Forumdan Beklentilerimiz

Başlatan kalidor, 15 Temmuz, 2016, 14:42:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Değerli üyelerimiz, forumumuzda son zamanlarda artan üye sayısı ve trafik sebebiyle sıkıntılar yaşanmaktadır. Teknik bilgilerdeki kısıtlılığımızda bu sorunları ivedilikle çözmemizi engellemektedir. Bu tatsız durumu düzeltmek için öncelikle hosting süresinin sonunda derdimizi daha iyi anlatabilmek için yerel bir hostinge geçmeyi düşündüysek de hepimizin özel işlerinin yoğunluğu, yerel hostinglerin hizmet sağlayıcılığının çok da ahım şahım olmaması ve bizim de  işi biraz son ana bırakmamızdan dolayı bunu şimdilik erteledik. Fakat aksiyonlarımız devam edecek. Zaten forum içi veya forum dışı php yazılımdan anlayan bir teknik danışman arayışımız devam etmektedir. Bununla ilgili önerebileceğiniz birisi varsa benle özelden iletişim bilgilerini paylaşırsanız çok memnun oluruz.

Unutmadan forumdaki avatarınız görülmüyorsa lütfen profilinize gidip avatarınızı kaldırıp yeniden yükleyin. 1 dakikalık bu kısa işlemle forumdaki görselliği iyi yönde artırabiliriz.

Ayrıca yükleyeceğiniz resimleri flickr.com sitesinde kolayca oluşturabileceğiniz bir hesap üzerinden foruma linklerseniz bu resimlerin ömrünü oldukça uzatıyor. Aksi takdirde yazılan yazıları destekleyen görseller kısa sürede kaybolup gidiyor. (facebooktan verilen linkleri dahil!) Bu konuda son aylarda yeni açılan konulardaki görselleri üşenmeden flickr'a taşıyan ulu adminimiz hanac'a da çok teşekkür ederiz.

Kısacası forumdan teknik olarak beklentilerinizi bu başlık altına yazarsanız, ihtiyaçlara göre aksiyon almaya çalışacağız. Sadece PC için değil, mobil kullanım için de istek ve taleplerinizi bize iletin, forumu daha kullanışlı ve userfriendly bir boyuta taşıyalım.

Crom! Ölüleri Say...

hanac

Forumda bize yardımcı olacak bir üyemiz yok mu ?

Dr.ArAmAS

Kimleri yayınlardımdan ziyade,kimleri yayınlamazdım daha kolay bir soru 😀Bu arada altın madalyon formu için bir application düşünmüyor mu forum yöneticileri..app.store ve android market için..daha iyi daha pratik olmaz mıydı?

hanac

Alıntı yapılan: Dr.ArAmAS - 07 Temmuz, 2017, 15:52:27
Bı arada altın madalyon formu için bir application düşünmüyor mu forum yöneticileri..app.store ve android market için..daha iyi daha pratik olmaz mıydı?

Olur olmasına da yönetimde bu işden anlayan yok  ;D

Dr.ArAmAS

Aramızda her meslek grubundan insan var..anlayan illa ki çıkar.50-60 yıllık arşiv ve yayın serilerinin en ince ayrıntısına kadar akıllarında tutan altın madalyon ekibi bu işin altından hayli hayli kalkar..ha olmadı masraflarını üstleniriz.ben varım..artık inanıyorum ki çoğumuz akıllı telefonlarımızdan bağlanıyoruz.bir application yardımıyla direkt foruma bağlanmak harika olurdu.çizgi roman değirmenini döndüren biz okurlarız.inanıyorum yayın evleri dahi sponsor olarak ayarlanabilir..inanın bu forum o kadar dolu ki,o kadar efektif ki..uzun uzun yıllar devam edecektir bu kalitesiyle..umarım düşünülür bu konu üzerinde..bu foruma değer..yüzlerce çizgi romanı bu forum sayesinde aldım,takip ediyorum..

hanac

Alıntı yapılan: Dr.ArAmAS - 07 Temmuz, 2017, 23:43:49
Aramızda her meslek grubundan insan var..anlayan illa ki çıkar.50-60 yıllık arşiv ve yayın serilerinin en ince ayrıntısına kadar akıllarında tutan altın madalyon ekibi bu işin altından hayli hayli kalkar..ha olmadı masraflarını üstleniriz.ben varım..artık inanıyorum ki çoğumuz akıllı telefonlarımızdan bağlanıyoruz.bir application yardımıyla direkt foruma bağlanmak harika olurdu.çizgi roman değirmenini döndüren biz okurlarız.inanıyorum yayın evleri dahi sponsor olarak ayarlanabilir..inanın bu forum o kadar dolu ki,o kadar efektif ki..uzun uzun yıllar devam edecektir bu kalitesiyle..umarım düşünülür bu konu üzerinde..bu foruma değer..yüzlerce çizgi romanı bu forum sayesinde aldım,takip ediyorum..

Zafer Doktorum gerçekten bu işlerden hiç anlamıyoruz.

Defalarca forumdan yardım istedim, teknik konularda yardımcı olacak biri var mı diye sordum.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,10912.msg165499.html#msg165499

lemazmatik

Moderatörler adminler ileti sildiklerinde özel mesaj atsalar şundan şundan dolayı sildim diye. 3-5 üyeyiz zaten şurda, iletişimde olsalar................................................................................

hanac

Alıntı yapılan: lemazmatik - 27 Temmuz, 2017, 02:33:58
Moderatörler adminler ileti sildiklerinde özel mesaj atsalar şundan şundan dolayı sildim diye. 3-5 üyeyiz zaten şurda, iletişimde olsalar................................................................................

Son haftalarda hatta aylarda hiç mesaj silinmedi. Ortalık çok sakin  ;D

Hangi mesajı kast ediyorsunuz ? Size özelden mesaj atıyorum, oradan devam ederiz.

ferzan

Mesaj silinmesi konusunda ben bir kez yanlışlıkla Peyami Bey'in mesajını silmişim ve moderasyon günlüğüne bakınca, Peyami Bey'in uyarısıyla farkedip çok mahçup olmuştum...Evdeki bilgisayarımdan foruma girdiğim zaman bazen vermediğim komutları vermiş olduğumu görüyorum...Alakasız başlıkları takibe aldığımı görüp düzeltiyorum...Aynı şey bazen telefondan girince de oluyor...Nedense sadece foruma girdiğimde oluyor bunlar...Bir kez daha aynı şey olursa bölüm yöneticiliğini bırakacağım, böylece benden kaynaklı olmayan sebeplerden ötürü kazara ileti silme gibi bir endişem de kalmamış olacak...Lemazmatik arkadaşımız konuyu açınca, söz konusu silinme olayıyla alakam olmamasına rağmen açıklama gereği duydum...Forumda kavga ve hakaret ortamı haricinde bir ileti silinmişse, bilin ki teknik bir yanlışlık olmuştur ve derhal dile getirilmesinde fayda vardır...Lemazmatik bu konuyu açmakla güzel bir noktaya değinmiş oldu...En azından benim en korktuğum konulardan birine dikkat çekmiş oldu...

Her türden olumsuzluk ya da öneri için her daim fikir alışverişlerine devam edelim...Bizleri rahatsız eden ne varsa çekinmeden birbirimizle paylaşmaya devam edelim...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

haziran00

Bitmek bilmeyen anketler çok can sıkıcı hem diğer konuları takip etmeyi engelliyor, hem de tadında kalması gerekirken finalin finali vs ile iyice sıkıcı oluyor :)
Anket derken; en iyi kapak, en iyi kapağın kapağı vs. :)

YERDENİZ

Alıntı yapılan: saki71 - 07 Temmuz, 2017, 21:40:33
Burada anlayan yok ise, disarda anlayanlar mutlaka var  ;D

Zafer dostumuzun bi fikri gercekten cok ilginc, bence bu yonde dusunulmeli..Altin Madalyon essiz bir seydir ve boyle Application versiyonu yapilsa gercekten iyi olur bence, sanirim ki bunu yapacak ve calistiracak volonter kisiler bulunabilir veya profesioneller-masraflari ise hepimiz beraber karsilayabiliriz..yine de forum yoneticileri bilir..

Android için bu işi ücretsiz yapan online servisler var.
Servisin tam 10 farklı temada mobil site sürümleri var. Sitenizin logosunu yükleyip, kendinize uygun renkleri seçtikten sonra sitenizin RSS adresini de tanıtıp sitenizin cep sürümünü anında yayına sürebiliyorsunuz.

Sitenizin mobil halinin, iPhone, Android ve Blackberry kullanıcılarının cihazlarından sitenizi ziyaret ettiklerinde otomatik olarak açılması için de, yine servisin verdiği kodu <head>...</head> etiketleri arasına yerleştiriyorsunuz. Ve ziyaretçiler mobil cihazlarından sitenizi tıkladıkları andan itibaren, mobil sürümüne yönlendiriliyorlar.

Tamamen ücretsiz ve çok kolay kullanılabilen bu servistir.

Adres: http://www.onbile.com/

Ayrıca; Cepte/Tablette çizgiroman okumak isteyenler için ComicRack adlı uygulamayı Türkçeleştirdim, isteyen ANDROİTÜRK bloğumdan çekebilir.

grmnt

Yazıldı mı bilmiyorum ama site anasayfasında aşağı ok tuşu olsa tıklayınca bizi aşağıda son iletilerin olduğu yere getirse süper olur.

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: grmnt - 02 Ağustos, 2017, 19:18:58
Yazıldı mı bilmiyorum ama site anasayfasında aşağı ok tuşu olsa tıklayınca bizi aşağıda son iletilerin olduğu yere getirse süper olur.

Ya da son mesaj en üstte olsa...

Dr.ArAmAS

Alıntı yapılan: Saki - 02 Ağustos, 2017, 19:53:51
Sayın forum üyeleri, burada bazı beyefendilere göre forumumuz gitgide, Saki rumuzlu kişinin yüzünden müzik forumuna dönüşmeye başlamış..forumumuzda bazı üylere benim müzik paylaşımlarımdan rahatsız oluyormuşar..olsun ki açtığım 5-6 müzik altbaşlığında Makedonya'dan en güzel halk şarkıları altbaşlığı okunma sayısı 700 defaya yaklaşmış, okuyanlara candan teşekkür ediyorum, umarım ki paylaşımlarmı beğendiler, belki bazı arkadaşlar zevkle dinlediler, belki başka arkadaşlar biraz dinleyip kapattılar..saolsunlar, zevkler tartışılmaz, önemli olan niyet..başka bir yerin kültürünü tanıtmak..öteki altbaşıklarımda okuma sayısı..100, 200, 300 üstü..

Ancak, dediğim gibi, bazı beyefendiler böyle müzik paylaşımlarımdan rahatsız olmuşlar. Forum müzik forumuna dönüşmeye başlamış..peki..isimlerni koymak istemedeğim başka üyeler de o bölümlerde kendi paylaşımlarnı yapmışlar, film, kitap, dizi, müzik..şiir-ki kendimin çok hoşuma gitti-mutlaka 1-2 saat o bölümlere bakıyorum..

Şimdi..ben o müzik bölümünü biraz canlandırmak isterken, tabi ki biraz çizgiromanlardan dinlenelim veya, iletileri okuyorken, arkada paylaştığımız şarkıları dinleyelim..itiraz..birleri rahatsız oluyor..yabancı müzikten-etkidenmi rahatsız oluyor, benim sürekli son iletilerimde kend ismimi mi görmekte..artık neydense, kim bilebilir ki bir insanın içinde neler var..

Peki buraya dostumuz ferzandan alıtntı yaptım..o beyefendinin gelecekte bu başlık altında miletin önünde adıma şkayet yapsın diye..

Arkadaşım bu başlık altında söylemeliydin ben neden seni müz,kliğimle rahatsiz ettim..kii, burada öteki arkadaşlarda bunu bilsinler-korkma..itirazını-şikayetini burada yazabilirdin-ben hiçbirşeyi yanlış yaptığımı düşünmüyorum. 20 çizgiroman iletimin yanında bir müzik parçası-biraz tekdüzenden çıkmak-gevşemek..belki o paylaştığım müzik parçalarnı burada 100 lerce arkadaş görmek açmak ister..

Neyse..bir kapanık alanda sigara içmeyen tek bir kişinin yüzünden-rahatsız olmasın diye-50 kişi sigara yakamaz..yemek yiyor, içkisini içiyor, arkadaşlarıyla güzel sohbet ediyor-ancak, tek bir beyefendiyi rahatsiz etmemek için-sağlığına zarar verecekmiş diye-50 kişi sigara içemiyor..veya dışarı çıkmak zorunda..oysa, içki-meze-tatlı sohbet sigarasız hiç olurmu..ama napacaksın-kanun işte..

Şimdi bu arkadaşı bundan sonra artık rahatsız etmemek için müzik paylaşımı yapmam-şimdiyekadar müzik ile ilgili başlıkları kaldırdım-girdiğinde dostumuzun gözüne batmasınlar diye..çizgiroman dışı öteki-film müzikleri-en güzel sahneleri de kaldırdım...burada sigara yasak çünkü!!!

Umarım diğer öteki iletilerim ile de rahatsız etmiyorum arkadaşımızı..

Eğer başka bir itirazınız da varise, iletilermi azaltmak..frekansımı azaltma, vs, vs. artık buradan dostum-hiç çekinme inan..milletin önünde şikayet et..

öteki arkadaşların da hakkımda izlenimleri önemli olsa gerek...
forumumuzda kitap,film,dizi alt başlıkları da aktif olduğuna göre müzikten niye rahatsız olunulsun ki!saki arkadaşımızın,balkanlara ait ezgileri paylaşması benim hoşuma gidiyor..diğer alt başlıklar aktif ise,müzik te aktif olmalı..arkadaşımızın balkanlarda yaşıyor olması bizim için bir renkliliktir..paylaştığı hiç bilmediğimiz çizgi roman başlıklarını da takip ediyorum..
son sözüm de saki adlı arkadaşımıza: tüm forum senden rahatsız olduğu zaman paylaşımlarına son verebilirsin..bazı arkadaşlar rahatsız olunca hemen küsüp geri çekilmek te doğru değil..onlar fikirlerini paylaşıyorlar..bu çok genel bir hal alırsa durum değişir...
özetle ben rahatsız olmuyorum sevgili saki'nin paylaşımlarından...

Animvader

Alıntı yapılan: grmnt - 02 Ağustos, 2017, 19:18:58

Bilgisayar kullanırken klavyede "End" tuşuna basarsanız sayfanın direk sonuna götürür.