Eganba.com

Başlatan İnancomic, 29 Ağustos, 2016, 16:26:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İnancomic

Arkadaşlar bu siteyi yenı gördüm ve alışveriş yaptım bu hafta tavsiye ederım nerdeyse bir gunde hazırlayıp yolladılar içinde bir hedıye kıtap not defteri bez çanta gibi hedıyeler koymuşlardı bence bir alısverısınızde deneyın gayet başarılı buldum ben

Mister NO

İdefix sitesi rezalet hale gelince yeni arayışlara başlamıştım.

Eganba'dan ben de sipariş verdim. 2 parça halinde gönderilen ikinci kargoda bulunan 2 kitabın sırtı ve köşesi hasar görmüştü. Telefon ile şikayetimi ilettim ve sorunsuz bir şekilde hasar görmüş kitapların değişimini yaptılar.

Fiyat politikası da idefix in normal zamanlarındaki fiyatlamasından (sanal fuar dışında kalan dönemler) çok daha iyi.

Ben de tavsiye ederim.

HacıGeraltEmmi

Odakitap ile aynı gruptalar, ben odakitabı çokça kullandım hiç sorun yaşamadım.

Mrtekin

Odakitap ile aynı grupta olmalarına rağmen; bazen indirimlerin oranı farklı olabiliyor.

O yüzden; sipariş vermeden önce; sepet fiyatlarını bir karşılaştırmak gerek...

Ben ikisinden de alışveriş yaptım; şu ana kadar bir sorun yaşamadım.
They drew first blood...

memospinoz

Ben de bu ayın başında bir sipariş verdim. Kitaplar, koli içerisine patpat poşet, havalı poşet, kağıt vb. hiçbir şey konulmadan alelade bir şekilde yollanmıştı. Oysaki kitapyurdu her zaman korumalı şekilde yolluyor. Fakat şansıma kitaplar hasar almadan elime ulaşmıştı. Ben de şimdilik tavsiye ederim. Umarım kargolamaya biraz daha dikkat ederler bundan sonra.

Bir de bugün Logicomix çizgi romanının %50 indirimde olduğunu gördüm, hala almayanlar için iyi bir fırsat. Haftanın fırsatı olarak sunulmuş.
https://www.eganba.com/kitap/logicomix-apostolos-doksiadis/9789759067151

memospinoz

2. siparişimde kargoyu göndermişler fakat sitede hala temin aşamasında gözüküyor bazı kitaplar. Meğerse kargoyu çoktan göndermişler haberim yok. Ne bir bilgilendirme e-postası ne bir şey, sitede durum zaten dediğim gibi. Ben 13gezegen gönderisi için Yurtiçi'ni aramasam bunu da bilemeyeceğim. Yurtiçi'ne meğer çoktan gelmiş kargo. Üstelik özellikle Aras Kargo'yu seçmeme rağmen. Yine Yurtiçi'yle muhatap ediyorlar beni. Özellikle Aras için ekstra ücret alınmasına rağmen yine bildiklerini okumuşlar. Şimdi bir 3. sipariş verdim onda da Aras seçtim bakalım ne olacak.

Bu arada 13gezegen sitesinin de bilgilendirme yapmaması ayrı bir skandal, bir e-posta göndermek takip numaranız bu demek niye bu kadar zor.  ::)

Parayı sokaktan toplamıyoruz sonuçta, niye 1000-1500 TL bayılayım bu kadarcık bile bilgilendirme çok zahmetli olacaksa bu kitap siteleri için. İdefix'ten, D&R'den yılmışım ben buraya gelmişim, burası da aynı olacaksa ne anladım bu işten.  Böyle zorlayarak almayın kitap, okumayın falan demek istiyorlar herhalde. >:(  >:(

memospinoz

Bu arada JBC'nin verdiği linkten aldığım Arkham Tımarhanesi çizgi romanlarım da Gaziantep'e gitmiş ben Aydın'da yaşıyorum. :)  ;D
Delireceğim en sonunda beni de Arkham'a koyacaklar bu nedir ya. Yurtiçi Kargo'ya sevgiler bu arada.  >:( :-X  ::)

kalidor

Bu konun açılması iyi olmuş. Ben de eteğimdeki taşları dökeyim:

idefix.com, D&R tarafından satın alındıktan sonra kargo işi (İstanbul için konuşuyorum) çok hızlanmıştı. Bir siparişi 3 ayrı kargoyla ücretsiz olarak 1-2 günde gönderdiklerini biliyorum. Ben son web tasarımından ve fiyatların D&R seviyesine çekilmesinden sonra idefix'den soğudum açıkçası.

Babil.com odakitap/eganba, kitapyurdu, idefix/D&R ve ilknokta arasında genelde en pahalı olan site. Uygun olması için promosyonlarına felan denk gelmek lazım. Örneğin Turkuvaz Tarkanları bırakın bu fiyatlara başka bir sitede/dükkanda zor bulursunuz. Herhalde babil.com'un patronu bazı ilişkilerini kullanıp  Turkuvaz'ın deposunu kapatmış. Bunun dışında stoksuz çalışmaları vs eksi puan

İlknokta'dan çok alışveriş yaptım. İlk tanışıklığım 6 sene önce Nathan Never dev albümlerini buradan oldukça uygun bir fiyata almamla başlamıştı. Zaten İthaki'nin sitesi olduğu için bilimkurgu kitaplarında fiyat açısından rakibi yok. Odakitap'a kadar da çizgiromanda da genel olarak en hesaplısı ilknoktaydı. Bi kez 1 kitabı eksik göndermişlerdi, arayıp konuşunca birkaç gün sonra eksik olanı gönderdiler. İletişim açısından şimdiye kadar pek bir sıkıntı yaşamadım. Ama kargo gönderileri pek özenli değil.

Hepsiburada.com'dan hiç kitap/çr vb almadığım için yorum yapamayacağım.

arkadas.com.tr'den 1-2 kez alışveriş yaptım. Arada özellikle kendi yayınları için (Akılçelen) acayip kampanyalar yapıyorlar, takip etmek lazım.

13gezegen.com sitesinden de yaklaşık 7 yıldır alışveriş yapıyorum. Site tasarım olarak pek kullanıcı dostu değil. Geçen haftalarda aboneliklerim kaybolunca yazdığım maile cevap vermeseler de aboneliklerimi tekrar listeye koymuşlar. Kredi kartına taksit yapmamaları ve ne kadarlık alırsanız alın kargo ücretini karşılamamaları bence olumsuz bir puan. Aboneliklere %10'a varan indirimler ve bazen figüre kadar istediğiniz özel bir ürünü getirebilmeleri ise artı puan. Şu an web sitesi kanalı açısından alternatifleri yok.

Kitapyurdu'ndan da yavaş çalışması ve stoğunda olmayan kitabı satması vs gibi sebeplerden dolayı  artık olabildiğince az alışveriş yapıyorum.

Crom! Ölüleri Say...

memospinoz

Benim yazdığım ileti niçin değiştirilmiş acaba?  ???

hanac

Alıntı yapılan: memospinoz - 06 Eylül, 2016, 15:24:13
Benim yazdığım ileti niçin değiştirilmiş acaba?  ???

Ben bir şey yapmadım. Ne değiştirilmiş ki ?

memospinoz

Herhalde kalidor tarafından alıntı yapılırken benim iletim de yanlışlıkla değiştirildi ve kalidorun iletisiyle aynı hale geldi. Forum loglarında varsa eski haline getirebilir misiniz rica etsem. Bende kayıtlı değil zira. :(

hanac

Alıntı yapılan: memospinoz - 06 Eylül, 2016, 15:30:12
Herhalde kalidor tarafından alıntı yapılırken benim iletim de yanlışlıkla değiştirildi ve kalidorun iletisiyle aynı hale geldi. Forum loglarında varsa eski haline getirebilir misiniz rica etsem. Bende kayıtlı değil zira. :(

Kalidor bir hata yapmış gibi. Sizin mesajın aynısını göndermiş.

Düzeltirse o düzeltir, teknik işlerden sorumlu admin de kendisi zaten.  :)

memospinoz

İşte benim iletim o yazılanlar değil, zaten sorun orada. kalidorun iletisi ile benim iletim aynı olmuş. Yani değişen benimki. :)
Neyse olmazsa da sağlık olsun. Bundan sonra yedekli yazarım.

kalidor

Alıntı yap diyeceğime değiştir demişim, geri getiremedim ama bakıyorum  :'( :'( Kusura bakma memospinoz  :-[ :-[
Crom! Ölüleri Say...

memospinoz

Estağfurullah, olmuyorsa da canınız sağolsun ne diyeyim. Bazen olabilir böyle şeyler. :)