Forumdan Beklentilerimiz

Başlatan kalidor, 15 Temmuz, 2016, 14:42:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Animvader

Alıntı YapEnd tuşuna bastım-sayfanın sonuna gittim-gerçi klayve yerine fare kullanmayı tercih ederim..klavyeyi sadece ileti yazmak için kullanırım..bu Alt+Shift+Delete shortkeys-miydiler hiç alışamadım..çünkü, bazen istemediğin yerlere götürebilirler..bazen de Delete olayı yaşanabilir..arayüzde tüm butonlar var-fareyi istediğin buton üzerine götür..Peter Norton'un dediği gibi-nişan al ve ateş aç..bence fareden daha güzel şey yok-genel olarak pointers denir, mümkün olduğu kadar pratiktir, olsun ki, herçeşit eylem için shortkeys'ler var. Kanatimce shortkeys'lerden mümkün olduğunca kaçınmalıyız, dediğim gibi, istenmedik şeyler olabilir-en kötüsü yazdın, yazdın... yanlışlıkla Enter yerine daha üstte solda Delete ye bastın-bir saatlik işin boşuna..

grmnt isimli kullanıcının sorduğu ana sayfanın sonuna hızlı bir şekilde gitmenin yoluydu. Mesaj yazarken niye sayfanın sonuna inmek isteyesiniz ve yanlışlıkla silesiniz onu hiç anlamadım açıkçası.

Bilal ceylan

Selam dostlar. Benim forumdan beklentim bir çoğumuzunkiyle sanirım aynı bu gurupda bu kadar çizgi roman okuyan ve koleksiyon yapan adamız. Birbirimize aradığımız kitaplar için destek olmamiz gerekmez mi ? Mesela ben istanbul dayım bir çok cizgi roman mağazası ve sahaf ın yerini hatta ne sattığını ve envanterinde neler olduğunu bilecek kadar çok alışveriş yapmışlığim var benim beklentim gurup olarak açılan bir bölüm de arayıp da bulamadığımız seri ve sayıları paylaşıp bunların nerelerde bulunabileceğini liste haline getirmekdir. Atıyorum gurupdaki x bir arkadaş 1001 yayıncılıkdan çıkan tex almanakları arıyorsa ben hemen yardımcı olayım ve adres göstereyim böyle olunca daha kolay olacakdır işimiz diyorum gurupdaki yönetici arkadaşlardan ricam dır.

noir

Alıntı yapılan: Bilo - 15 Kasım, 2018, 18:12:51
Selam dostlar. Benim forumdan beklentim bir çoğumuzunkiyle sanirım aynı bu gurupda bu kadar çizgi roman okuyan ve koleksiyon yapan adamız. Birbirimize aradığımız kitaplar için destek olmamiz gerekmez mi ? Mesela ben istanbul dayım bir çok cizgi roman mağazası ve sahaf ın yerini hatta ne sattığını ve envanterinde neler olduğunu bilecek kadar çok alışveriş yapmışlığim var benim beklentim gurup olarak açılan bir bölüm de arayıp da bulamadığımız seri ve sayıları paylaşıp bunların nerelerde bulunabileceğini liste haline getirmekdir. Atıyorum gurupdaki x bir arkadaş 1001 yayıncılıkdan çıkan tex almanakları arıyorsa ben hemen yardımcı olayım ve adres göstereyim böyle olunca daha kolay olacakdır işimiz diyorum gurupdaki yönetici arkadaşlardan ricam dır.

Bence çok faydalı olur, kendimden örnek vereyim okul bittiği ve işe başladığım için almak isteyip alamadığım çizgi romanları almaya başladım ama bazılarını bulmak hele biraz eski sayılarsa baya zor oluyor. Açıkcası böyle bir liste, konu vs. birçok kişinin işine yarar diye düşünüyorum.

hanac

Alıntı yapılan: Bilo - 15 Kasım, 2018, 18:12:51

Kitap arayan arkadaşlar, aşağıdaki başlığa yazıyorlar.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/board,282.0.html

Oradan yardımcı olunabilir diye düşünüyorum.

hanac

10. yılın ardından forumu yenilemeye, güncellemeye karar verdik.

Herkesin görüşüne, fikrine açığız.

Neler yapmalıyız ?
Eksiklerimiz neler ?
Şurası daha iyi olmalı dediğiniz neler var ?

Buyurun yazın.

darbove

gerçek zamanlı sohbet kısmı. bu açılırsa muhtemelen başlıkta sohbet dönmez ve ilgili konuyla ilgili bilgi almak isteyenler gereksiz sohbetleri okumazlar. herkese açık olması lazım gizli saklı olması forumun yayılmasını azaltıyor. demek istediğim üyeliği girmeden siteye erişilememesi. ben bi abimden alışveriş yaptığım kişilerin tavsiyeleriyle fark ettim forumun varlığını. şu anketler için mesaj atılması fazla gereksiz. ben mesela alınık ilanı açtıktan sonra bir heyecanla açıyorum ileti kısmını ve anket olunca buruk bir hüzün kaplıyor içimi. :D ve çizgi romanlar için bir index lazım tüm yayınlanmış çizgi romanların olduğu bu biraz hayal meyal gibi durabilir. Ama olursa koleksiyonunda bulunanları işaretleyip eksikler bulanabilir. kronolojik listeler olmalı felan fistan çok fazla yenilik olabilir ama şimdilik aklıma gelenler bunlar.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

hanac

Alıntı yapılan: darbove - 18 Aralık, 2018, 09:27:16
gerçek zamanlı sohbet kısmı. bu açılırsa muhtemelen başlıkta sohbet dönmez ve ilgili konuyla ilgili bilgi almak isteyenler gereksiz sohbetleri okumazlar.

Şimdi "Gerçek zamanlı sohbet kısmı" olsun mu, olmasın mı ?  ;D Anlaşılmadı.

Ama bu sohbet kısmı olursa kimse başlıklara yazmaz. Herkes oraya yazar, tam bir curcuna olur.

worldman

Buradaki birçok yorum sayesinde yeni çizgiromanlar edindim.Bu yorumlardan mahrum kalmak istemem. :)Ama iletiler ile ilgili şöyle bir durum var ki bazen mesaj gönderdim diyenlerin mesajları bana ulaşmıyor.Bir de karşıdan gelen iletilere yazdığım cevapları göremiyorum.

aaciltan

Her gün bakmazsam bir büyük eksiklik hissettiğim Altın madalyon sitemde; büyük olasılıkla benim beceriksizliğim olan resim yükleme ızdırabını biraz daha kolaylaştırabileceğimiz bir seçenek muhakkak vardır.
Bu seçenek ya da seçenekleri zorlamamızı rica edeceğim ben şahsen...

sefik

Cok teknik bilgi sahibi olmasam da benim gibi isi dolayisiyla zamanini cok fazla disarida gecirenler icin tapatalk'a adapte edilebilir .
App olayinin zor oldugunu dusunerek ve gercekten hicbir teknik bilgim olmayarak yaziyorum . Tapatalk parali ise bilemem tabii .

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Alıntı yapılan: worldman - 18 Aralık, 2018, 10:00:39
Buradaki birçok yorum sayesinde yeni çizgiromanlar edindim.Bu yorumlardan mahrum kalmak istemem. :)Ama iletiler ile ilgili şöyle bir durum var ki bazen mesaj gönderdim diyenlerin mesajları bana ulaşmıyor.Bir de karşıdan gelen iletilere yazdığım cevapları göremiyorum.

Gelen kutusu'nda gelen mesajları

Giden Kutusu'nda giden mesajları okuyabilirsin.

Yani cevapların Giden Kutusunda olması lazım.

afu

Bir de karşıdan gelen iletilere yazdığım cevapları göremiyorum.

mesaj göndermeden önce, giden kutusuna kaydeti tıklamamış olabilirsiniz. !!

ferzan

Alıntı yapılan: afu - 18 Aralık, 2018, 11:52:29
Bir de karşıdan gelen iletilere yazdığım cevapları göremiyorum.

mesaj göndermeden önce, giden kutusuna kaydeti tıklamamış olabilirsiniz. !!

Aynı şeyi söyleyecektim ben de...Gönderdiğimiz mesajları görebilmek için her seferinde o kutucuğu tıklamak gerekiyor ki arşive eklensin...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hanac

Alıntı yapılan: darbove - 18 Aralık, 2018, 09:27:16
herkese açık olması lazım gizli saklı olması forumun yayılmasını azaltıyor. demek istediğim üyeliği girmeden siteye erişilememesi.

Aslında forum çoğu zaman herkese açıktır.

Arada sırada yeni üye kazanmak için kapatıyoruz.  :)