Amcam ve Ben- Genç Osman Yavaş

Başlatan kalidor, 07 Ağustos, 2016, 22:05:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Özellikle 90'ların ortalarındaki üyeleri ile rüzgar gibi esen ve Wembley Arena'da konser veren ilk ve tek Türk müzik grubu olan Mavi Sakal'ın o efsanevi döneminin (İki Yol ve Ne Kadar albümleri) solisti Genç Osman Yavaş'ın yazdığı Final Kültür Sanat Yayınları'ndan çıkan şimdilik 3 kitaplık bir çocuk kitabı serisi var. Serinin adı "Amcam ve Ben". Çıkan kitaplar ise "Havaalanında Bir Zebra", "Restoran Macerası" ve "Büyük Tren Soygunu". Nalan Alaca'nın resimlediği kitapların ilkinde Genç Osman Yavaş'ın Amcam ve Ben için bestelediği iki şarkı da kitapla birlikte hediyeymiş. Mavi Sakal'dan ayrıldıktan sonra kurmuş olduğu "Hindiba" adlı grupla sahnelere çıkan Genç Osman şimdi solo olarak müzik kariyerine devam ediyor.

Kendisiyle yaklaşık 10 sene önce babasının sahibi olduğu Anadolu Hisarı'nda o zamanki adıyla İbrahim Bey Konağı adlı güzide cafe&restaurantta (şimdi butik otel) boşları toplarken karşılaşmıştık. Genç Osman ayrıca Bulutsuzluk Özlemi grubunun kurucusu ve solisti Nejat Yavaşoğulları'nın da yeğenidir.

Kendisiyle kitapları için yapılmış bir röportaj:

http://egoistokur.com/cocuklari-eglendirebiliyorsam-catlak-lakabini-iltifat-sayarim/

Son olarak Arzu Yanardağ'ı  ;) bize kazandıran zamanının ötesindeki klibiyle "İki Yol"

https://www.youtube.com/watch?v=7jiYlteLkT8
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Bu güzel tanıtım için teşekkürler Sn. Kalidor.

Nightrain

Genç Osman Yavaş'ı ben de MAVİSAKAL grubundan tanıyorum. Hassasıyız! :D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

alan ford

Konuyla alakasız ama Tibet Ağırtan'lı zamanlarını daha çok severdim ben
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Nightrain

Alıntı yapılan: alan ford - 17 Aralık, 2016, 00:57:46
Konuyla alakasız ama Tibet Ağırtan'lı zamanlarını daha çok severdim ben

Aha! Ben de. Müdür, Bir Gecelik Hikaye, Nalan, Al Beni, Günler, Şaşkın, Cektir Git falan.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"