Doctor Strange - Arkabahçe Yayıncılık

Başlatan dean, 26 Ağustos, 2016, 23:20:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

256 sayfalık Sandman 32tl den satılıyor! Üstelik orjinal boy. Eminim telifi Doctor Strange den daha pahalidir. 128 sayfalık şeye 27 tl çok. Gerçi Arkabahce nin her zamanki fiyatları. :) Spawn pahalı olmasa bari.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

İnancomic

320 sayfalık hush da 55 TL dıyorlar değişik bir fıyatlandırmalari var bizim anlayamadığımız

İnancomic

Ayrıca sandmanı d&r internet sitesinden sadece 20 TL ye aldım mükemmel bir baskısı var 😀

nicholaihel

Doctor Strange hiç okumadım. Kapağı da beğenmedim. Alırsam sinemadan falan değil de Vaughan'ın kredisi için alırım. Aynısı olası Aaron'lu serinin basılması için de geçerli. Bu adamlar iyi işler çıkaran adamlar  :)

dean

nicholaihel

dean, aslında katılıyorum ama kitap ile çizgi roman arasında bir fark var. Çizgi roman kapağı ile de içeriği ile de bir görsel sanatlar ürünü. Ki kitapta dahi kapağa özen isterim ben. Yargılamıyorum, somut bir durumla ilgili görüş ifade ediyorum  :)

Nightrain

Kapağı beğendim ben. Zaten orijinal kapağı basmışlar.

dean

Alıntı yapılan: nicholaihel - 29 Ekim, 2016, 11:02:46
dean, aslında katılıyorum ama kitap ile çizgi roman arasında bir fark var. Çizgi roman kapağı ile de içeriği ile de bir görsel sanatlar ürünü. Ki kitapta dahi kapağa özen isterim ben. Yargılamıyorum, somut bir durumla ilgili görüş ifade ediyorum  :)

nicholaihel, senin iletinin hemen sonrasında atığım için sanki direktman sana cevap atmış gibi oldu ama resmi senin için değil genel olarak ekledim. Zira bu cildin kapağı ile ilgili genel olumsuz bir görüş var. Bunun insanları çizgi romandan uzaklaştırması hiç istemem. The Oath, gerçekten çok güzel bir hikaye. Hatta Doctor Strange'in belki de en iyi hikayesi. Eminim ki okunduğu zaman herkes çok beğenecek ve başka Doctor Strange maceraları da okumak isteyecek. Umuyorum ki kapak yüzünden insanlar almaktan vazgeçmez ve bu güzel hikayeyi kaçırmaz. Onu belirtmek istedim.

s.b

DOKTOR STRANGE - YEMİN

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

İlk sayfada dediğim gibi son zamanlarda okuduğum en keyifli çizgi romanlardan biri idi. Biraz daha lütfen kalite olarak özen gösterin. Okur iken arka sayfanın fontu görmek güzel değil. Ama kesinlikle okunması gereken bir çizgi roman

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

lemazmatik

Keşke cilt ilk sayının kapağıyla basılmasaymış, bu haliyle biraz itici olduğu gerçek. Mesela

ikinci sayının kapağı çok daha hoş duruyor. Cildi genel arka bahçe kalitesinin üzerinde buldum açarken yapıştırma değil de dikiş gibi hissettirdi. Night Nurse'ün hikayede aktif rol oynaması farklı bir hava katmış. Bazı flashbacklerle de hafiften orijin hikayesivari bir nitelik de yakalamış macera. Doctor Strange basmaya başlamak için iyi bir seçimmiş gerçekten.

Nightrain

SPOILER

Doktor Strange filmindeki ameliyat sahnesi, bu çizgi romandan alınma.

SPOILER

Mrtekin

Benim de beğendiğim bir cilt oldu; giriş için, iyi bir hikaye seçmişler.
They drew first blood...

nocardia

04.11.2016 tarihinde kitapyurdundan sipariş ettim ama 11.11.2016 tarihinde bulunamadı denilerek siparişim iptal edildi. Dağıtımı tam sağlanamadı mı acaba?

Caped Crusader

Hikayeyi oldukça beğendim ve filme benzettiğim bazı yerler oldu. Ancak benim için neredeyse bütün kahraman ve kötü isimlerinin Türkçe'ye çevrilmesi okuma keyfimi azalttı. Yanlış anlaşılmasın Türkçe olması kötü demiyorum. Spider-Man Örümcek Adam olarak çevrilince sıkıntı olmuyor ama Power Man-Güçlü Adam, Defenders-Koruyucular  denilince benim zihnimde karşılığı olmuyor. Bu da okuma keyfini düşürüyor. Zaten Bayrak Ezici, Top Gullesi gibi karakterlerin kim olduğunu bilmenin imkanı yok. İngilizce kalsa araştırarak bulabilirsiniz. Aynı zamanda 'whoa' gibi ingilizce kelimelerin çevrilmemesinin mantığını da anlayamadım. Yani tutarlılık yok bence.