım,onları saymıyorum) halbuki tam zamanı,aynı anda çıkarırsalar,seçmeler olacak,
Biraz huylandım, ne yalan diyeyim yoksa 40 yıllık taktik 'emi başvurulacak,'sizleri ç.romansız bırakmamak için binbir zorlukla yayınlıyoruz ,ufak bir zam yaptık umarım anlayışla karşılarsınız 'diye zam habercilerimi?
Bayram bitti,yaprak kımıldamıyor,hadi Hoz şu güzelim Judası ı kapalı çıkar,tamam tamam, kapak farkı 250 lirayı üstüne ekle,razıyız. ;D
Haşim bey tom braks nerde,yoksa köftemi yiyorlar,sen bekletme bari bizi.
1001 roman ,Fuat bey hadi dört gözle julia,volta yıı bekliyoruz ,tatlı bir hayacanla,Tex Almanak 2 ne zaman çıkacak,umarım çok bekletmezsin,sizin nasıl itina ile hazırladığını çok iyi biliyoruz,
Oğlak yayın,siz tam profesyonelsiniz,biliyoruz ,super tex,klasik tex,maxiler neden kaç aydır yok?alıştırdın bizi ,her ay 2,3 cilt çıkarmaya,
Yapı kredi ,redkit hala meydanda yok ay başı oldumu mutlaka çıkardı
Demirbaş artık yazmıyorum nasılsa kapak içinde yazılı olmasada 'kafasına göre çıkar!prensibini hep hatırlatıyorsun.Yavvv çıkar West 5 de mahçup et bizi. West5 ,çıkmaz ayın son çarşambası bilirdimde,çıkmaz ayın Cumasını bilmezdim,(bir arkadaş burada 3 hafta evvel cuma demişti)
Rodeo ,hayırdır!?,Ken parker yıllık iznemi çıktı,evet senide kabullendik,yılda bir çıkar,ister ister almayın taktiğini.
Durangooooo ,bak bu adamı kim uzun tatile çıkardıysa ,veryansın edeceğim ona göre,sizin işiniz,bir parmak bal verip sonra devamlı buralardan bağırtmakmı.
Anladık... Fuar var ,ne o sanki ç.roman hastaları fuar zamanımı kitap alıyor,bilmesek yiceksiniz bizi,sonraki sayıları fuarda takdim edin.
Hadi bekliyoruz,çıkardıklarınızla yorum yapalım,baksanıza ç.roman haricinde her şeyi konuşur olduk burda.
Unutmayın... Gözden ırak,gönülden uzak olur!!!
Altan kardeşime sadece tavla oynamaya gitmek istemiyorum....

ErenKoyunoglu

a5555'e gönülden katılıyorum ayrıca üslubunu da çok beğeniyorum. Forumun isyan bayrağını açılması gereken yerde açıyor. Sevgili a5555 keşke toplantıya gelsen de tanışsak. Gelmeyenlere de isyan etsen de iyice kalabalıklaşsak.
Sevgiler,
Eren

Tarkan Kurt

a5555: Veryansın Wolvi  ;D ;D ;D Tabi bu şaka, yoksa söylediklerine aynen katılıyorum.

a5555

Sayın E.Koyunoğlu yazdığınız  cevap beni mutlu etti ve fikir ve düşüncelerimi yazmak için şevk veriyor,birde dünkü forumda yayınlanan ' kimleri okuyorsunuz yorumlarında benim ismiminde  geçmesi, beni çok hoşnut etti,ters ve sert yazmam ,ne bileyim buda benim tarzım,ben burda asla almadığım yada bilmediğim ç.romanlarda ahkam kesmedim,öyle yayınevleri olduki,neler yazdım ama öyle yazılarım varki ,âynı yayınevi haklarında haketmiyen eleştirelere karşı çıktım,doğru neyse onu yazarım,araya biraz hoşlukda (Espri)olursa bende yazdıklarımdan cesaret ederek zevkle yazıyorum.
Ben sıkı bir tüketici haklarını savunan kimseyim,bir gün neler yaptım ,Sular idaresi,Kadıköy elektrik idaresi,PPT ,ve büyük bir tv firması,nasıl hizaya getirdim onlarıda bir gün  yazarım,çizgiroman seven dostlarıma.
Mutluluğunuz ve çizgiromanınız bol olsun.Umarım birgün bende o toplantılara katılırım.
Not:lakapımı veren  dost kabul ettiğim Tarkan Kurt sizede çok teşekkür ederim.

tommikser

Ben neyi merak ediyorum abi bu a5555 ne allasen?Bir sürü şey üretiyorum ama komplo teorisinden öteye geçmiyor.Benim tahminlerim:

ağzına 5555 tokat geliyor.

ankara- samsun(5555)

anlayışsız yayıncının 5555 yayını çıksa almam.

arkadaş west 5555 nerde?

Bir sürü olabilir.Yeni tahminleride alabilirim ;D

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: gunessemerci - 05 Eylül, 2011, 23:09:23
Ben neyi merak ediyorum abi bu a5555 ne allasen?Bir sürü şey üretiyorum ama komplo teorisinden öteye geçmiyor.Benim tahminlerim:

ağzına 5555 tokat geliyor.

ankara- samsun(5555)

anlayışsız yayıncının 5555 yayını çıksa almam.

arkadaş west 5555 nerde?

Bir sürü olabilir.Yeni tahminleride alabilirim ;D

Yok aslında a5 imiş ama yazarken klavye takılınca a5555 olmuş. ;D ;D

Gandalf

Sen çok yaşa güneş uzun zamandır böyle gülmemişdim , bu arada ben de merak ettim doğrusu  , a5555 nereden geliyor sahiden...

kalidor

Nathan Never dev albümlerden 6. sayı olan Büyük Tehdit'i okuyorum. Henüz dörtte birini okudum ama hikaye apayrı bir yere çekilmiş. Bu sefer uzaylıların istilası var ve insanlarla teknodroidler omuz omuza uzaylı istilacılara karşı çarpışıyorlar. Nathan yaşlanmış, yarı teknodroid kızı Articia ise asilere liderlik ediyor. Açıkçası akşam okumak için sabırsızlanıyorum. İlker Bey dev albümleri de kaldığı yerden yayınlar inşallah. Bu arada teknodroidler de adamların kendilerinin de dediği gibi İtalyan çizgiromanının dünyaya kazandırdığı en önemli unsurlardan.
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

[IMG]http://m.YollaYap.com/ban/1338095946155.jpg[/img]

Nathan Never dan keyifli bir hikaye daha Lal 29.sayıda Gençler ailelerinden gizli bir adaya avlanmaya giderler.Sonradan bunu öğrenen aileler alfa ajanlarını kiralayıp onları kurtarmak için peşlerinden gönderirler.Adada gork adında yırtıcı köpekler ve daha bir çok canavar bulunmakta çok keyifle okuduğum bir hikaye daha son buldu.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

altay1944

Maxi Nathan Never 1 .sayı 11.2004 yılında ilk sayı ile merhaba diyor   
Maxi Nathan Never 10 sayı 04.2014 sayıya ulaştı

Bizim bu seriyi görmemize daha çok var.

Gelelim bir başka seriye
Doppio futuro 02.1995 yılında merhaba diyor seri bizde L'ultimo viaggio del Nautilus 10.2003
http://www.sergiobonelli.it/resizer/381/-1/true//MrsjRKhFM6/O3Jwwvv6WlV4lWc8KlCu8SfL4XL+fP/qQ3Md9+uId93hSVIhWWHw--.jpg ile yarıda kaldı son sayısı italyada 03.2013 tarihli gibi görünsede 2014 yılında da olması lazım iyi araştırmam gerek neyse...

Şimdi gelelim asıl konuya bu ve bunun gibi nathan evreni ile ilgili daha bir kaç seri daha var ve biz bu serilerde çok gerideyiz.Mantık olarak bu serilerle başa baş gitmek elbetteki yerinde olur ama birde itayanın çok gerisinde olduğunu düşünürsek bu seriler ve yıllara ulaşmamız bu mantık ile çok uzun yıllar sürer.geriye ne kalıyor .Yayınevinin aldığı karar gereği bekleyeceğiz ama bakın nathanın şansı yüksek bir kimliği yok bu yüzden yarım kalsın istemiyorum.bir çok kitap ana seriye bağlı kalmadan yazılıp çizilmiş ve tek başına okunabiliyor.öyleyse neden diğer serinin ilerlemesini bekliyoruz ki?bir seriyi tamamlayıp en azından italyaya yetişmek ve daha sonra diğer serilere kaldığı yerden yoluna devam etmek mantıklı değil mi?maxi serisi ve büyük albüm serisi başlanıp bitirilebilir...saygıyla
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

altay1944

Nathanlar gecikince ad/de baskılarından tekrar başladım okumaya...Bugün 3 sayı bitirdim ve bir şey fark ettim .Çalışanlar nathan(sakın nat demeyin kahramanımız gıcık oluyor )a ann'e selam söyle veya ann nasıl gibi gönderme laflar söylüyorlar ama ann henüz ortalıkta yok.Nathan dünyası o kadar geniş ki ve senaristler o kadar yavaş davranıyorlar ki ann'in kim olduğunu öğrenmek için çok zaman beklememiz gerekiyor.Bu arad de/ad baskılarında bir şey dikkatimi çekti kağıt kalitesi güzel faka resimlerde gözü yorun kesik kesik çizgilenmeler var.Sanki düşük çözünürlükte bir copyden taranmış gibi.Ama ne olursa olsun nathan olsunda...
Yarabbi bildir de

Hz. Mevlânâ

altay1944

Bu arada yalvaç ural yönetimindeki bu dergi ilk sayı çizeri kısmına castellini yerine casini yazmak gibi bir gaflete düşüyor...
Yarabbi bildir de

Hz. Mevlânâ

rumar80

Oraları geçtim.
Lal 19 ' a geldim

altay1944

Belki ben gibi meraklısı vardır diye irdeliyorum... .Ad yayıncılık nathan never ilk 10 sayıdan sonra bildiğim kadar ile seri lal yayına geçiyor.11.sayı lal basıyor.Öğrenmek istediğim ad 10.sayı son sayfa tanıtımda gelecek sayı diyerek bu sayının castellini kapaklı tanıtımını yapıyor.Bu sayı basıldı mı?Dağıtıma çıktı mı?
Yarabbi bildir de

Hz. Mevlânâ

rumar80

Lal kalınan yerden devam etti.
   Kapakların farklı olmasının sebebi Bonelli ile ilgili bir durumdu.
   Yani arada atlanan sayı yok