Stranger Things (2016)

Başlatan doktor1881, 19 Temmuz, 2016, 13:43:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Wayward Pines'in senaristleri Matt Duffer ve Ross Duffer tarafından oluşturulan 'Stranger Things' Netflix'in yaklaşan bilim kurgu, drama dizilerinden biridir
Dizinin 8 bölümden oluşacak ilk sezonun yayın tarihi 15 Temmuz 2016 Cuma olarak açıklanmıştır. Daha önce "Montauk" olarak duyurulan dizinin ismi "Stranger Things" olarak değiştirilmiştir.
Dizinin senaryosu ve yönetmenliği de Duffer kardeşler tarafından yapılmaktadır. Ayrıca Shawn Levy ve Dan Cohen'de yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.
Oyuncu kadrosundaki isimler iki kez Oscar'a aday gösterilen, Altın Küre ödüllü oyuncu Winona Ryder (Show Me a Hero, Little Women), David Harbour (Law & Order), Matthew Modine (Weeds), Cara Buono (Mad Men), Finn Wolfhard, Millie Brown (Intruders), Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp, Natalia Dyer, Hali Jones ve Charlie Heaton (DCI Banks) olarak sıralanmaktadır.
Dizi 1980'li yıllarda New York eyaletine bağlı bir liman kasabası olan Montauk'ta geçmektedir. Genç bir çocuk gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Ailesi, arkadaşları ve yerel polisler çocuğun ortadan kaybolması ile ilgili kapsamlı bir soruşturma başlatarak gerçeği açığa çıkartmaya çalışırlar. Olayın soruşturması derinleştikçe gizli hükümet deneylerinin yapıldığı olağanüstü bir gizemin içine çekilirler. Annesi (Winona Ryder) çocuğunu alabilmek için korkunç doğaüstü güçlerle yüzleşmek zorundadır. Aktör David Harbour kasabanın şerifi olarak dizide rol almaktadır

afu

iki günde bitirdim 8 bölümü. Çok iyi olmasa da sıkılmadan izleniyor.
sanki bir king romanına biraz e.t. biraz alien katılarak, filme alınmış gibi.
8 bölüm adedi ideal olmuş.
tahminim 2. sezon da gelecek.

doktor1881

Alıntı yapılan: afu - 20 Temmuz, 2016, 00:58:57
iki günde bitirdim 8 bölümü. Çok iyi olmasa da sıkılmadan izleniyor.
sanki bir king romanına biraz e.t. biraz alien katılarak, filme alınmış gibi.
8 bölüm adedi ideal olmuş.
tahminim 2. sezon da gelecek.
Tebrikler çok hızlısınız ben daha başlayım mı aşamasındayım

Pulluk

Bana da E.T ve Super 8 karışımı gelen atmosferi ilk bölüm itibariyle oldukça başarılı geldi. Bu arada Winona Ryder, yaşına göre fena çökmüş...
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Ahmet Oktay

Fragmanları ile aklıma çelen bir dizi, üstelik Netflix yapımı olunca da kalitesinden şüphem yok. Ama eldeki yarımları bitireyim diye inatla başlamıyorum.

Pulluk

2 günde 5. bölümü de bitirdim. Sanırım bu akşam diziyi bitiririm. Gizem unsuru bölüm itibariyle tavan yapmış durumda.

doktor1881

Bölüm:1 Gizem dolu dizinin ilk bölümü temposu biraz düşüktü.Karekterleri tanıdığımız bölüm şimdilik ilerisi için umut taşıyor gibi.Göreceğiz
Bu bölüm kaybolan ufaklık Will ile ilgiliydi

Bölüm Notu:6/10

Pulluk

Dizinin ilk sezonu bence çok iyi bir şekilde bitti. Hatta şu haliyle 2. sezonu olmasa da olur gibi. Özellikle çocuk oyuncuların hepsi mükemmel oynamışlar. (8,5/10)

doktor1881

Bölüm:2 Will'in kaybolusundaki sır aralanmadan ortaya çıkan kız çocuğu kafaları karıştırıyor.Küçük çocukların sürüklediği dizi de daha iyi bölümler bekliyoruz

doktor1881

Bölüm:3 Bölüm başındaki olaylar şu sözü doğruluyor '' Bazıları zevkten ölür,bazıları ise gerçekten''
Bu bölümde gizemli kız 11'in öyküsünü öğreniyoruz
Kasabada 1 kayıp daha oluyor

doktor1881

Bölüm:4 Will'in bulunan cesedi ve yapılan gizli otopsisi kasabanın şerifini kuşkulandırıyor
Dizideki küçük oyuncular mükemmel oyunculuk çıkarıyor

Bölüm Notu:7/10

doktor1881

Bölüm:5 Çocukla,gençler,şerif herbiri Will'i aramakta ancak herbirinin başına gizemli olaylar gelmekte

doktor1881

Bölüm:6 Nancy ve Byers arasında şartlardan dolayı bir yakınlaşma olurken 11'in dönüşü muhteşem oldu

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:7 Çocuklar yanına taze kuvvetler alarak devletin gizli birimine karşı direnişlerini artırıyorlar
Küçük oyunculardan en hoşuma giden Dustin

doktor1881

Bölüm:8(Sezon Finali) Gerilimin tavan yaptığı aksiyonun su gibi aktığı ve bir çok açık kapının bırakıldığı bir finaldi
2.sezonu olmasını bekliyorum.Dizi belli bir çizgini üzerinde olup kendini seyrettiyor.Ama seyrederken çok şeyde beklemeyin sadece eğlenin

Bölüm Notu:8.5/10