Batman: Arkham Tımarhanesi - JBC Yayıncılık

Başlatan memospinoz, 31 Ağustos, 2016, 17:51:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Özgün Adı : Batman: Arkham Asylum : 25th Anni. Edition

Grant Morrison
Yazar

Dave McKean
Çizer

Güneş Becerik Demirel
Çevirmen

İlke Keskin
Editör

Aslı Dağlı
Çeviri Editörü

Yiğit Sakmar
Grafik ve Uygulama

Bengü Ergil
Yayın Koordinatörü

Ertan Ergil
Yayın Yönetmeni

Seçkin psikolog Amadeus Arkham, akıl hastası annesinin 1920 yılında ölmesinin ardından ata yadigârı evini akıl hastalarının tedavi edileceği bir hastaneye çevirmeye girişir.

Yarım yüzyıldan fazla bir süre sonra, Arkham Tımarhanesi kasvetli koridorlarla ve tekinsiz gölgelerle dolu bir yer haline gelmiştir. Taş ve ahşaptan oluşan bu karanlık mesken, çözülmeden bırakılması herkesin yararına olan bir bilmecedir.

Yıllar boyunca, Batman'in çıldıran ve sakatlanan düşmanları bu klostrofobik duvarların arasına hapsolmuşlardır. Ses yalıtımlı hücrelerde ve ışıksız mahzenlerde kara kara düşünerek planlar yapmışlar, tekrar güçlerine kavuşacakları ve sağduyu dünyasını alaşağı edecekleri günün hayalini kurmuşlardır.
Derken o gün gelip çatar.

1 Nisan'da kaçıklar tımarhaneyi ele geçirir. Joker'in önderliğinde, hapsolmalarından sorumlu olan adama, Batman'e karşı amansız bir mücadele başlatırlar.

En büyük düşmanlarıyla asap bozucu bir zekâ yarışına girişen Batman şimdi karanlığın kalbine inmeli, en büyük düşmanlarıyla yüzleşmeli ve kendi bölünmüş kişiliği hakkındaki gerçeği öğrenmelidir – aksi halde kaçıklarla aynı kaderi paylaşmaya mahkûm olacaktır.

1. Baskı Ağustos 2016 - İstanbul
ISBN : 978-605-9155-21-2
Sayfa Sayısı : 164
İç : 135 gr. 1. sınıf parlak kușe kağıt - iplik dikiș
Kapak : 350 gr. 1. sınıf parlak kușe kağıt
Fiyat : 30.00 TL

Çıkış Tarihi : Eylül 2016 İlk Haftası

memospinoz

Link: http://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergi/batman-arkham-timarhanesi-cizgi-roman-turkce-238681814

Alıntı YapBatman : Arkham Tımarhanesi Ön Sipariş + ( Figür Çekilişi )

Merhaba Arkadaşlar,

Sitemizdeki SSL güncellemesinden dolayı Gittigidiyor üzerinden ufak bir çekiliş yapmak istedik.

Batman : Arkham Tımarhanesi Çizgi Romanı'nı vereceğimiz link üzerinden satın alan 10 kişiye 109TL değerinde Batman Figürü hediye edeceğiz.

- Bu 10 kişiyi tamamen kafamıza göre seçeceğiz.
- Kazanan 5 Kişiye Jae Lee Batman diğer 5 kişiye God & Monsters Batman figürü vereceğiz. ( Fotolarda gözükenler )
- Aynı kişi 1 kereden fazla katılamaz.
- Çizgi Romanlar hemen kargolanacaktır , kargolanırken 10 kişiye yukarıda yazdığımız şekilde ( kafamıza göre seçilen ) figürde gönderilecektir.
- Çekilşe katılacak kişiler için son katılım tarihi 6 Eylül 23:00 dür.

Mrtekin

They drew first blood...

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nicholaihel

Çekilişli siparişten bi tane de ben aldım. Bakalım :)

Jae Lee güzel.

Tuco Ramirez

Hard Cover kapak Değil Sanırım. Ne zaman çıkıyor veya çıktı mı?

Caped Crusader

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 02 Eylül, 2016, 18:51:35
Hard Cover kapak Değil Sanırım. Ne zaman çıkıyor veya çıktı mı?

Çıkmış. Bende HC değil diye biliyorum.

memospinoz

Çıktı ve ciltli değil. Bu arada eganba.com sitesine de eklendi. Ama figür çekilişine katılmak isterseniz gittigidiyor linkinden satın almanız gerekiyor.

Nightrain

HC olmasını dilerdim. Neyse, almıştım, umarım çabuk kargolarlar.

nicholaihel

Alıntı yapılan: Nightrain - 03 Eylül, 2016, 10:36:57
HC olmasını dilerdim. Neyse, almıştım, umarım çabuk kargolarlar.

Cuma, cumartesi kargolanır diyorlardı ama benimki henüz kargoya verilmemiş. Figürle gelecekse bekleriz aceleye mahal yok  ;D

Ekleme: Kitap ulaştı. Figür yok. Diğer altınmadalyonlulara başarılar.

Kauss

Dün kargodan gittim aldım akşamında da bitirdim. Kişisel görüşümü dile getirmek gerekirse, İlk başlarda günlük anlatımlarında ki font boyutu ve tarzı açıkcası bazı yerlerde okuma konusunda zorluk çıkardı. Yani okuması o kadar rahat değildi. Aynı şey Joker'in konuşmalarında ki kırmızı font ve yazı tarzı içinde geçerli. Eminim JBC burada orjinal tarzı kullanmıştır ama ben çizgi romanın bu kısımlarını beğenmedim. Onun dışında Amadeus Arkham'ın hikayesi ilgi çekiciydi. Batman yerine başlı başına sadece Amadeus Arkham'ın hikayesini bir çizgi roman bile yapılabilir. ( belki de yapılmıştır bilemiyorum )Kitabın iki yerinde ki repliği de çok tuttum. Spoiler olmaması için yazmıyorum. Hikayenin dünya bazında satış rakamları rekor filan kırsada bana kalırsa 10 üzerinden 10'luk yada 9'luk bir roman değil. Yinede Batman olsun çamurdan olsun. JBC hakkında yorum yapmaya gerek yok, standartlarını bozmadan kalitelerini devam ettirmişler. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Nightrain

Kargom yarin geliyor. İnşallah bana da figür çıkmıştır.

nicholaihel

Taze bitti.

Öncelikle bu öyle bir eser ki, "zamansız" ve "özgün" çizgi roman nedir dendiğinde cevap olarak verilmeli. Psikiyatrik temeli gerçekten karanlık, derin ve ilgi çekici bir hikaye var karşımızda. İçerdiği (bu kavram son dönemde çok yıpratıldı ama ne diyeyim :) ) göndermelerle, replikleri ile tekrar tekrar okunası bir metin var karşımızda. Amadeus Arkham ile Batman'in birbirine dolanarak ilerleyen hayatları, delilik ve normlar, özgürlük, apollon ve dionysos...Diyalektik bir metin.

Bir de bunu besleyen çok kendine has bir anlatım biçimi var burada. Kareleme tercihinden, kolajlara, fotoğraflara, objelere, arka plan kullanımlarına kadar... Bu eseri ilk kez okudum. Yıl 2016. Hala hayret verici. Daha hayranlık uyandırıcı olanı ise bunların 1989 yılında yaratılmış olması. Biz 2016 okurları çok farklı şeyler okuduk, gördük, çılgınca tükettik. Ona rağmen böyle sağlam ayakta durması gerçek başarı.

Son olarak daha önce söylediğimi yinelemek istiyorum: Az sayıda da olsa sert kapak cilt ne güzel olurmuş.

Jedmau

Alıntı yapılan: Kauss - 07 Eylül, 2016, 21:12:11
Dün kargodan gittim aldım akşamında da bitirdim. Kişisel görüşümü dile getirmek gerekirse, İlk başlarda günlük anlatımlarında ki font boyutu ve tarzı açıkcası bazı yerlerde okuma konusunda zorluk çıkardı. Yani okuması o kadar rahat değildi. Aynı şey Joker'in konuşmalarında ki kırmızı font ve yazı tarzı içinde geçerli. Eminim JBC burada orjinal tarzı kullanmıştır ama ben çizgi romanın bu kısımlarını beğenmedim. Onun dışında Amadeus Arkham'ın hikayesi ilgi çekiciydi. Batman yerine başlı başına sadece Amadeus Arkham'ın hikayesini bir çizgi roman bile yapılabilir. ( belki de yapılmıştır bilemiyorum )Kitabın iki yerinde ki repliği de çok tuttum. Spoiler olmaması için yazmıyorum. Hikayenin dünya bazında satış rakamları rekor filan kırsada bana kalırsa 10 üzerinden 10'luk yada 9'luk bir roman değil. Yinede Batman olsun çamurdan olsun. JBC hakkında yorum yapmaya gerek yok, standartlarını bozmadan kalitelerini devam ettirmişler. Kendilerine teşekkür ediyorum.

o iki cümleyi bana özel mesaj ile iletebilirmisiniz ?