Vahşiler-İthaki Çizgi Roman No:3

Başlatan Mrtekin, 24 Temmuz, 2016, 17:26:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

http://www.odakitap.com/ken-parker-ivo-millazo/9789756902479

Ken Parker'ı fazla anlatmaya gerek yok. Forumda kendisi Hakkı'nda yeterince yazılmış çizilmiştir. Özetle; Ken Parker'ın; çok özel ustalardan (Berardi&Milazzo) çıkan çok sıradışı bir western kahramanı olduğunu; maceralarında bazen yan karaktere kadar düştüğünü; esas olayın, dibine kadar realist ve yalın bir bakış açısı ile Vahşi Batı öykülerinin anlatılmasında olduğunu, çoğu zaman iyi ile kötü arasındaki farkın anlatılan hikayelerde çok ince bir şekilde tezahür ettiğini zaten biliyorsunuzdur.

İthaki Çizgi Roman dizisinin (ki Neil Gaiman'ın Mezarlık Kitabı ile yine sahalara dönüş yaptılar.) 1999. Basımlı 3. Kitabını ben yeni keşfettim. Bu Nasıl bir Ken Parker macerasıdır? Cidden mükemmel ötesi idi. Spoiler vererek hiç bozmayım tadını...

Büyük boy olunca hikayenin tadı ise katmerlenerek artıyormuş. Çizgileri seyretmeye doyamıyorsunuz. Bize en büyük kötülüğü böyle cep boy formatlarda vermekte yapmışlar diye de inceden hayıflanıyorsunuz.

Yukarıda paylaştığım üzere; hazır satış kataloglarında çıkıyor iken bu büyük albümü sakın kaçırmayın diyorum. Kütüphanenizin en müstesna yerinde her daim kalacak bir eser.
They drew first blood...

alan ford

Evet ama Rodeo'da bu boyda bastı bu albümü. Orijinali de bu boydaydı.  59 sayılık ana seride yer almayan , sonrasında özel albüm olarak basılan maceralardan. Benim tek dileğim Rodeo'nun sekiz sayı basıp yarım bıraktığı bu seriyi de bir şekilde devam ettirmesi.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Mrtekin

Ayaller Ken Parker, gerçekler Teks Özel...
They drew first blood...