Galeri BD

Başlatan Peyami, 25 Eylül, 2016, 15:29:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Peyami

AYRILIK NOTU
Forumla ilişiğimi kesiyorum. Moderatörlüğünüzü ve üyeliğinizi iade ettim.

Benim kurduğum ve benim devam ettirdiğim yeri bana sormadan "görevlendirdiğiniz" birine devretmeniz tam bir terbiyesizlik. İnsan hiç değilse bir haber verme nezaketini gösterir. Bunun konuşulacak bir tarafı yok.

"DFBE" köşesini, uyduruk bir ÇR tanıtım serisi gibi her peydahlanana emanet etmem. Hele saygısızlığa ve oldu bittiye hiç izin vermem. Vaktim olmazsa yapmam olur biter. Kararı ben veririm. Yağma Hasan'ın böreği yok.

Kendime ait bu konudaki mesajları sildim ve böyle kalmasını istiyorum. Öncesi de olan son terbiyesizliğiniz bunu zorunlu kıldı. Bu şartlarda artık hiçbir yazımı orada kullanmazsanız sevinirim.

Haktan yana olan, bir şeyler paylaşabildiğimiz tüm iyi niyetli arkadaşlara selamlar ve sevgiler. Sözlerim sizlere değil, birkaç kendini bilmezedir.

Yerim belli. Dosta da düşmana da kapı açık. Herkes müstahak olduğu şekilde karşılanır.

yalcinerol345

Eskiden çocuk dergilerinde(Tercuman Çocuk,Milliyet Çocuk) yayınlanan kahramanların yeni maceralarının dünyada yayınlanıp yayınlanmadığını hep merak ederim.

nikopol

Tanitimlarinizi merakla bekliyorum.

Mister NO

Diğer Frankofonlar altında kahramanlara göre başlık açarak, ya da daha önce açılan başlıkların altına yazılması daha kullanışlı olacaktır.

Tek başlık altında, bir çok kahraman hakkında yazıların bulunması, dağınık bir görünüp vererek yeterli ilginin gösterilmesini engelleyebilir.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: Mister NO - 25 Eylül, 2016, 17:48:21
Diğer Frankofonlar altında kahramanlara göre başlık açarak, ya da daha önce açılan başlıkların altına yazılması daha kullanışlı olacaktır.

Tek başlık altında, bir çok kahraman hakkında yazıların bulunması, dağınık bir görünüp vererek yeterli ilginin gösterilmesini engelleyebilir.
bir  çok mevcut başlık zaten yazılmayı bekliyor Peyami  :) olmayan albüm ve kahraman başlıklarını da yeniden açabiliriz ve ulaşılması,okunması daha rahat olur...ama açtığınız başlığında çekiciliği olduğu gerçek  ;)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

kalidor

Harika bir konu olmuş. Valerian'ı özellikle bekliyorum :)
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Muhabbete buradan tek başlıkta devam edelim.

Gerekirse mevcut başlık varsa oraya link veririz.

Not: Teşekkürler Peyami dostum

alan ford

Peyami'nin Pertavsızı tekrar aramızda , şükür kavuşturana , özlemişim  :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

nicholaihel

Alıntı yapılan: Mister NO - 25 Eylül, 2016, 17:48:21

Bana da sanki böylesi daha düzenli olur gibi geliyor. Bir ara Emre Özdamarlar böyle beslerdi uzunca bir es vermeden evvel.

Ama herhalükarda en sevdiğim, sanat/çizgi açısından en beğendiğim, ülke olarak en aç olduğumuz ekol üzere yazılanları merak ve keyifle takip edeceğim kesin.

V

Her zaman aktif katılımcı olamasan da bizden hiç ayrılmadan takibe devam ettiğini biliyorum dostum. Yine de tekrardan hoşgeldin. ..
"İstemem,eksik olsun.."

kedidiro

peyami'nin özen ve bilgi dolu yazılarını tekrar okumaya başlamak güzel olacak. hoş gelmiş.

tunaorhun

Emeğiniz için teşekkürler.

hanac

Alıntı yapılan: Peyami - 25 Eylül, 2016, 16:36:21
Yeni Spiru albümü
"Une Aventure de Spirou" serisi / No.10

Klasik seriyle beraber devam eden ve çeşitli yazar ile çizerlerin katıldığı "Une Aventure de" isimli 2006 yılından beri yayınlanan paralel serinin onuncu sayısı 2016 Ekim'inde raflarda olacak.

Ben bu Spiru'yu severim, TR yayınlanan bütün sayılarını aldım.

Bu alternatif seriden haberim yoktu, öğrenmiş olduk.

Orijinal seri kaçıncı sayıda ve bunlardan kaç tanesi bizde yayınlandı ?

nikopol

Bana gore Fransa-Belcika ekolunun ulkemizde satmamasinda, yayinevlerinde bu turu takip eden editorlerin bulunmamasinin da etkisi var. Ne yayinlansin? Al iste, Peyami'nin bu son tanittigi eser, Golge Oyunu mutlaka yayinlansin. Cok matah bir eser olmama ihtimali var, ancak okuyucuda ilgi uyandiracak, belki sagda solda haber olacaktir. Cizimler de cok guzel gorunuyor.

nikopol

Alıntı yapılan: Peyami - 26 Eylül, 2016, 23:06:20
Bugüne kadar bilhassa tarih kullanılarak Fransızca ÇRlar aracılığıyla yerden yere vurulan Türk imajını düşündüğümüzde bu açıdan çok değerli bir eser. Öyle ÇRlar yayınladı ki Fransızlar burada birkaçını tanıtsam aramızdan bir daha bunların hiçbir ÇRını okumam diyenler çıkar.

Birkac gun once Levent Cantek'in bloguna yazdigi su kisa yazi aklima geldi:

http://derinhakikatler.blogspot.com/2016/09/bir-bilgilendirme-notu.html