Cédric - Alfa Çizgiroman

Başlatan memospinoz, 05 Ekim, 2016, 21:22:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Alıntı Yap7'den 70'e herkesin sevgilisi Cédric, birbirinden tatlı ve eğlenceli maceralarıyla Alfa Yayınlarında!

HacıGeraltEmmi

Hay maşallah :o
Alfa hızlı gidiyor, inşallah gerekli ilgiyi görürler.

Ahmet Oktay

Yıllar önce 5 Cedric albümü yayınlanmıştı ülkemizde ama yayıncıyı hatırlayamıyorum, Marsık Kitap olabilir belki. Alfa acaba baştan mı yayınlıyor?

İnşallah kalite iyidir ve satışlar yüksek olur. Daha fazla frankofon yayınlanması dileğiyle.

memospinoz

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 05 Ekim, 2016, 21:44:39
Yıllar önce 5 Cedric albümü yayınlanmıştı ülkemizde ama yayıncıyı hatırlayamıyorum, Marsık Kitap olabilir belki. Alfa acaba baştan mı yayınlıyor?

İnşallah kalite iyidir ve satışlar yüksek olur. Daha fazla frankofon yayınlanması dileğiyle.

Merkez Kitaplar adlı yayınevinden çıkmıştı.

memospinoz

7'den 70'e herkesin sevgilisi Cédric, birbirinden tatlı ve eğlenceli maceralarıyla karşımızda!
Toplam 30 kitaptan oluşan dizinin tamamı Alfa Yayınlarında!

Belçikalı karikatürist Raoul Cauvin tarafından yazılmış ve Laudec tarafından resmedilmiş serinin ilk üç kitabı raflarda yerlerini aldı! İlk Dersler, Kar Kampı ve Büyük Risk serilerinde Cédric, babasını gelmiş geçmiş en büyük casus yapıyor, kış tatili için gittikleri kampta kar fırtınası sonucu mahsur kalıyor ve sınıflarına Çin'den gelen yeni öğrenci Chen'le tatlı bir arkadaşlık kuruyor.

"8 yaşındaysanız ve aşıksanız hayat çok güzel."
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 48
Etiket Fiyatı: 10 TL

memospinoz

7'den 70'e herkesin sevgilisi Cédric, birbirinden tatlı ve eğlenceli maceralarıyla karşımızda!

Belçikalı karikatürist Raoul Cauvin tarafından yazılmış ve Laudec tarafından resmedilmiş serinin ilk üç kitabı raflarda yerlerini aldı! İlk Dersler, Kar Kampı ve Büyük Risk serilerinde Cédric, babasını gelmiş geçmiş en büyük casus yapıyor, kış tatili için gittikleri kampta kar fırtınası sonucu mahsur kalıyor ve sınıflarına Çin'den gelen yeni öğrenci Chen'le tatlı bir arkadaşlık kuruyor.

(Tanıtım Bülteninden)

memospinoz

(Tanıtım Bülteninden)

rumar80

Alfa ilginç gidiyor. Umarım başarılı olurlar da  biz de yeni yeni Frankofonlar okuyabiliriz.

haziran00

Kauss

Nedense suratımda tebessüm yarattan bir haber oldu. İdefix'e baktım ilk 3 cilt satışa çıkmış bile 7.60 gibi bir fiyata satın alınabiliyor.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nicholaihel

Alıntı yapılan: Nightrain - 05 Ekim, 2016, 23:01:22
Alsam mi bilemedim.

Bende öyle. Çizgiden ekrana uyarlansa çizgiyi tercih etmek rahat da, sanırım burada özgün eser televizyon yapımı. Okuyanların yorumları bekleriz.

memospinoz

Alıntı yapılan: nicholaihel - 05 Ekim, 2016, 23:38:33
Bende öyle. Çizgiden ekrana uyarlansa çizgiyi tercih etmek rahat da, sanırım burada özgün eser televizyon yapımı. Okuyanların yorumları bekleriz.

İlk önce 1986'da Spirou dergisi içerisinde çıkıyor, sonra 1989'da ilk albümü çıkıyor. Çizgi dizisi ise ilk kez 2001'de gösterime giriyor.

https://fr.wikipedia.org/wiki/Cédric_(bande_dessinée)
https://fr.wikipedia.org/wiki/Cédric_(série_télévisée_d'animation)

altay1944

Henüz almadım ama merkez kitaptan çıkanlar var.Bunların o seriden farkı nedir?Hangi sayıdan başladılar?Orginal liste nedir?Bilen var mı?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"