Black Lightning

Başlatan dean, 02 Eylül, 2016, 02:52:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Gün geçmiyor ki yeni bir çizgi roman uyarlaması dizi duyurulmasın. Bu seferde Dc'den geliyor dizimiz. Projenin arkasında The Flash, Arrow, Legends of Tomorrow ve Supergirl'den tanıdığımız Greg Berlanti olacak.

Ahmet Oktay

Demek ki bu da çöp dizi olacak.

dean

Fox pilot bölüm onayı vermiş. Büyük ihtimalle DCTV evreninde geçmeyecek dizi. Supergirl gibi Berlanti yapımı olsa da The CW'den ayrı geliştiriliyor. Hakeza Supergirl'de The CW'ye geçti bu sezon.

dean

Geoff Johns, yeni DC dizilerinin yolda olduğunu, bunlardan birinin çok yakında duyurulacağını açıkladı. Bu duyurulacak dizi büyük ihtimalle Black Lightning olacak. Bakalım.

dean

Dizinin Fox'ta yayınlanma işi iptal oldu. CW'ya taşınıyormuş. Böylece Arrowuniverse'de rahat rahat geçebilecek. Supergirl'de böyle olmuştu. En başından beri bir Berlanti yapımının CW'da olması gerekiyordu. Her seferinden başka kanalla macera arayıp CW'ya geri dönüyorlar.

dean

Dizinin başrolü bulundu. Cress Williams, Jefferson Pierce karakterine hayat verecek.

dean

doktor1881

Çizgi romandan televizyona transfer olan yapımlar kervanına katılan Black Lightning sonunda yüzünü gösterdi. The Flash, Arrow ve Supergirl gibi yapımların altında imzası bulunan Greg Berlanti'nin yaratıcılığını üstlendiği dizi; yıllar önce emekli olan süper kahraman Jefferson Pierce'in geri dönüş hikayesini konu alacak. Black Lightning'in başrollerinde Cress Williams, China Anne McClain, Nafessa Williams ve Christine Adams yer alacak.

Yapımın yönetmeni Salim Akil yaptığı açıklamada "Çocukluğumdan beri bu hikaye hakkında çok şey biliyorum. Hayatımda şiddet, ölüm, umutsuzluk ve dünyada kimse seni önemsemiyormuş hissiyatına uzak değilim. Çizgi romanlar benim için bundan kaçışın tek yoluydu. Ben 13 yaşındayken Black Lightning'i okumaya başladım ve sonunda bizi kurtarabilecek biri olduğunu hissettim. Şimdi dizi olarak Black Lightning başkalarına umut olacak." dedi. Dizinin çekimlerine ne zaman başlanacağı henüz belli değil

dean

The CW diziye tam sezon onayı verdi. Böylece Black Lightning, kanalın aktif yayınlanan yedinci çizgi roman uyarlaması dizisi oldu.

Animvader

İlk fragman geldi. CW dizilerinde sanki drama az değilmiş gibi aile draması yönü ağır basacak bir diziye benziyor.Ben izlemeyi düşünmüyorum açıkçası.

https://www.youtube.com/watch?v=RZpJeuXo2CY

dean

Üstelik diğer dizilerle aynı evrende de geçmeyecekmiş. Ben de seyretmem herhalde.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: dean - 18 Mayıs, 2017, 21:30:52
  Üstelik diğer dizilerle aynı evrende de geçmeyecekmiş. Ben de seyretmem herhalde.

Supergirl için de aynısı denip (onun durumu biraz farklı olsa da) sonradan evrene dahil edilmemiş miydi? Reyting artırmak için sonradan böyle bir hamle yaparsalar hiç şaşırmam.

dean

Dizi 16 Ocak da başlayacakmış.

hennessy

İkinci sınıf bir Amerikan filmi tadında olmuş ilk bölüm beğenmedim. 5/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Pilot bölümü biraz önce izledim. İlk bölüm benim açımdan sınıfı rahatlıkla geçti. Diğer CW süper kahramanlarına göre daha ciddi ve ayakları biraz daha yere basan bir hikayesi var. Yalnız bu Netflix vs. gibi bir ciddiyet değil tabi ki CW standartlarında değerlendirmek lazım. Bana yer yer Luke Cage'i de hatırlattı. America'da ki siyahi çevreden dizinin çok iyi geri dönüşler alacağını düşünüyorum. Dizinin yolu açık gibi duruyor.