Gizli Tarih - Alfa Çizgiroman

Başlatan memospinoz, 23 Ağustos, 2016, 21:57:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alfa Frankofonun yeni aktörü olmaya soyunuyor sanıyorum. Geçen aya kadar bu yayınevi hakkında hiçbir bilgim yoktu. Önce Alice Harikalar Diyarında, şimdi de bu. Umuyorum aradıkları desteği bulurlar okurdan.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

They drew first blood...

pizagor

Senaryoya katkıda bulundunuz mu sayın Mrtekin?!!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

memospinoz

Günümüzden 3000 yıl kadar önce ölmekte olan bir şaman 4 kardeşe 4 fildişi verir. Tarih, bu 4 kardeşin, bu ölümsüz arkhonların güç ve intikam oyunlarının sahnelendiği bir alana dönüşür. Tarot kartlarının gizemli kökeninde belki de bu fildişi yatıyor.

Bilindik tarihin gizli gerçeklerini keşfedin! Tarihin onca açıklanamaz olayının arkasında nelerin yattığını görün.

Papa niye katharları yok etti?

Yenilmez armada nasıl bozguna uğradı?

Napoleon'un Mısır seferinin gerçek amacı neydi?

Boyut    :   19.50x25.50
Sayfa Sayısı    :   195
Basım Yeri    :   İstanbul
Basım Tarihi    :   2016-08
Çeviren    :   Ayşe Meral
Kapak Türü    :   Ciltli
Kağıt Türü    :   1. Hamur
Fiyatı               :            25 TL

Mrtekin

They drew first blood...

BAHADIR

195 sayfa diyor... 4 sayıyı bir araya getirmişlerse biraz abartmışlar sanki... Ama hard cover ise balonlama ve grafik işleri düzgün yapılmışsa canavar gibi bir seri olur...

Ahmet Oktay

İlk mesajda verilen linke göre 32 albüm yayınlanmış, bu albümler dörderli şekilde sekiz integralde toplanmış. Umarım basım iyidir ve yayınevi beklediği satış grafiğini yakalar.

Nightrain

Bu Alfa'nın, Conan basan ALfa ile bir alakası var mı?

Kitap ilgimi çekmedi. Belki ilerde ilgimi çeken bir şeyler basarlar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nikopol

Alıntı yapılan: Nightrain - 26 Ağustos, 2016, 11:09:17
Bu Alfa'nın, Conan basan ALfa ile bir alakası var mı?

Kitap ilgimi çekmedi. Belki ilerde ilgimi çeken bir şeyler basarlar.

O Alfa ile ilgisi yok; editorleriyle yapilmis bir roportajda okumustum (roportaji sanirim twitter sayfalarinda paylasmislardi).

Peyami

Alıntı yapılan: memospinoz - 26 Ağustos, 2016, 00:25:28

Günümüzden 3000 yıl kadar önce ölmekte olan bir şaman 4 kardeşe 4 fildişi verir. Tarih, bu 4 kardeşin, bu ölümsüz arkhonların güç ve intikam oyunlarının sahnelendiği bir alana dönüşür. Tarot kartlarının gizemli kökeninde belki de bu fildişi yatıyor.

Muhtemelen yayınevi çıkışlı tanıtım metni berbat olmuş. Alt tarafı 3-4 cümlelik tanıtım bile doğru dürüst yapılamamış.Mesela fildişi verir ne demek? Fildişinden kart, tablet ya da kolye veriliyor denilmeliydi. Umarım albüm daha güzel bir Türkçe'yle çevrilir... 

maeglin

Henüz okumadim ama hem edisyon hem çizim hem de genel özeti çok hoşuma gitti hemen aldim. Okuduktan sonra tekrar yorum yaparim. Bu arada fiyatta epey uygun

ferzan

Son aldıklarım arasında beni en çok şaşırtan yayın bu oldu...

Gizli Tarih gibi ideal kalitede ortanın iyisi öykü ve çizimlere sahip frankofonları pek çekici bulmam aslında...Alfa'nın da boyutu küçültüp, bir de 4 albümden HC bir cilt meydana getirdiğini ve buna rağmen 25 TL fiyat biçtiğini öğrenince zaten almayacağım bir yayın için olmayan beklentim eksilere düşmüştü...Ne boyuta, ne kağıda, ne de grafik uygulamaya zerre kadar güvenim yoktu...Dolayısıyla zaten içeriğini elzem bulmadığım, ''yoklukta gideri var'' kategorisine soktuğum, üstelik yayıncısını da has bir çizgi roman yayıncısı olarak görmediğim bu yayını almayacaktım ama Ali Abi (Haysat) ne yapıp edip beni ikna etti...  :)

İnceleyince epey şaşırdım...Basbayağı fena bir iş olmamış...Grafik uygulama da, font da, az daha ufalmış boyutu da, kağıdı da hiç fena değil dedirtti...Gene hemen okumayacağım, hiç kitabım kalmayınca okurum ya da bir yolculuk esnasında can sıkıntısıyla gümbürtüye getiririm belki ama temiz sayılabilecek edisyonu dolayısıyla sonraki ciltleri de alacağım kesinlikle...Umarım bu fiyat/edisyon kalitesi arasındaki oran, çok satılacağı düşünülerek verilmiş bir karar değildir...Yoksa sonraki ciltler daha tuzlu kaçabilir ya da yarım kalan yayınlar kervanına katılabilir...Yine de fena bir başlangıç yapmadı...İzlemede olacağım...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

darkwood

Bu kalitede, uygun fiyatı, bir hc baskılı frankofonun yayınlandığını görünce gözü kapalı aldım, bundan iyisi Şamda kayısı.
İlk 20 sayfayı hemen sıcağı sıcağına okudum, ilk izlenim oldukça iyi. Umarım iyi satar ve devamı çabuk gelir.
Darkwood Sakinleri..