Galeri BD

Başlatan Peyami, 25 Eylül, 2016, 15:29:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nikopol

Plessix'nin topragi bol olsun; oldugu haberine uzuldum. Ingilizceye de cevrilen The Wind in the Willows uyarlamasi, uzun zamandir okunacaklar listemde.

Ikinci sezon hayirli olsun. Peyami Bey'in yazilarini ben de merakla bekliyorum.

hanac

Season 2 Episode 1 yayınlanmış dün akşam  :) Teşekkürler Peyami.

Valerian filmini izleyeyim bari yakın zamanda.

rumar80

Ben izledim. İnanılmaz bir görsel şölen ama bir Valerian değil diyebiliriz.
  Valerian'ı oynayan delikanlıya da çok ısınamadım.
  Ama bir bilim kurgu diye izlenebilir.

guneseral

Arkabahçe ye yeni Frankafonlar ingilizce / gelmiş, Chaboute nın Alone ve Park  Bench  birde Death of Stalin kitaplarını aldim.
Geçen sefer de Eurocomic 'den Jose Manoz Carlos Sampeya nin Sinner kitabini almıştım..
Tükenmeden meraklilari bir uğrasin derim.

Nightrain

Orjinal frankofonlar cok pahalı Chaboute'u Kara Karga'nin basacagini düşünüyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nicholaihel

Alıntı yapılan: Nightrain - 16 Ekim, 2017, 22:00:06
Orjinal frankofonlar cok pahalı Chaboute'u Kara Karga'nin basacagini düşünüyorum.

İnşallah. Ben de geçen dayanamadım Moby Dick'i aldım ama şöyle tam boy baskı türkçe olsa tadından yenmez.

Hayal Kahvem

Ben de Moby Dick'i aldım. Ama Nicholaihel'in dediği gibi... şöyle tam boy baskı türkçe olsa tadından yenmez. :)

nikopol

Ben de Park Bench ile Alone'u aldim :) Peyami Bey'in forumdaki "itki"sini goruyoruz.

guneseral

Moby Dick kaçar mi :) onu da  aldim.
Alone ve Park bench o nasıl bir baskı kalitesidir yağlı kapak midir nedir ne deniyor o kapaga bayıldım..
Kara Karga  Manu Larcanet in Brodeck's report unu bassa keşke henüz ingilizce baskısı yapilmadi diye biliyorum.

yunusmeyra

heyecanla yazıların devamını bekliyoruz dostum  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

nicholaihel

Sabah sabah Enid Blyton adını duydum, hüzünlendim. Çok severdim çocukken. Altın Çocuk'un bastığı ciltli, şömizli kitapları defalarca okumuşumdur keyifle. Sonraki yıllarda çağa uygun, ince, kötü grafik tasarımı kapaklı türkçe baskılarını gördükçe kahrolurdum. Oysa Altın Çocuk dönemi baskısı öyle miydi hiç. Şömizdeki görsel muhtemelen bir ressam elinden çıkma olurdu.

nikopol

Alıntı yapılan: Peyami - 20 Ekim, 2017, 08:31:13
Brodeck Raporunun İngilizce yayınlanıp yayınlanmadığı konusunu Nikopol daha iyi bilir. Ben duymadım. Geçen aylarda o konuyla ilgili bir yazı yazmıştım ama forumda yayınlanabilecek bir yazı değil. İsteyenler "Kale"de okuyabilir.

https://kuzeykalesi.blogspot.com.tr/2017/05/brodeck-raporu-manu-larcenet-cizgiroman.html

Herhangi bir yerde duyurusunu gormedim, ama Larcenet Ingilizcede eserleri yayinlanan bir sanatci. Brodeck Raporu'nun da Ingilizceye cevrilmesi sasirtici olmaz.

rumar80

Haklısın Peyami. Resim esrarengiz ada macerasının kapağından alıntı.

Nightrain

Brodeck Raporu güzele benziyor. KaraKarga ya da YKY yayınlar umarım. Benim gönlüm YKY'nin basmasından yana. Hem büyük hem de HC. KaraKarga küçültüp basıyor. :'(
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

Alıntı yapılan: Nightrain - 20 Ekim, 2017, 17:20:06
Brodeck Raporu güzele benziyor. KaraKarga ya da YKY yayınlar umarım. Benim gönlüm YKY'nin basmasından yana. Hem büyük hem de HC. KaraKarga küçültüp basıyor. :'(

Herkes küçültüyor. YKY, Marmara Çizgi, KaraKarga. Bir tek Presstij küçültmüyor onun da yayın programı esnek.