Capa - Florent Silloray (Sirtlan Kitap)

Başlatan nikopol, 27 Temmuz, 2016, 22:57:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

Biyografi, (bugüne dek karşılaştığım örneklere bakarak) çizgi roman uyarlaması konusunda sıkıntılı gördüğüm bir tür. Genellikle "kesin satar" kitlesi olan güçlü bir isim için, fazlası ile ısmarlama, uyarlama işlerle karşılaştım. Yüzeysel buldum. Capa ise bu anlamda çok daha başarılı, samimi bulduğum bir kitap oldu. Belki de anlatılanları yüzeysel bulacak kadar Capa malumatım olmadığındandır bu düşüncelerim. Ama çizim ve renklendirmeleri de kitaba, döneme yakıştırdım.

Fotoğraf ile amatör olarak da ilgilendiğim için Capa ve Magnum ajansı aşina olduğum isimler. Bu sebeple ilgi ile okudum. Kısa denecek yaşamına ne çok şey sığdırmış! Ülkeler, savaşlar, kadınlar, yazarlar...

Sırtlan Kitap'a bu eseri kazandırdıkları için teşekkür ediyorum. Kitabın kapağını memnuniyet hissi ile kapadım ve keyifle kitaplığıma yerleştirdim.

Ahmet Oktay

Sonunda okuyabildim. Galiba beklentilerimi çok yükselttim. Çizgiroman olarak çok da tatmin etmedi beni açıkçası. Fakat Capa'nın öyküsü kesinlikle ilgi çekici, önceki sayfada memospinoz'un paylaştığı kitapları edinmeye çalışacağım.

Phyron

Fotoğrafla ilgilenen herkesin bildiği Robert Capa'nın hikayesi. DIşarda bir yerde otururken okumuştum. hala etkisi üzerimdedir.