Sandman - İthaki Yayınları

Başlatan memospinoz, 06 Ekim, 2016, 20:11:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Tüm zamanların hem en popüler, hem de eleştirmenlerce en çok beğenilen grafik romanlarından biri olan SANDMAN, çizgi roman dünyasında olgun ve lirik fantazinin dönüm noktası oldu. Mecranın en aranan sanatçılarının resimlendirdiği seri, modern ve antik mitolojilerin çağdaş kurgularla, tarihi dramalarla ve efsanelerle beraber dokunduğu zengin bir karışım olan SANDMAN macerasının ikinci cildi, uzun zamandır kayıp akrabalarını, bir kongrede buluşan seri katilleri ve nihayetinde gerçek kimliğini kısacası beklediğinden çok daha fazlasını bulan Rose Walker'ın peşinden gidiyor. İplerin kendisine çok daha yakın birinin elinde olduğundan habersiz Rüyalar Efendisi'yse gizemi çözmeye çalışıyor.

Clive Barker'ın sunumuyla

"Çizgi roman tarihindeki en müthiş destan."
-The Los Angeles Times Magazine-

"Neil Gaiman hikâyelerle dolu bir hazine sandığı ve elini hangi işe atsa biz kârlı çıkıyoruz."
-Stephen King-

"Çizgi roman okuyup okumamanız umurumda bile değil ama bu seriyi kesinlikle okumalısınız."
-Patrick Rothfuss-

"Gaiman, zengin bir hayal gücüne ve büyük konuları ustalıkla anlatma yeteneğine sahip."
-Philip Pullman-
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 236
Etiket Fiyatı: 32 TL

Mrtekin

İthaki'de Alfa gibi gaza bastı:-)
They drew first blood...

Nightrain

Cok güzel. Geciktirmeden basiyorlar. :)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Ahmet Oktay

Çok iyi haber, umarım bu periyotta devam ederler.

Barmen Minik

işte aradığımız yayın periyodu :D

peder clemente

Nightrain

Attım sepete. Çıkmasını beklediğim bir kaç çizgi roman daha var, hepsini bir alacağım.

Sakızlı Ohannes Paşa

İlk defa Sandman okuyacak birisi olarak beklentim yüksek bir şekilde başladım ilk cilde. Beklentimi fazlasıyla karşıladı ilk 8 sayı itibariyle. Özellikle 6 ve 8. sayılar muhteşemdi. 24 saat adlı 6. sayı gerçekten korku hikayesi denebilecek bir kıvamda ve çizgi romanlarda pek rastlanamayacak bir şekilde okuyanı geriyor. 8. sayıda da ana karakterimizin kardeşi Ölüm hikayeye dahil oluyor ve hikayenin çok daha iyiye gideceğine dair sinyaller veriyor.

İlk sayıları çizdikten sonra Sam Keith seriden ayrılmış. Açıkçası çizimleri beğenmediğim için üzülmedim. Son sayılardaki çizimler çok daha göze hoş geldi. Kitabın baskısı harika. Orijinal boyutta ve kaliteli basılmış. Yayınevi olarak 2016'nın yıldızı olarak görüyorum İthaki'yi. Çeviri de oldukça başarılı.

Sandman 1. cilt: 8.5/10

Nightrain

ghostrider

Sandman efsanedir. Adminlere bir sorum var; Mezarlık Kitabı 2.cilt ne zaman çıkacak ?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Nightrain

Watchmen ve Sandman'ler Hepsiburada.com'da %40 indirim ile satılıyor. Üstelik Süper Hızlı Kargo seçeneği ile. Üçünü birden alınca kargoda bedava oluyor.

memospinoz

Alıntı yapılan: ghostrider - 16 Aralık, 2016, 14:29:02
Sandman efsanedir.Adminlere bir sorum var;Mezarlık Kitabı 2.cilt ne zaman çıkacak?

Bunu İthaki'ye sormalısınız. Tabii cevap vermeye tenezzül ederler mi bilemem. Belki de devamı hiçbir zaman gelmez, satışlara çok bağlı bir yayınevi zira. Az sattıysa zor.

Agamotto

Alıntı yapılan: ghostrider - 16 Aralık, 2016, 14:29:02
Sandman efsanedir.Adminlere bir sorum var;Mezarlık Kitabı 2.cilt ne zaman çıkacak?

2 cilt çıkalı 1 ay kadar oldu herhalde.

memospinoz

Alıntı yapılan: Agamotto - 16 Aralık, 2016, 16:06:27
2 cilt çıkalı 1 ay kadar oldu herhalde.

Mezarlık Kitabı'nı soruyor Sandman'i değil. 2.si çıkmadı daha.

darkwood

Sandman serisinin 3.cildi de çıktı. İyi satacağını düşündükleri bu seriyi hızlı bir şekilde tamamlayacaklar gibi, Ünlü yazarın Mezarlık Kitabının 2.sayısını da yakında basarlar umarım.
Yarım kalan seriler, yayınevleri ve okuyucu için her zaman sıkıntıdır.
Darkwood Sakinleri..