X-Men: Atom Savaşı - Marmara Çizgi

Başlatan memospinoz, 25 Eylül, 2016, 21:40:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

memospinoz

Charles Xavier öldü ve Cyclops ile Wolverine'in kendilerine ait X-Men ekipleri var. Mutant ırkı daha önce hiç olmadığı kadar bölünmüş durumda. Beast, Xavier'in hayalini kurtarmak için umutsuzca bir girişimde bulundu ve orijinal X-Men'i günümüze getirdi. Buradaki varlıkları yüzünden zaman düzlemini ve bütün varoluşu- tehlikeye atıyorlar; acilen kendi zamanlarına dönmeleri gerekiyor. Ancak kaderin onlara gelecekte oynayacağı korkunç oyunları gören genç Jean Grey ve Scott Summers, burada kalmak ve kaderlerini değiştirmek istiyor. Tartışmalar hararetlenip sinirler gerilirken gelecekteki X-Men, hayati öneme sahip bir uyarıda bulunmak için geleceğin ve tarihin gördüğü en büyük hatayı engellemeye çalışacak.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 248
Etiket Fiyatı: 40 TL

Kauss

Bu tek başına okunabilir mi ? Yoksa daha önceden okunması gereken kitaplar var mı ?

cemilngn

Alıntı yapılan: Kauss - 27 Eylül, 2016, 15:52:00
Bu tek başına okunabilir mi ? Yoksa daha önceden okunması gereken kitaplar var mı ?

Marmara Çizgi'den daha önce çıkan

All-New X-Men  1-2-3
Uncanny X-Men 1-2

ciltlerini okumak faydalı olacaktır. O konunun devamı işleniyor çünkü.

ferzan

Haftasonu okudum...Okumadan evvel vaktiyle severek okumuş olduğum All New X-Men #1, #2 ve #3 nolu ciltleri hızlıca hatırlamama rağmen Uncanny X-Men #1'i hatırlamadığımı, dahası #2. cildi de okumamış olduğumu farkettim...O sebeple Uncanny X-Men ilk 2 cildi okuduktan hemen sonra Atom Savaşı'na başladım...

All New ve Uncanny paralel konseptine zaten bayılmıştım...Atom Savaşı cildi ise içerisinde All New ile Uncanny serilerinin birkaç sayılarını da içeriyor...Dolayısıyla her iki seriyi de takip eden dostların bu cildi muhakkak alması gerekiyor...Bu cildi alan dostların da olayları anlamak için her iki serinin de çıkan sayılarını alması gerekiyor...

Atom Savaşı'nı okurken yer yer karmaşa hissine kapılınsa da, dikkat dağılmadığı ve konsantrasyon bozulmadığı sürece müthiş keyif veriyor...Mevzu kısaca bahsedilecek gibi olmadığı için hiç girmiyorum ama X-Men evrenindeki geçmiş zaman / şimdiki zaman / gelecek zaman kavramlarının abartılı düzeyde tavan yapmasına rağmen boğmadığını ve absürtlük hissi yaratmadığını belirtmek isterim...

Cumartesimi güzelleştiren bu güzel cildi, öncesini ve sonrasını X meraklılarına gözü kapalı tavsiye ederim...Atom Savaşı cildi sonrası hikaye Uncanny X-Men #3 ile devam edecek...Marmara da fuara kadar çıkarır da arası soğumaz diye tahmin ediyorum... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

sulkesen

okuduğum en kötü x-men lerdendi konu: kendi zamanından günümüze gelen -men ler zamanımızı çok sevip gitmek istemezler bu durumdan çok endişe duyan gelecek nesil başka bir x-men grubu zamanımıza gelip onları geri döndürmeyek için savaşır 3 farklı çeşit x-men grubu arası savaş kitabın yarısına kadar çizerlerin hatırına sabrettim ama sonrası okuyamadım.Lütfen senaristlere tehlikeli şeyler içirmeyelim

ZGeralt

X-men en sevdiğim çizgi romanlardandır ama bu cildi gerçekten hiç beğenmedim. Okuduğum en kötü X-Men olabilir.

Kauss

Alıntı yapılan: Kauss - 27 Eylül, 2016, 15:52:00

Vay be 2016'da bu soruyu sormuşum  ;D
Cilt için konuşacak olursak; ara ara cafede filan okurken kafam karıştıran bir ciltti ama evde odaklandığımda gayet keyif aldığımı söyleyebilirim. Bu kadar x-men'e gerek var mıydı açıkcası bilmiyorum. Şuan x-men - guardians of galaxy'i bitirmek üzereyim, zevk alsamda tek bu kitap için değil genel anlamda çıtır çerezlik bir seri. Ara ara gülümsetiyor ediyor ama bana nedense yüzeysel geliyor. Bir Mesih serisi gibi bir tat vermediğini de itiraf etmem gerek

dayıcomics

Marmanın bastığı X-men okuma sırasının son cildi. Umarım güzel çıkar.