Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Başlatan dean, 04 Ağustos, 2016, 15:46:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

İkinci filmin vizyon tarihi resmi olarak duyuruldu. Film 16 Kasım 2018'de vizyona girecek.

dean

Johnny Depp, filmin kadrosuna katıldı. Hangi karakteri canlandıracağı henüz açıklanmadı. Lakin Gellert Grindelwald ihtimali var. Umarım Grindelwald'tur.

dean

Biraz Grindelwald'dan bahsedelim. Öncelikle Gellert Grindelwald, Lord Voldemort ortaya çıkana kadar tarihin bilinen en karanlık büyücüsüdür. Durmstrang okulunda okumuştur. Lakin 6. sınıfta kara büyüye olan ilgisi yüzünden okuldan atılır. Daha sonra İngiltere'ye gelir. İngiltere'de Albus Dumbledore ile tanışır. Dumbledore'da o dönem kara büyü ile ilgilenmektedir. İkili kısa sürede en yakın arkadaşlar olurlar. Muggle'ları kontrol etme planları onları Ölüm Yadigarlarına götürür.

Dumbledore, özellikle Diriltme Taşı'nın peşindedir. Böylece annesi ve babasını diriltip, kız kardeş Ariana'ya bakma yükümlülüğünü onlara bırakacaktır. Aradan zaman geçer Dumbledore, Grindelwald ve Dumbledore'un erkek kardeşi Aberforth arasında bir tartışma çıkar. Bu tartışma Düello'ya dönüşür. Düello, Ariana'nın ölümü ile sonuçlanır. Bunun ardından herkes kendi yollarına gider. Dumbledore, kara büyüye ilgisini kaybeder. Grindelwald ise daha fazla karanlığıa gömülmüştür. İngiltere dışında kendisine yandaşlar bularak bir karanlık lord olmuştur. Artık Avrupa'nın en korktuğu büyücüdür.

Düşüşüde Albus Dumbledore'un elinden olur. Dumbledore ve Grindelwald ile düello yapar. Dumbedore, Grindelwald'u yenmeyi başarır. Böylece Mürver Asa'nın da sahibi olur. Grindelwald, Nurmengard hapishanesine kapatılır. Aradan yıllar geçer. Lord Voldemort, Mürver Asa'yı ararken Grindelwald'u bulur ve onu öldürür. Grindelwald aynı zamanda Dumbledore'un hayatının aşkıdır.

Nightrain

Bu seri Harry Potter'in öncesini mi anlatıyor?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 02 Kasım, 2016, 15:24:40
Bu seri Harry Potter'in öncesini mi anlatıyor?

Aynen. 1926'nın New York'un da geçiyor ilk film.

bugraltu

Kitaplari okurken daha fazla bilgi almak istedigim bir karakterdi, cok cok ilgimi cekmisti. Umuyorum ki guzelce islenir filmde, zira J.K.Rowling de George Martin sendromuna kapilip karakterlerini sacma sapan yollara sokmaya, ozenle insa ettigi seriyi bozmaya basladi.

dean

Film Paris'te geçecekmiş. Büyük ihtimalle her film bir başka büyük şehirde geçecek. Bana Tokyo'yu verin.

dean

Filmde Albus Dumbledore'da olacakmış. Casting süreci işliyormuş.

dean

Fantastic Beasts and Where to Find Them ilk duyurulduğundan beri filme son derece soğuktum. Hatta bir çok başlıkta belirttim. Filmin kendi başlığında da uzun bir yazı yazmıştım geçen sene, filmin beni heyecanlandırmadığına yönelik. O yazıda bu film yerine gelecek başka fikirlerden bahsetmiştim. Bir tanesi aşağıdaki gibiydi.

Alıntı yapılan: dean - 24 Aralık, 2015, 19:09:41
- Dumbledore'un geçliği, karışık aile ilişkisi, kara büyücülükle ilişkisi ve elbette ki Gellert Grindelwald ile olan hafif duygusal ilişkisi, onunla birlikle ölüm yadigarlarını arayışı ve en sonunda sevdiği adama karşı savaşı ve en sonunda bildiğimiz Dumbledore'a dönüşümünü anlatan bir film, bence ders kitabı yazarının üçleme filminden daha ilginç.

İşte bu dediğim ikinci filmde oluyor. Açıkçası ikinci filme karşı artık büyük bir heyecan duyuyorum. İlk filmi şu an gözüm görmüyor resmen. İkinci filme odaklandım.

dean

dean

Filmin resmi ismi Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald olarak açılandı. İlk fotoğraf yayınlandı. Jude Law'u Albus Dumbledore olarak görmek mümkün.

Hareketli versiyon için;

https://www.youtube.com/watch?v=x6SioXmI8do

Nightrain

Geçenlerde ilk filmi izledim. Son derece bayık bir filmdi. Sonra yönetmenin ismini görünce neden bayık olduğunu anladım; Filmi David Yates yönetmiş! Yetmemiş, geri kalan 4 filmi de bu adama emanet etmişler!

Kendisinin yönettiği 4 HP filmi de son derece kötü filmlerdi. Kitaptaki bir sürü güzelim detayları çıkartıp, son derece sığ filmler ortaya koymuştu.

dean

David Yates, Harry Potter markasının kanseridir. Harry Potter'ın başına gelmiş en kötü şeydir. hele ki Harry Potter and the Half-Blood Prince'e yaptıkları yenilir yutulur cinsten değildir. Yalnız bu yeteneksizlik abidesinin şöyle bir özelliği var. Stüdyonun film için ayırdığı bütçenin altına prodüksiyon bütçesi çıkarıyor. O yüzdende stüdyo bu Harry Potter düşmanıyla çalışmayı tercih ediyor.

Nightrain

Alıntı yapılan: dean - 08 Aralık, 2017, 12:43:16
Stüdyonun film için ayırdığı bütçenin altına prodüksiyon bütçesi çıkarıyor. O yüzdende stüdyo bu Harry Potter düşmanıyla çalışmayı tercih ediyor.

Fantastik Canarvarlar'ın efektlerinden belli oluyordu zaten

bugraltu

J.K. Rowling bu filmlere epey etki etmese muhtemelen WB, Harry Potter evrenini de DC'ye çevirirdi. Aaaah, bu kaçan şanslar beni hakikaten üzüyor. Ne güzel filmler çekilebilirdi şu Harry Potter'a.