Monstress - Marmara Çizgi

Başlatan memospinoz, 12 Eylül, 2016, 02:03:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Image Comics tarafından yayınlanan fantastik türde bir çizgi roman. 1. cildi 192 sayfa olarak 13 Temmuz 2016'da çıkmıştır ve serinin 1-6. sayılarını içermektedir.

Yazarı Marjorie Lui, çizeriyse Sana Takeda.

Monstress, ortalığı yıkıp geçen bir savaş sonrasında, cadıların kontrolü elinde tuttuğu bir dünyada, kendi içindeki canavarla hayatta kalmaya çalışan Maika'nın hikayesini anlatıyor. Bu dünyada Arcanic ismi verilen eski bir ırk yaşamaktadır. Ancak bu ırk, cadıların kontrolünde olan insan merkezli dünya tarafından ucube olarak görülmektedir. Cadılar da bu Arcanic'leri yakalamakta, esir etmekte ve onların uzuvlarını yemektedir. Hikayenin kahramanı Maika, bir kolu olmayan bir Arcanic'tir. Ancak içinde kendisinin de henüz keşfetme sürecinde olduğu bir güç taşır.

Ralph

Fantastik eserleri pek sevmesem de çizimleri hoşuma gitti. Tabi bir de Image Comics faktöru var. Bir şans vetellreceğim ben

cemilngn

Her sayfası, her çizimi sanat eseri gibi. Keşke büyük boy basılsa da detayları da rahatça görebilsek.

dean

Monstress Cilt 1 - Uyanış raflarda!

Art Deco güzelliğini ve Steampunk korkusunu bir arada barındıran alternatif bir dünyada geçen MONSTRESS, insanlar ile ezeli düşmanları Arkanikler arasında yaşanan yıkıcı bir savaştan sağ kurtulmayı başaran genç Maika Yarıkurt'un destansı hikayesini anlatıyor. Zulüm ve tehlikeye karşı hem avcı hem de av olan Maika, onu kullanmayı amaçlayanların sadece bir adım önünde, gizemli geçmişi hakkındaki cevapları arıyor... Ve tüm bunlar olurken, içerideki canavar da uyanmaya başlıyor...

Sayfa Sayısı: 208
Etiket Fiyatı: 56 TL

frodo

Bu yayına bayağı bir övgü var ve ilgimi çekti. Umarım diğer İmage serilerine yapılan muhamele buna da yapılmaz.
Keşke Chew'da görseydik.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

nicholaihel

Alıntı yapılan: frodo - 22 Haziran, 2019, 10:57:05
Bu yayına bayağı bir övgü var ve ilgimi çekti. Umarım diğer İmage serilerine yapılan muhamele buna da yapılmaz.
Keşke Chew'da görseydik.

Satın aldım koydum rafa ama sırf bu sebepten okuyamıyorum. Hikayenin devamı gelene kadar unutmayacağım bir vadede yeni cilt geleceğini bilsem...

ghostrider

Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

memospinoz

Devamı gelse keşke.  :'(
4 cilt çıktı şimdiye kadar, Ekim'de 5. Cilt gelecek.

memospinoz

Alıntı yapılan: justanordinarygeek - 09 Temmuz, 2020, 18:15:16
Devamı gelse keşke.  :'(
4 cilt çıktı şimdiye kadar, Ekim'de 5. Cilt gelecek.

5. cilt de çıktı. Bizde hala 2. cilt çıkmadı, neredeyse bir buçuk yıl oldu ilk cilt çıkalı.

5 Eisner, 4 Hugo ve 1 adet de Harvey Yılın Kitabı Ödülü alan bir eser nasıl satılmaz aklım almıyor yahu. Demek ki ülkede gerçekten bir avuç çizgi roman sever kalmış. Hala tür ayrımı yapanlara sözüm, hatta sadece belli karakterlere takılıp kalanlara: Değişik eserlere de bir şans verin, korkmayın, bir şey olmaz, en fazla size uymaz, beğenmezsiniz, o kadar.  ???

Abysmal

Marmara'dan uzun zamandır 2. Cildi bekliyoruz, bakalım  :'(

samalasio99

Alıntı yapılan: Abysmal - 29 Aralık, 2020, 23:00:46
Marmara'dan uzun zamandır 2. Cildi bekliyoruz, bakalım  :'(

Bende bismillah bugün aldım.tek kitap sanıyordum...devamıda varsa yandık...gelemez ki

tommikser

Marmara geçte olsa gelir. Şu ana kadar yarım kalan bir sayı aklıma gelmedi.

worldman

Çizimler gayet hoş ama seri tamamlanmadan almanın bir anlamı yok kanaatimce.Okuyoruz , okuduğumuzu unutuyoruz.

samalasio99

Alıntı yapılan: worldman - 30 Aralık, 2020, 14:11:46
Çizimler gayet hoş ama seri tamamlanmadan almanın bir anlamı yok kanaatimce.Okuyoruz , okuduğumuzu unutuyoruz.
Doğru söze ne gerek....

darbove

The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.