Sandman - İthaki Yayınları

Başlatan memospinoz, 06 Ekim, 2016, 20:11:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Tüm zamanların en iyi grafik romanı yepyeni ve yetkin çevirisi ile hak ettiği yerde!

Sandman macerasının bu ilk cildi grafik edebiyatta eşi benzeri görülmemiş bir efsanenin temelini atıp okurları rüyalarla kâbusların karanlık ve büyüleyici dünyasına, Rüyalar Kralı Morpheus ve diğer Sonsuzların mekânına götürüyor.

Tüm zamanların hem en popüler, hem de eleştirmenlerce en çok beğenilen grafik romanlarından biri olan Sandman, çizgi roman dünyasında olgun ve lirik fantezinin dönüm noktası oldu. Mecranın en aranan sanatçılarının birlikte resimlendirdikleri seri, modern ve antik mitolojilerin, çağdaş kurgularla, tarihi dramalarla ve efsanelerle beraber dokunduğu zengin bir karışım.

"Çizgi roman tarihindeki en müthiş destan."
-The Los Angeles Times Magazine-

"Neil Gaiman hikâyelerle dolu bir hazine sandığı ve elini hangi işe atsa biz kârlı çıkıyoruz."
-Stephen King-

"Çizgi roman okuyup okumamanız umurumda bile değil ama bu seriyi kesinlikle okumalısınız."
-Patrick Rothfuss-

"Gaiman, zengin bir hayal gücüne ve büyük konuları ustalıkla anlatma yeteneğine sahip."
-Philip Pullman
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 244
Etiket Fiyatı: 32 TL

Tuco Ramirez

Fiyat olarak çok uygun. Hard cover olarakta basılacak mı acaba.

Nightrain

Fiyatı cok güzel. Umarim saglam basarlar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

pearl jam

Sandman kapakları çok kötü bence. Bu iyice kötü olmuş  ::)

Animvader

İthaki'nin çizgiroman kapakları çok kalabalık.Üstteki o Mezarlık Kitabı ve Amerikan Tanrılarının yazarı ve çok satanlar yazısı çizgiromana gitmiyor bence, marketlerde satılan promosyon kitaplarına benziyor.

HacıGeraltEmmi

Romanlarını okuyup çizgi romanıyla ilgilenmeyen tayfanında farketmesi açısından olumlu olabilir. Vertiogo baskılarında da var böyle ibareler.

Nightrain

Mezarlık çizgi romanının boyutu nasıldı? Bir de baskı kalitesi?

memospinoz

Alıntı yapılan: Nightrain - 08 Ekim, 2016, 09:47:35
Mezarlık çizgi romanının boyutu nasıldı? Bir de baskı kalitesi?

16x24 cm. Karton kapak ve kuşe kağıt.

Nightrain

Teşekkürler. Ben de bir an "acaba orjinal boyutta basarlar mı?" diyordum. Diğer firmalar gibi küçültüp basmışlar. Gerçi alıştığım için sıkıntı yapmıyorum. Sandman'in tekrar basılması bile yeterli.

Barmen Minik

bu sefer 15 kitaplık bir seri olarak basacaklarmış acaba hangileri 2 parçaya bölünmüş olacak. aslında bu serinin alıcıları için fiyatı düşürmek için yapılan 2 ye bölmelere pek gerek yoktu alacak olanlar her türlü alacaklar. gerçi boyut küçülünce kalın kitabın okunabilirliğinde sıkıntı oluştuğundan dolayı böldülerse bir şey diyemem

peder clemente

Alıntı Yapbu sefer 15 kitaplık bir seri olarak basacaklarmış acaba hangileri 2 parçaya bölünmüş olacak. aslında bu serinin alıcıları için fiyatı düşürmek için yapılan 2 ye bölmelere pek gerek yoktu alacak olanlar her türlü alacaklar. gerçi boyut küçülünce kalın kitabın okunabilirliğinde sıkıntı oluştuğundan dolayı böldülerse bir şey diyemem
Sandman normal olarak 11 ciltten oluşan bir değerli seri.Ancak 4 ayrı sandman daha var.Belki bunlarla 15 kitaplık tam bir yayın hazırlamışlardır.Normal seri dışında:
   -sandman :Special #1:Yetimlerin Şarkısı
   -sandman:Rüya Avcıları
   -sandman:Rüyalar Kitabı
   -sandman:Overture (2015'te Eisner ödülü aldı)
adlı kitaplar da yayımlandı.Bu kitapları da yayımlarlarsa eksiksiz bir Sandman külliyatı olur.

memospinoz

Ben şöyle basacaklarını düşünüyorum:
1- The Sandman, Vol. 1: Preludes and Nocturnes
2- The Sandman, Vol. 2: The Doll's House
3- The Sandman, Vol. 3: Dream Country
4- The Sandman, Vol. 4: Season of Mists
5- The Sandman, Vol. 5: A Game of You
6- The Sandman, Vol. 6: Fables and Reflections
7- The Sandman, Vol. 7: Brief Lives
8- The Sandman, Vol. 8: Worlds' End
9- The Sandman, Vol. 9: The Kindly Ones
10- The Sandman, Vol. 10: The Wake
11- The Sandman: The Dream Hunters
12- The Sandman: Endless Nights
13- The Sandman: Book of Dreams
14- The Sandman: Overture
15-  The Sandman Companion

"Sandman Midnight Theatre" ve " Sandman Special #1: The Song of Orpheus" 64 sayfalık çizgi romanlar, onları basacaklarını pek sanmıyorum.

peder clemente

Arkadaşlar, Sandman special #1:The Song of Orpheus'u, Orpans=yetimler ile karıştırarak, Yetimlerin Şarkısı olarak çevirdim, özür dilerim.Yunan Mitolojisindeki Orpheus olacak.Yani doğrusu "Orpheus'un Şarkısı".Orpheus,Bir Müz ile bir Trakya Kralının oğlu.Eski çağların en ünlü müzisyenidir.Çalma söyleme gücünün sınırları yoktur. Hiç kimse karşı koyamaz ona.Yeni evlendiği güzel Eurydike düğünden sonra arkadaşlarıyla birlikte giderken otların arasından ok gibi fırlayan bir yılan Eurydike'i topuğundan sokar.Eurydike hemen oracıkta ölür. Dayanılmaz bir acı içinde kalan Orpheus, Ölüler Ülkesine gidip Eurydike'i almaya karar verir. Yeraltına inip çalgısını büyüleyici bir ustalıkla çalınca Hades'in Tanrısıyla Tanrıçası bu büyüye kaptırırlar kendilerini.Yeraltı Tanrısı, Eurydike'i çağırarak ona geri verir.Ancak, bir şartı vardır:Orpheus önden, Eurydike de onun arkasından yürüyecekti.Yeryüzüne çıkıncaya kadar, Orpheus arkasına dönüp sevgilisine bir kerecik olsun bakmıyacaktı.Hades'in koca kapılarından geçip yeryüzüne çıkan yolu tırmanmaya başladılar.Orpheus, arkasından Eurydike'in gelmekte olduğunu biliyordu ama içi içini yiyordu.Gün ışığına çıkar çıkmaz dönüp arkasına baktı.Biraz aceleye gelmişti.Eurydike henüz mağaradan çıkmamıştı.Belli belirsiz karısının yüzünü gördü.Onu  yakalamak için kollarını uzattı fakat tutamadı. Eurydike, Hades'e dönmüştü.Orpheus tekrar yeraltına dönmek istedi Tanrılar bırakmadılar.O da Trakya'nın yabanıl ıssızlığına döndü.Çalgısını ağaçlara, kuşlara, dallara, çiçeklere çaldı.

pizagor

Laika dönemine göre fazladan birşeyler sunabilseydi yeniden almayı düşünebilirdim. Ancak bu çizgiroman bolluğunda zaten elemek için bahane arar bir haldeyim. Ama satacak mı diye sorarsanız, hacimli bir satış trafiği yaratacak kanısındayım. Çizgiroman okurlarından ziyade Neil Gaiman markasının hayranı edebiyat okurlarının kütüphanelerine girecek bu ciltler...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ercoktay

Hem orijinalleri hem de daha önceki baskıları var. Hardcover gibi daha ilgi çekici basarlarsa almayı düşünürüm.

Yoksa şuan gereksiz geliyor.