Ümit Kaptan

Başlatan hanac, 24 Ekim, 2009, 17:23:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Forumumuzun da üyesi olan Sn. Hakan Karabey çok güzel bir site hazırlamış.

http://www.umitkaptan.net/

Ümit Kaptan ile ilgili son gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Hakan Karabey

Ilgine tesekkür ediyorum Hasan arkadasim.Siteyi diger Ümit Kaptan çizeri sevgili dostum Sadik Bilcen hazirladi...Ciddi de zaman harciyor.Sik sik da güncellemeye çalisiyoruz.Degerli çizgiroman severlerin elestiri ve önerilerine hem site hem de çizgi romanimiz açisindan açik oldugumuzu belirtmek isterim...

s.b

Bildiğim kadarıyla Ümit Kaptan'ın şu ana kadar 3 sayısı yayınlandı. 4. sayı ne zaman yayınlanacak?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Sinan Başak

Yanlış hatırlamıyorsam 4. sayı, yaklaşık 3 sene önce yayınlandı.

s.b

Desene ben uyuyorum. Ama benim kabahatim yok. İlyas bana sadece bu 3 sayıyı vermişti. 4. sayıyıda bulmak lazım o zaman.
Ümit Kaptan'ı uzun bir süre okumadan rafta bekletmiştim. Çizimi pek göz alıcı değildi. Daha dün akşam okudum ve beğendim. Kaptanımızın maceralarını herkes okumalı.

Sinan Başak

Haklısınız, çizimler iştah kabartmıyor hatta itici geliyor, ama okuyunca fena değil.

s.b

1. SAYI- HARAÇ ÇETESİ- KAPAK RESMİ: HAKAN KARABEY

2. SAYI- TUZAK- KAPAK RESMİ: YILDIRAY ÇINAR

3. SAYI- ÇETENİN SONU- KAPAK RESMİ:MAHMUT ASRAR

sadikbilcen

bu resimler  ilginizi çeker umarım .yeni macera için çeşitli sayfa ve kareler... resimleri düzenledim tekrar küçültüm

hanac

Alıntı yapılan: sadikbilcen - 23 Ocak, 2012, 17:18:29
bu resimler  ilginizi çeker umarım .yeni macera için çeşitli sayfa ve kareler...

Sadık Bey hoşgeldiniz.

Bu çizimler size mi ait ?

sadikbilcen

evet ama grafik tablet olduğu için biraz çiğ duruyor gibi geldi bana.Ümit kaptanın 6.sayısından alıntılar.bazı sayfalarda kalıp brush kullanılmıştır.

hanac

Çok güzel olmuş.

Elinize sağlık.

sadikbilcen

teşekkürler  balonları hakan yazacak o yüzden özenmedim pek

s.b

Sadık bey hoşgeldiniz.
Ümit kaptan 6. sayı için olan bu kareler çok güzel. Ümit Kaptan'ı daha hızlı bir şekilde hazırlayıp yayınlamak mümkün olmuyor mu?
Üstelik çizgiromanı bulmakta inanın çok zor. Yani bir çizgiromancıya gittiğinizde Ümit Kaptan'ı raflarda göremiyorsunuz. Eğer aklınıza gelirde isterseniz belki bulabilirsiniz.  Neden raflarda göremiyoruz? Bunun sebebi Ümit Kaptan'ın ilk yayınlandığı dönemde bütün baskısı bitmişte bulunamamasından dolayı mı? 6. sayıdan bahsediyorsunuz. Ben 3 sayısını bulabildim. 4 ve 5. sayılar piyasada yok mu?

Saygılar sevgiler
Sami Bayrak

sadikbilcen

Sayın Sami bey öncelikle gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler.Bütün sayıları online satın almak mümkün (www.umitkaptan.net)Ancak 1-2-3. sayılardan elimizde sınırlı sayıda kaldığı için sadece online satış için bulunduruyoruz.4 ve 5.sayılar bildiğimiz kadar ile eski satış noktalarına dağıtıldı.Eksiklikller konusunda yayıncıyı uyardık.
   Hız konusunda daha avantajlı olmak için ben grafik tablet ile çalışmama rağmen Hakan hala eski yöntem ile mürekkep koklamaya devam ediyor.
   Daha iyi bir peryot ile devam edeceğiz.Eski sayıları (1-2-3) tek cilt halinde (kaçıranlar için)çıkarmayı konuştuk.Bu konuda hemfikir gibiyiz.

hanac

Alıntı yapılan: sadikbilcen - 29 Ocak, 2012, 18:29:53
Eski sayıları (1-2-3) tek cilt halinde (kaçıranlar için)çıkarmayı konuştuk.Bu konuda hemfikir gibiyiz.

İnşallah olur, hemen alırım.

Yerli çizgiromana destek vermeliyiz.

Ümit Kaptan tam yerli, özgün bir çalışma.