Sandman - İthaki Yayınları

Başlatan memospinoz, 06 Ekim, 2016, 20:11:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Bugün biraz inceledim. Açıkçası Laika'nın basımının çok ötesinde bir baskı olmuş...

Boyut ve kağıt kalitesi çok ama çok iyi...

İthaki hakkını vermiş...
They drew first blood...

Nightrain

Internetten aldım fakat gelmedi daha. Okumak için sabirsizlaniyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Nightrain

Geldi!

Kutuyu açar açmaz kısa süreli bir şok yaşadım çünkü çizgi roman orijinal boyda basılmış! Kullanılan kağıtta güzel. Kısacası baskı kalitesi oldukça iyi. Çeviri nasıl bilmiyorum, henüz okuyamadım; akşam bakacağım.

Barmen Minik

öncelikle çizgi romana ilk heveslendiğim zamanlarda param yetmiyorudu çocuktuk, ilerleyen zamanlarda fiyatları faişdi gene alamadık. kısmetler bu güneymiş. en büyük çizgi roman uktelerimden biri dolmuş oldu ne kadar teşekkür etsem az.

en son türkçe basım  biraz argo bir tabirle "kitap akıyo abi" diyerek okudugum kitap amerikan vampiriydi. onun 2. sayısı geçtiğimiz 1,5 yılda gelemedi ve türkiyede ilk kez basılıyordu. yine bir vertigo etiketli kitapta o yazıların arasında akma deneyimini yaşarken bir yandan zihnimde sürekli 2.cilt ne zaman çıkar acaba, keşke alıp hiç okumayıp 4-5 cilt olunca mı okusaydım diye düşüne düşüne okudum kitabı. iyi kitap okurken içimde zehir olan bu düşüncelerden ne zaman kurtulabileceğim en çok onu merak ediyorum.

kitabın dili gerçekten çok iyi, daha pek çok kişi altını tekrar tekrar çizse yine yetmez. bu durum hem yazarın hem çevirmenin etkisi ama en azından bunu ilerde başka biri, yeni çeviriyle inşallah tekrar basar diye dua ettiğim çizgi romanlar listesinde olmayacağı kesin. ithakiye ve çevirmen elif hanıma ne kadar teşekkür etsek az. artık bu seri için tek dua büyük boy hard cover için :D

birde alanlar aydınlatırsa sevinirim kitapçıyada gidip ilk fırsatta kontrol edeceğim ama kitabın bazı sayfalarında soluk lekeler var mı sizde de, ara ara sayfalarda varlar ve benzer şekilliler hani kitabın orjinalindede var denilse şaşırmayacagım ama.

Nightrain

Bende de var. Baskı hatası sanirim. :'(

nicholaihel

Diğer kitaplardan büyük olduğu için sanırım kargodan uçlarında minimal hasarlar ile geldi :'(

Bakayım, kitapçılarda fazla gıcır görürsem yine alırım belki  :)

sulkesen

daha önce yayınlanan sandman değilmi yeni bir seri değil

dean

Alıntı yapılan: sulkesen - 30 Ekim, 2016, 11:13:31
daha önce yayınlanan sandman değilmi yeni bir seri değil

Evet, daha önce yayınlanan seri. Yeni baskısıyla.

Nightrain

Kitabı yarıladım. Mükemmel bir şey yahu. Neil Gaiman ne yazmış arkadaş. İthaki çok güzel bir iş çıkartmış. Çevirilerde gözüme çarpan bir şey yok, sadece bir baloncukta 2 kelimeyi çevirmeyi unutmuşlar. ;D

Umarım diğer ciltlerde gecikmeden çıkar. Çünkü bu serinin tamamlanmasını çok istiyorum.

Mrtekin

Laika'nın ciltleri resmen elimizde patladı ki onları daha pahalıya toplamıştık sanki...

Sandman serisini İthaki tamamladığında kesinlikle bir daha bakılmaz Laika'lara.

İthaki'nin Sandman performansını görüp; elden çıkartmak lazım Laika'ları...
They drew first blood...

Nightrain

Laika nin ciltleri 50-55 tl'den satılıyordu.  ;D

zydaba

sonraki sayıların biran önce gelmesi dileğiyle...

Nightrain

İthaki'den Transmetropolitan ve Preacher atağı bekliyorum.

yunusmeyra

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

nicholaihel

Alıntı yapılan: Nightrain - 02 Kasım, 2016, 12:52:38
İthaki'den Transmetropolitan ve Preacher atağı bekliyorum.

Alkışlarla destekliyorum.