Titana Saldırı: Çöküşten Önce - Gerekli Şeyler (Yarım kaldı)

Başlatan memospinoz, 13 Ağustos, 2016, 11:39:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Aniden ortaya çıkan titan tehdidinden korumak için insanlık büyük duvarlar İnşa etmiş ve bunun içerisinde yaşamlarını sürdürmektedirler. Otuz yıl sonra En dış duvarda bulunan şiganşina bölgesi tek bir titan tarafından saldırıya Uğrar. Titanın kustuğu şeyler arasındaki hamile bir kadının cesedinden Mucizevi bir şekilde hayatta kalmış bir bebek dünyaya gelir...!! Üç boyutta Hareket ekipmanının ortaya çıkmaya başladığının herkes tarafından bilinmediği Bir zamanda geçen hikaye, çiziliyor. "titana saldırı"dan yetmiş yıl öncesini Anlatan etkileyici ön hikaye başlıyor!
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 180
Fiyatı:14 TL

memospinoz

Yaşadığı köle hayatından kaçan kuklo, lanetlendiği doğum yeri şiganşina'ya gitmeyi amaçlamaktadır. Aynı anda, şiganşina'da on beş yıl sonra ilk kez duvar dışını araştırmak için kapıların açılacağından tamamen habersizdir. Kuklo, kendine "titan'ın oğlu" olmadığını kanıtlamak için keşif birliği'nin vagonlarına gizlenir. Ancak, maria duvarı'ndan dış dünyaya çıkıp, kendini hayal edemeyeceği bir cehennemin içerisine taşımaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 208
Fiyatı: 14 TL

dean

memospinoz

Kuklo, kendine insan olduğunu kanıtlamak için duvarın dışına yapılan keşif seferine sızar fakat gözlerinin önünde bir anda beliren on metre sınıfındaki titan, onun hayal ettiğinden çok ötesinde bir yaratıktır. Şiganşina'ya yönelip geri çekilmeye karar veren araştırma birliğinin yük vagonuna göz açıp kapayıncaya kadar yetişen titan, kuklo ve vagonu süren askeri yakalar. Üç boyutlu hareket ekipmanı geliştirilmeden önce, titan ile olan amansız savaş burada başlıyor

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 192

memospinoz

duvarın dışında titana karşı yaşadığı ölüm kalım mücadelesinden sonra kuklo, maria duvarı'nın içine sığınır. fakat onu karşılayacak olan, dario'nun cinayetini işlediği suçlamasıyla "titanın oğlu"nun peşine düşmüş askeri polislerdir. şarle'nin gözleri önünde tutuklanan kuklo, herhangi bir yargılanma sürecine dahi girmeden, zalimce titanlara yem olmak üzere "ülke dışına sürülme" cezasına çarptırılır...!!

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 200

pizagor

Serinin orijinali 17 volume olarak geçiyor. Biz dördün ötesine geçmeyeceğiz herhalde. Boşuna mı topladık şimdi bu 4 kitabı, bulunmayanlar için onca para verip :-\
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darbove

Alıntı yapılan: pizagor - 25 Temmuz, 2023, 08:18:19Serinin orijinali 17 volume olarak geçiyor. Biz dördün ötesine geçmeyeceğiz herhalde. Boşuna mı topladık şimdi bu 4 kitabı, bulunmayanlar için onca para verip :-\

Ana seri bittikten sonra devam edilecek denmişti. Ana seri bitti ses soluk yok.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

pizagor

Ana seride 13. cildi okudum dün, basım tarihi 2016 Eylül ya da Ekim idi yanlış hatırlamıyorsam. Bu sayıya kadar gördüğüm gayet düzenli, tıkır tıkır neredeyse her ay bir sayı olarak ilerlemiş. Sonrakilerin basım tarihlerine bakmadım ama belli ki bir noktada bu düzen bozulmuş ve serinin sonlanması geçtiğimiz günlere kadar sarkmış. Bu durum da Çöküşten Önce serisi devam edecekse tökezleyerek ilerleyeceği hissini veriyor.

pizagor

Ana seri son cildiyle vurup geçtikten sonra Eren'in döneminin 70 yıl öncesini anlatan Çöküşten Önce'ye sarıldım hemen. Bu sefer de Titan'ın oğlu olarak yaftalanan Kuklo'nun hikayesine tanıklık edecektim de dörtte ve havada kaldım maalesef.

Manga ezici çoğunlukla ciltler boyu devam eden bir ana hikaye etrafında dallanıp budaklanarak ilerleyen bir anlatı türü, Zagor gibi aradan iki sayıyı çekince hakim olunabilecek ya da Örümcek Adam gibi bir hikayenin toplandığı cildi okuyunca keyif alınabilecek bir yapıda değil.

Eeee ne oldu Kuklo'ya, Xavi'ye, Sharle'ye, Carlo'ya, yeni tanıştığımız Cardina'ya ve Jorge'ye ve daha henüz göremediğimiz üç boyutta hareket ekipmanına vs. Bu seride mi öğrenecekler Titan öldürmenin esaslarını, düşmanın zayıflıklarını ve bu bilgiye sahip olmak için ne büyük bedeller ödenecek muhtemelen. Kimbilir yine ne entrikalar, güç ve hakimiyet savaşları olacak!

2017'de kalmış dördüncü cilt, devamı gelmez herhalde. Boğazımıza kadar mangaya batmışken, bir başkası da şu serinin devamını neden getirmez?!!

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 12 Ekim, 2023, 08:20:342017'de kalmış dördüncü cilt, devamı gelmez herhalde. Boğazımıza kadar mangaya batmışken, bir başkası da şu serinin devamını neden getirmez?!!

O kadar manga yayınlanırken, bu serinin yarım kalması çok üzücü.

trooper

Attack On Titan benim gözümde o kadar kötü bir final yaptı ki böyle bir yan serisi olduğu ve üstüne ülkemizde yayınlandığından bile haberim olmamış.

Dış dünyada olup bitenlere değinmeden direkt duvarların içinde kalan insanlığın devlere karşı hayatta kalma mücadelesini anlatan bir seri olsa ana hikayeden daha çok seveceğime eminim