Cédric - Alfa Çizgiroman

Başlatan memospinoz, 05 Ekim, 2016, 21:22:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

Alıntı yapılan: memospinoz - 06 Ekim, 2016, 08:19:31
İlk önce 1986'da Spirou dergisi içerisinde çıkıyor, sonra 1989'da ilk albümü çıkıyor. Çizgi dizisi ise ilk kez 2001'de gösterime giriyor.

https://fr.wikipedia.org/wiki/Cédric_(bande_dessinée)
https://fr.wikipedia.org/wiki/Cédric_(série_télévisée_d'animation)

BD orijinli olduğunu öğrenince sevindim. Teşekkürler.

darkwood

Sevdiğim bir seri daha önce Merkez kitabın çıkardığı 5 ciltlik seri elimde vardı, kalan sayıları tamamlamak güzel olacak.
Darkwood Sakinleri..

memospinoz

7'den 70'e herkesin sevgilisi Cédric, birbirinden tatlı ve eğlenceli maceralarıyla karşımızda!
Toplam 30 kitaptan oluşan dizinin tamamı Alfa Yayınlarında!

Belçikalı karikatürist Raoul Cauvin tarafından yazılmış ve Laudec tarafından resmedilmiş serinin ilk üç kitabı raflarda yerlerini aldı! İlk Dersler, Kar Kampı ve Büyük Risk serilerinde Cédric, babasını gelmiş geçmiş en büyük casus yapıyor, kış tatili için gittikleri kampta kar fırtınası sonucu mahsur kalıyor ve sınıflarına Çin'den gelen yeni öğrenci Chen'le tatlı bir arkadaşlık kuruyor.

"8 yaşındaysanız ve aşıksanız hayat çok güzel."
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 48
Etiket Fiyatı: 10 TL

Nightrain

Alacaktım, vazgeçtim. Paramı XIII ve Bouncer'a yatıracağım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Ahmet Oktay

İlk albümü okudum. Okurken şöyle bir çocukluğuma, sabah ATV'de çizgi dizisini izlediğim zamanlara gittim. İlk albümdeki bazı hikayeleri çizgi diziden anımsayamadım, ya uyarlanmamışlar ya da ben o bölümleri kaçırmışım. Çerezlik güzel gitti, ikinci ve üçüncü albümler de var. Bundan sonraki albümleri de alırım çıktıkça.

memospinoz

memospinoz

memospinoz

memospinoz

Nightrain

Bayağı hizli gidiyorlar. 2017 de tamamlarlar sanirim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Ahmet Oktay

Aldığım ilk 3 cildi okudum ama Alfa'nın hızına yetişemeyeceğim herhalde :D Maşallah diyelim, nazar değmesin. Darısı Spirou başta olmak üzere diğer frankofonların başına.

nikopol

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: nikopol - 21 Kasım, 2016, 23:26:57
Begendiniz mi?

Çerezlik diyebilirim. Oku, eğlen, geç tarzında. Çocukluğumda çizgi dizisini de sevdiğim ve bolca izlediğim için ben keyif alıyorum okurken. 2. ve 3. ciltler ilk cilde oranla daha keyifliydi.

ferzan

Hiç Cedric okumadım, çizgi dizisini de izlemedim ama dayanamayıp çıkan 8 sayıyı da almıştım...Yılbaşı dolayısıyla iki kız yeğenime aldığım birer kucak dolusu kitap hediyelerinin arasına ikişer tane de Cedric sıkıştırdım...Üç boyutlu karton kabartmalı hayvanlar kitabının ardından Cedric'leri farkeden kızlar, yeni yıla ellerinden bırakamadıkları Cedric albümleri ile girdiler ve adeta içine gömüldüler...Ben de onlardan itkilenip yakında başlayacağım Cedric okumaya...Ufaklıklara da dayıları olarak seriyi tamamlamak ve her çıkan yeni sayıda birer tane de onlar için almak şart oldu... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

memospinoz