Stranger Things (2016)

Başlatan doktor1881, 19 Temmuz, 2016, 13:43:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Geçtiğimiz hafta Stranger Things'i izleme fırsatı buldum. Kendi içerisinde değerlendirdiğimde iyi bir dizi olduğunu düşünüyorum. Diziyi beğendim. Lakin diziyi izlerken aklımdaki "ben bunu daha önce izledim" hissiyatından kurtulamadım.

Dizinin yoğun şekilde 70'li ve 80'li yıllar filmlerinden etkilendiğini söylemek mümkün. Yalnız bu etkinin belli bir süre sonra gönderme olmaktan ziyade biraz taklide yaklaştığını düşünüyorum. Hatta o yılların filmlerinin klişelerini bile bir bir kullanmaktan çekinmemiş. Bu da bir noktadan sonra benim seyir zevkimi düşürdü.

Bütün bu duruma nostalji olarak yaklaşıp, keyif almak da mümkün. Ama ben sinematografik tercihlere kadar dönemin en önemli filmlerinin kopyalandığını düşünüyorum. Bu yüzden benim için çok da keyifli bir dizi olmadı.

dean

Diziye ikinci sezon onayı geldi. İkinci sezon dokuz bölüm olacak ve 2017 yılı içerisinde yayınlanacak.

Harun Ça

Alıntı yapılan: dean - 04 Eylül, 2016, 15:34:18
  Diziye ikinci sezon onayı geldi. İkinci sezon dokuz bölüm olacak ve 2017 yılı içerisinde yayınlanacak.

İkinci sezonu Stephen King'in yazacağı söyleniyor, bi' dedikoduda birkaç bölümü Stephen Spielberg'ün yöneteceği yönünde.

ghostrider

Mükemmel bir dizi Upside-Down dünyası ile Silent Hill gibi atmosferi çok güzel işlemişler.Yapımcılara helal olsun diyorum.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Harun Ça

Nightrain

Geçen hafta izledim. O kadar sürükleyici geldi ki, 2 günde bitirdim. Netflix Top 10 diye bir liste yapsak, ST kesinlikle girer. Kurgusu, senaryosu, oyuculuklar nefisti. Özellikle küçük oyuncular diziyi çok iyi sırtlamış. 2.sezonun gelecek olması sevindirici zira öbür türlü tadı damağımızda kalırdı. 80'lerde geçmesi güzel, çocukların her birinin geek olması ayrı bir güzel.

-SPOILER-

Eleven ölmedi sanırım? Şerif'in kutuya bıraktığı waffle kesinlikle Eleven için olmalı.

-SPOILER-
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Harun Ça

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Harun Ça

dean

Pulluk

Fragman çok iyi görünüyor... :D
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

gamlıbaykuş

Çok merak etmemle birlikte daha ilk sezonu izleyemedim  :-[ :'(
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

dean

İkinci sezon, tüm bölümleriyle Netflix üzerinden yayınlandı.

rumar80

İki sezonu da izledim. Beğendim mi evet. Güzel mi? Evet. Baş yapıt mı?  Hayır.
  84 yılında sessiz sakin bir kasabada aslında her şeyin göründüğünden çok farklı olabileceği bir kasabadayız. Devlet adına gizli deneyler yapan bir laboratuvar,  laboratuvardan kaçan süper güçleri olan bir kız, onu bulan ve arkadaş olan üç "inek" çocuk vs. Aslında klişeler çevresinde giden bir dizi. Ama kendini seyrettiriyor.
   Klişeler deyince.... Dizi akıl almaz bie şekilde bir şeylere gönderme yapıyor.  Hatta bir yerden sonra elinizi sallasaniz göndermeye carpiyorsunuz.
    Öncelikle tabi ki Stephen King.  Kahramanlarımız okul arkadaşları tarafından dışlanmış biraz "tuhaf" çocuklar.  Tıpkı O'daki ekip gibi. 11'İn annesi hamile olduğunu bilmeden devlet araştırmalarına gönüllü olmuş ki burada aldığı ilaçlar bebeğine geçip ona güçlerini kazandırmış.  Tıpkı tepki kitabı gibi. Bunlar ilk aklıma gelenler. 
    Kasaba ve olayın boyutlar arası olması bana biraz ama azıcık ikiz tepeleri hatırlattı.  Star wars,  exorcist, indiana jones, goonies, aliens gibi dönemin filmlerine göndermeler ( bazısı gönderme bile değil birebir kopya) sizi boğacak gibi yapıyor.
    Yine de 2 sezon ve 17 bölüm bir çırpıda izleniyor.  Oturun, izleyin. Bakalım siz hangi filmlerden sahneler bulacaksınız?

dean

Üçüncü sezondan ilk poster ve teaser yayınlandı. Yeni sezon 4 Temmuz'da.

https://www.youtube.com/watch?v=UlpmMRrt-s8