Doctor Strange - Arkabahçe Yayıncılık

Başlatan dean, 26 Ağustos, 2016, 23:20:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Top Güllesi Cannonball olsa gerek. X-Men grubundaki mutantlardan biri. Kendisini top güllesi gibi fırlatabilmesinden dolayı bu adı almıştır. Sanırım bir ara Avengers'a da girmişti.

Bayrak Ezici de herhalde Flag-Smasher. Baş düşmanı Captain America olmak üzere diğer düşmanları The Punisher, Moon Knight, Ghost Rider, The Runaways, The Liberteens ve Deadpool'dur. Özel bir gücü yoktur. Fakat iyi dövüşür (Shotokan Karate-do ustasıdır), birçok silahı ve aracı kullanmasını bilir, birçok dil bilir.

ferzan

Hafta içi Doktor Strange : ''Yemin'' i okudum...Karaktere normalde çok bayılmayan biri olarak beklentisiz bir şekilde başına oturdum ama ne yalan söyleyeyim, beğeneceğimi tahmin etmiyordum...Sıkmadan, yormadan, pişman etmeden güzelce okuttu kendini...Diğer seri yayınlanmaya başlayınca ona da devam edeceğim...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

dean

Alıntı yapılan: ferzan - 10 Aralık, 2016, 22:56:21
    Hafta içi Doktor Strange : ''Yemin'' i okudum...Karaktere normalde çok bayılmayan biri olarak beklentisiz bir şekilde başına oturdum ama ne yalan söyleyeyim, beğeneceğimi tahmin etmiyordum...Sıkmadan, yormadan, pişman etmeden güzelce okuttu kendini...Diğer seri yayınlanmaya başlayınca ona da devam edeceğim...

Kesinlikle pişman olmazsın. Zaten o serinin yazarı Jason Aaron.

nicholaihel

Sonunda okudum. Hala çizim ve renklendirme tam bana hitap etmiyor kanaatindeyim. Siyah beyaz olsa farklı olabilirdi, belki (?)

---spoiler---

"Homage to Lokman Hekim" hikayesi olmuş biraz  :)

---spoiler---

pearl jam

Genel görüşün aksine çizimler ve kapak benim hoşuma gitti. Bütün olarak da beğendim. Tek seferde okuttu kendini ve ilk defa okuduğum kahramanlarda genelde olmaz bu. Hafiften bir mandrake tadı bile aldım  :) o da ayrıca hoşuma gitti.

Brian K. voughan çok iyi bir yazar, Jason aaron ondan da iyi, yani bu seriyi takip edeceğim kesinlikle.

yalcinerol345

Mandrake'ye benzettiğim için almıştım.İyiki de almışım.Normalde Amerikan çizgiromanları bana karışık gelir.Bu öyle değil.Hikaye ve çizimler muhteşemdi.Hele final müthişti.Kesinlikle tavsiye ederim.

tenten

Doktor Strange hakkında fazla bir şey bilmiyorum. Süper kahraman filmlerinin çoğu bende hayal kırıklığı yarattığı için filmini de izlemedim. Cildi almamın tek nedeni Brian K. Vaughn'ın yazmış olmasıydı. Mandrake'ye benzeten arkadaşlar olmuş. Gerçekten de benzerlikler var. Wikipedia'dan baktım, Stan Lee, Chandu the Magician adlı bir radyo oyunundan esinlenmiş. Fakat bence esin kaynakları arasında kesinlikle Mandrake de var. Fiziksel benzerlik bir yana, Strange'in uşağı olarak lanse edilen ancak daha ziyade can dostu olan Wong da tıpkı Mandrake'nin sağ kolu Abdullah gibi sıkı dövüşüyor ve benzerlikleri biraz daha zorlayalım, ikisi de dazlak. Mandrake bir parça kibirlidir, salon adamıdır, çok zengindir. Salon adamı özellikleri taşıyan, varlıklı Doktor Strange her ne kadar değişmiş olsa da, benim gibi Strange'in geçmişini bilmeyenlere her şeyi gayet güzel açıklayan geriye dönüşlerde görüyoruz ki, bir zamanlar kendini beğenmiş, egosantrik bir karaktermiş. Aslında suçluluk duygusuyla kıvranması ve geçmişinden hâlâ rahatsızlık duyması Doctor Strange'i hem karakter olarak derinleştiriyor hem de ona anti-kahraman özellikleri de yüklüyor.  Güçlerinin bazı süper kahramanlara kıyasla sınırlı olması da, her şeyi bir hokus pokusla halleden sevgili dostumuz Mandrake'ye kıyasla Doktor'u daha enteresan bir karakter yapmış.
     Hikâyede süper kahramanları gönüllü olarak tedavi eden Gece Hemşiresi yanlış anlamadıysam daha önceki hikâyelerde fazla öne çıkmamış. Burada hikâyeye zenginlik kattığı kesin. Çizimler hakkında hem olumlu hem olumsuz yorumlar gördüm. Açıkçası ben çizimleri beğendim. Özellikle detaylarda, Spider -Man'i de çizen Marcos Martin yeteneğini konuşturuyor. Örneğin tenha bir New York treninde Wong ile Gece Hemşiresi konuşurken ayakta dikilen Doktor'un, trenin camlarına deforme biçimde yansıyan tekinsiz yüzü veya ilaç şirketinde çalışan kötücül genç kadının gözbebeklerinin genellikle görünmemesi hikâyeye neredeyse gotik bir hava katmış. Hikâyenin asıl meselesinin, 'etik' olduğunu düşünüyorum. Kanser ve ilaç şirketlerinin tutumu, hepimiz zaman zaman bu konularda inanılması güç şeyler duyuyoruz. Doktor'un dünyayı mı can dostunu mu kurtarması gerektiğine dair düştüğü ikilem, öte yandan bir zamanlar idealist ve merhametli bir doktor olan Nicodemus West'in yanlış yollara sapması, yine de iyilik ile kötülük arasında savruluşu, tüm bu gelgitler hikâyeyi tipik bir Marvel hikâyesi olmaktan ileri taşıyor. Oldukça başarılı bir 'one-shot' olduğunu düşünüyorum, umarım önümüzdeki aylarda çıkacak bağımsız seri de aynı keyfi verir.

kalidor

Alıntı yapılan: tenten - 13 Şubat, 2017, 22:32:13
Doktor Strange hakkında fazla bir şey bilmiyorum. Süper kahraman filmlerinin çoğu bende hayal kırıklığı yarattığı için filmini de izlemedim.

Filmi gayet başarılı. Bence şans vermelisiniz. Zaten Benedict Cumberbatch için bile izlenir  ;)
Crom! Ölüleri Say...

tenten

dean

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

nicholaihel

memospinoz

Sadece Doktor Strange Dünyamızı Karanlıktan Koruyabilir! FAKAT YAPILAN HER BÜYÜNÜN BİR BEDELİ VAR. Peki yüce büyücü ödemesi gereken bu bedeli ödemekte geç kalırsa ne olur? Sevgili doktorumuz yanında hiçbir büyü kitabı ya da silah olmadan garip bir yerde, nerdeyse tamamen çıplak bir halde uyandığında bu sorunun cevabını bulmak o kadar kolay olmayabilir. Hele oraya nasıl geldiği ve tüm canavarların onu neden kovaladığı hakkında hiçbir fikri yoksa. Bu arada Strange'in mukaddes makamı'na gelen yeni bir ziyaretçi yanlış bir kapının felaket ile sonuçlanabileceğini keşfederken, Strange ve büyü kullanan arkadaşları da şimdiye kadar karşılaştıkları en büyük tehdit ile yüzleşmek üzere. Karanlık güçler çoklu evrende mistik olan her şeyi yok ediyor ve şimdi de gözlerini bu boyuta dikmiş halde. Büyünün günleri artık sayılı ve Doktor Strange buna hazır değil! Jason aaron tarafından kaleme alınıp chris bachalo ve kevin nowlan tarafından çizilen, tim townsend, al vey, mark irwin, john livesay, wayne faucher, victor olazaba ve jaime mendoza'nın çinilediği doktor strange (2015) #1-5 sayılarını içermektedir.

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 136
Etiket Fiyatı: 29 TL

dean