Avengers: Zaman Tükeniyor - Gerekli Şeyler

Başlatan memospinoz, 13 Ağustos, 2016, 12:03:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

İlluminati, bir dünyayı öldürdü. Sırada kendilerininki var. Jonathan Hickman'ın iki yıldır inşa ettiği dehşet verici efsane, epik sonuna doğru ilerliyor. Dünya'nın En Kudretli Kahramanları ve İlluminati, sonunda... Son Aşım'ın olacağı güne geldi! Original Sin'de olanlardan sekiz ay sonra... ve İlluminati'nin umutsuz, dünya yok edici hareketlerinden sonra... Avengers için çok şey değişti. Günahlarından nasıl sağ çıktılar? Bu esnada Cabal, yeni ve çok daha ölümcül bir kadroya sahip oldu ama niyetleri fedakârlık, zamanın herkes için tükeneceği ana onları hazırladı mı?
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 144
Fiyat: 28 TL

memospinoz

Her şey buraya dayandı... Son aşım! Yazar Jonathan Hickman, iki sene boyunca dikkatle geliştirdiği dehşet verici hikâyesini, büyük sonu için -- yani Son Aşım için, sekiz ay ileri alıyor! İlluminati'nin umutsuz, dünya yok eden davranışları ortaya çıkınca, Avengers parçalara ayrılacak. Bir grup, yaptıklarının hesabını vermesi için İlluminati'yi ararken, diğeri ise yeni Cabal'la savaşmaya başlayacak! Tony Stark'ın... ve Dr. Strange'in neye dönüştüklerini keşfedin! O kadar savaşa ve o kadar fedakârlığa rağmen... kimse kaçınılmaz an olan zamanın tükenmesi için hazır olmayacak. Jonathan Hickman'ın efsanevi öyküsünün muhteşem ikinci perdesi karşınızda!
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 124
Fiyatı: 28 TL

memospinoz

Dünya'nın Sonu Gelirken Dünya Kahramanları Bölünüyor!

Jonathan Hickman'ın dehşet verici destanı, Son Aşım yaklaştıkça giderek evren-parçalayıcı
sonuna doğru ilerliyor. İlluminati halen Avengers'tan, dostlarından ve müttefiklerinden
kaçıyor. Cabal, kimsenin veremeyeceği kararları veriyor... ve dünya umutsuzluk içinde
onları izliyor. Görevleri sevgilerini bölen Reed ve Susan Richards'a neler olacak? Acaba
Namor, dünyayı kurtarmak için yaptığı karanlık hareketlerin bedelini ödeyecek mi... ya da
ödemek istiyor mu? Avengers, Cabal ve İlluminati son kararlarına doğru hızla ilerlerken saat
çalışmaya devam ediyor. Jonathan Hickman'ın efsanevi öyküsünün hayret verici üçüncü
perdesi içeride!
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 132
Fiyatı: 28 TL

memospinoz

İki yıl süren destan, Son Aşım gününde nihayete eriyor! Suçluluk duygusu içindeki Illuminati,kendi dünyalarını kurtarmaya çalışırken başka bir dünyayı yok etti. Namor ve yeni Cabal'ı, sayısız başka dünyayı yok etti. Ancak hayal edilebilen dünyalar artık yok. S.H.I.E.L.D. ve parçalanmış Avengers, çaresizce her şeyi kurtarmaya çalışıyor - ama biz zaten her şeyin öldüğünü biliyoruz. Fedakârlıklar sonunda işe yarayacak mı? Avengers, Cabal ve Illuminati, her şeyi kurtarmak için güçlerini birleştirecek mi - yoksa birbirlerini yok mu edecekler? Bütün savaşlar ve kayıplardan sonra, zaman tükenecek. Secret Wars başlayacak. Dünya buna hazır mı?

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 152
Etiket Fiyatı: 28 TL

hanac

Başlıkta 4 mesaj var, tamamı da Memospinoz arkadaşımızın tanıtımları.

Okuyan ve yorumlayacak olan yok mu ?

ferzan

Okuma sırasına göre Zaman Tükeniyor öncesinde okuyacağım yığınla ciltle beraber bu 4 cildi de okuduktan sonra yorumumu yapacağım kendi adıma...Şu an yalnızca 4. kitabı almadım...Onu da alınca Avengers Now, New Avengers, Infinity ve Zaman Tükeniyor'lu efsanevi bir toplu okuma yapacağım...Dean'in çok önceden bir başlıkta paylaştığı listeyi (yakın zamanda yayınevi de paylaştı) ve okuma sırasını gördüğümden beri bir yıldır ısrarla tamamlanmasını bekliyordum bu serilerin...Nihayet tamamlandı...Son kitabı da alınca şöyle iki gün eve kapanıp, erzağı stoklayıp, telefonu kapatıp 15 ciltlik Avengers paralel serilerinin toplu okumasına girişeceğim... 8)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

dean

İlk çıktığında güncel olarak okumuştum. Ardından toplu okudum. Hatta geçen sene hiç atamadığım incelemelerini cilt cilt yazmıştım. Bu dört ciltte bütün Hickman run'i gibi bence muazzam. Buradan sonra iş zaten direkt Secret Wars' a bağlanıyor. Marvel seven herkesin okumasının şart olduğu çizgi romanlar bunlar.

hanac

Alıntı yapılan: dean - 16 Ekim, 2016, 18:29:14
Hatta geçen sene hiç atamadığım incelemelerini cilt cilt yazmıştım.

Doğru ya, sen bunları tanıtmıştın Dean.

Linkler benden  :)

1. Kitap

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7008.msg144757.html#msg144757

2. Kitap

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7008.msg145405.html#msg145405

Ama 3. ve 4. Kitap tanıtımları yokmuş.

ercoktay

Alıntı yapılan: ferzan - 16 Ekim, 2016, 16:47:48
    Okuma sırasına göre Zaman Tükeniyor öncesinde okuyacağım yığınla ciltle beraber bu 4 cildi de okuduktan sonra yorumumu yapacağım kendi adıma...Şu an yalnızca 4. kitabı almadım...Onu da alınca Avengers Now, New Avengers, Infinity ve Zaman Tükeniyor'lu efsanevi bir toplu okuma yapacağım...Dean'in çok önceden bir başlıkta paylaştığı listeyi (yakın zamanda yayınevi de paylaştı) ve okuma sırasını gördüğümden beri bir yıldır ısrarla tamamlanmasını bekliyordum bu serilerin...Nihayet tamamlandı...Son kitabı da alınca şöyle iki gün eve kapanıp, erzağı stoklayıp, telefonu kapatıp 15 ciltlik Avengers paralel serilerinin toplu okumasına girişeceğim... 8)

Aynı şekilde ben de dün akşam sıraya dizdim ve okumaya başladım :) Dağ gibi bir kitap yığını okunmayı bekliyor.

ferzan

Geçen hafta sonu sırasına göre okumuş olduğum ;

Avengers (Now) Cilt 1 : ''Avengers Dünyası''
    Avengers (Now) Cilt 2 : ''Son Beyaz Olay''
    New Avengers (Now) Cilt 1 : ''Herşey Ölür''
    Avengers (Now) Cilt 3 : ''Sonsuzluğa Doğru''
    Infinity
    Avengers (Now) Cilt 4 : ''Infinity''
    New Avengers (Now) Cilt 2 : ''Infinity''
    Avengers (Now) Cilt 5 : ''Uyum Sağla Ya Da Öl''
    New Avengers (Now) Cilt 3 : ''Diğer Dünyalar''
    New Avengers (Now) Cilt 4 : ''Mükemmel Bir Dünya''
    Avengers (Now) Cilt 6 : ''Sonsuz Avengers''

...ciltlerinin ardından bu haftasonuna nihayet Secret Wars öncesi, serinin son 4 kitabı olan ''Zaman Tükeniyor'' ciltlerine başlayıp bitirebildim...

Öncelikle belirtmek isterim ki, Hickman gerçekten destan yazmış...''Avengers Dünyası'' ve ''Son Beyaz Olay'' ciltleriyle tam alev almışken, New Avengers 'taki Illuminati tayfasıyla başlarda biraz sıkılıp hızım kesilmişti ama meğer esas olay oradaymış...''Mükemmel Bir Dünya'' ve ''Sonsuz Avengers'' ciltlerine geldiğimde aldığım tadı tarif edemem...Övüldüğü kadar varmış...

Bu upuzun öykü silsilesinde abartı düzeyde çok karakter vardı ama hiç de kafa karıştırmadı...Avengers, X-Men, Inhumans, Guardians of the Galaxy ve Fantastic Four harici Marvel evreninin beylik pek çok karakteri ve villain'i boy gösterdi ama dediğim gibi, hiç de çorba olmadı...Avengers Now serisi ile New Avengers serileri başlangıçtan kısa bir süre sonra büyük ölçüde dönüşümlü olarak ilerledi yukarıdaki sıralamadan da anlaşılacağı üzere...Ben açıkçası İç Savaş, Avengers VS X-Men ve saire gibi çoklu karakter serilerinden ve köklü hikayelerden değil eksiği, fazlası bile olduğunu iddia edebilirim...Bilim-kurgu aromalı epik bir modern anlatı okumuş oldum...

İlk cilt, 2015 yaz başında çıkmıştı diye hatırlıyorum...''Avengers Dünyası'' idi...Yarısını okumuş ve çok uzun bir seri olacağını öğrenince de hemen okumayı kesmiştim...O günden bu yana bir buçuk sene geçti ve ben her cildini çıktığı gibi, sırasına göre almaya devam ettim...Original Sin, Infinity, Inhumans gibi paralel seriler ve teklikler de dahil...Her yeni sayıyı o ay alıp okumadan beklettiğim için, geçen hafta hepsini tamamladıktan sonra başladığım toplu okumamdan muazzam bir keyif alabildim...Yoksa bir buçuk seneye yaymış olsaydım, zaman içerisinde ilgimi yitirecek ve çoğunlukla da unutacaktım...İşte Scalped başlığında da kastettiğim şey buydu ama ne hikmetse ''Seri tamamlansın, öyle satın alın hepsini birden...Tamamlanmadan asla gidip almayın...'' denmiş gibi bir hava oluştu...Oysa öyle bir şeyin seriye vurulacak en büyük darbe olduğunu en başta bilenlerden ve asla o mantıkta hareket etmemiş ve etmeyecek çizgi roman koleksiyoncularından biriyim...Her ay aldıklarımın birazını okuyorsam, birazını da kenarda biriktirmeye devam ediyorum kah zamansızlıktan, kah da öykü tamamlansın diye ama hemen okumayacağım diye almamazlık etmiyorum...O sebeple Scalped başlığındaki yanlış anlaşılmanın içime oturup da beni nasıl ifrit ettiğinin altını bir kez daha çizip, Avengers okumamdaki örnekleme ile açıklamak istedim...Öte yandan, alındığı gibi de okunsun tabi, kimseye yol gösterme cüretinde bulunmam...Herkes benim gibi unutkan ve saftorik değil ya...Herneyse...

Geldik çattık Secret Wars'a...Yarın klasik pazar rutinimi ve işlerimi bitirdikten sonra yapacağım yegane şey, Secret Wars cildinin başına oturmak olacak...Gerekli Şeyler'e Now döneminin bu kısmını yayınlaması esnasında gösterdiği istikrar, hız ve kalite dolayısıyla kendi adıma teşekkür ederim...Secret Wars'ın ardından bir kez daha görüşlerimi ilgili başlık altında yazıp toparlarım...

Seri hakkında halen kafası karışık dostlar için okuma sırasını bir kez daha, eksiksiz olarak paylaşayım...

Avengers (Now) Cilt 1 : ''Avengers Dünyası''
    Avengers (Now) Cilt 2 : ''Son Beyaz Olay''
    New Avengers (Now) Cilt 1 : ''Herşey Ölür''
    Avengers (Now) Cilt 3 : ''Sonsuzluğa Doğru''
    Infinity
    Avengers (Now) Cilt 4 : ''Infinity''
    New Avengers (Now) Cilt 2 : ''Infinity''
    Avengers (Now) Cilt 5 : ''Uyum Sağla Ya Da Öl''
    New Avengers (Now) Cilt 3 : ''Diğer Dünyalar''
    New Avengers (Now) Cilt 4 : ''Mükemmel Bir Dünya''
    Avengers (Now) Cilt 6 : ''Sonsuz Avengers''
    Avengers : ''Zaman Tükeniyor'' Cilt 1
    Avengers : ''Zaman Tükeniyor'' Cilt 2
    Avengers : ''Zaman Tükeniyor'' Cilt 3
    Avengers : ''Zaman Tükeniyor'' Cilt 4
    Secret Wars

Bu sıralama, Gerekli Şeyler'in sıralamasının neredeyse aynısı ama ben ciltlerin yayınlanma sırasını ve daha evvelden Dean'in forumda vermiş olduğu ilk sıralamayı baz aldım...Yoksa Gerekli'nin sıralaması ile tek fark, New Avengers ciltlerinden ikisinin birer sıra yer değiştirmesinden ibaret...Dileyen bu sıralamayı, dileyen de Gerekli'nin sıralamasını örnek alabilir...

Bu liste itibariyle Marvel Now dönemi Avengers'ın 44 sayısı, New Avengers'ın 33 sayısı, Infinity'nin 6 sayısı, Secret Wars'ın da 9 sayısı tamamen yayınlanmış oldu...''Zaman Tükeniyor'' ciltlerindeki sırt numaraları sizi yanıltmasın, bağımsız da okunabileceği söyleniyor ama o 4 ciltteki sayılar, Avengers ve New Avengers sayılarının devamı hep...Yani doğrudan ''Zaman Tükeniyor'' ciltlerine başlayanlar, öncesindeki 10+1 ciltteki olayların eksikliğini duyabilir...Ex Nihilo'nun, Abyss'in, Black Swan'ın, Nightmask'in ve Starbrand'in ortaya çıkışlarını kaçırabilir, Illuminati cephesindeki en kilit anları okuma zevkinden mahrum kalabilir...

Bu aralar pek sevdiğim fumettilerime Marvel ve DC yüzünden zaman ayıramıyorum...Comics stoğumu eritip siyah beyaz mütevazi fumettilerime geri döneceğim ama bir aya yakındır süren comics dominasyonundan da şikayetçi değilim...Bir yandan Now dönemi Thor'u da kendi imkanlarımla okumaya devam ediyorum...Yeteri kadar teşvik edilirsem yine Now dönemi Captain America'lara da başlayabilirim aynı şekilde...Çünkü bilhassa ''Zaman Tükeniyor'' ciltlerine geçiş esnasında öyküde geçmiş olan 8 aylık süreçteki bazı değişimlerin, aynı dönemde yayınlanmış olan Thor ve Captain America serilerinde işlendiğini de forumdaki dostlardan bugün itibariyle öğrenmiş oldum...

Tanıtım yapanından itkileyenine, çevirmeninden yayıncısına, öveninden teşvik edenine, herkese teşekkür ederim bu zevk silsilesi için...Darısı başka nice serilerin başına...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

emirgoc

Bence zaman tükeniyor ciltleri biraz doldurma olmuş. Yani evrenlerin çarpışması olayını (New Avengers cilt1) biliyorsanız direk Secret Wars okunabiliyor. Namorun takimdan ayrilmasi, Cabal'ın kurulmasi vs. gibi olayların kısa özeti bi ciltin başında vardı.

eyoruk

Alıntı yapılan: ferzan - 16 Ekim, 2016, 16:47:48
Hemen hemen 2.5 yıl sonra yazmış olacağım ama şu aralar tam da böyle bir şey düşünüyorum.Toplu okuma  :D New Avengers tamamladık ,eksikler Infinity-Marvel SON-Marvel Now 2 sayısı ve Zaman Tükeniyor 4 sayısı.Az bir şey kaldı neyse ki. ;D
Yalnız benzer,hatta aynı isimli farklı romanlar sayılar var kafa karıştırıcı  ;D Infinity mesela.Bir Marvel Now olarak var bir de sadece Infinity adında sayı var. ;D Okumadan önce kesinlikle sıralamaya bakıp öyle dizmek lazım yoksa mümkün değil okuma sırası akılda kalmaz