Sandman - İthaki Yayınları

Başlatan memospinoz, 06 Ekim, 2016, 20:11:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

SANDMAN'in zirve noktalarından biri olan dördüncü cildinde şimdiye dek anlatılan tüm küçük hikâyeler bir bütünün etrafında dönmeye başlıyor. Düşler Kralı Morpheus ölümsüz ailesi Sonsuzlar ve Cehennem Lordu Lucifer Sabahyıldızı'nın yanı sıra perilerden iblislere, Mısır ve İskandinav tanrılarından daha birçok kutsal ve mitolojik figüre kadar sayısız önemli yaratıkla yüzleşmek zorunda kalıyor. Ve bütün bunları yaparken tüm varoluşu etkileyecek bir kararın anahtarını elinde tutuyor.

"Çizgi roman tarihindeki en müthiş destan." –The Los Angeles Times Magazine

"Neil Gaiman hikâyelerle dolu bir hazine sandığı ve elini hangi işe atsa biz kârlı çıkıyoruz." –Stephen King

"Çizgi roman okuyup okumamanız umurumda bile değil ama bu seriyi kesinlikle okumalısınız." –Patrick Rothfuss

"Gaiman, zengin bir hayal gücüne ve büyük konuları ustalıkla anlatma yeteneğine sahip." –Philip Pullman

Harlan Ellison'ın sunumuyla

Sayfa Sayısı: 224
Etiket Fiyatı: 32 TL

hennessy

Hala bu seriye bir türlü başlayamadım ve alamadım. Nedense elim gitmiyor :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Alıntı yapılan: hennessy - 19 Aralık, 2017, 22:52:17
Hala bu seriye bir türlü başlayamadım ve alamadım. Nedense elim gitmiyor :)

Bence tamamlandıktan sonra al. 4.cilt için bayağı beklettiler. İthaki'nin sağı solu belli olmaz.

aaciltan

Tamamının 15 cilt olarak basılacağını duyurduklarına göre pek bir şey kalmadı.
Her yıl 1 cilt çıkarırlarsa ve 4 cilt basıldığına göre; sadece 11 yıl kaldı serinin bitmesine.
Belki ölmeden ithaki'nin bu külliyatı bastığını görürüz...  >:(

frodo

Alıntı yapılan: aaciltan - 02 Mart, 2018, 16:02:05
Tamamının 15 cilt olarak basılacağını duyurduklarına göre pek bir şey kalmadı.
Her yıl 1 cilt çıkarırlarsa ve 4 cilt basıldığına göre; sadece 11 yıl kaldı serinin bitmesine.
Belki ölmeden ithaki'nin bu külliyatı bastığını görürüz...  >:(
seri 10 cilt değil mi? Yenilenmiş baskılar 15 cilt mi?
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

Nightrain

Alıntı yapılan: WinchesteR - 02 Mart, 2018, 17:04:17
seri 10 cilt değil mi? Yenilenmiş baskılar 15 cilt mi?

Bir-kaç yan hikayesi de mevcut. Onlarla birlikte 15 cilt yapıyor sanırım.

gamlıbaykuş

Galiba yakında yurtdışında da yeni serisi başlayacakmış.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Nightrain

darbove

Ara 3 ay açıldığında okuduğum her şey kafamdan uçup gidiyor. Umarım yayınlarının ivmesi artar. Yılda 1 cilt bitmiş bir yayın için çok göz korkutucu bir aralık.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Nightrain

İlk 3 cildi bayağı hızlı bastılar. Sonra ne olduysa 4.cilt 10 ay sonra çıktı. Aradan 3 ay geçti, 5.ciltten ses seda yok. Yarın bir gün satmadı diye yarıda bırakırlarsa şaşırmam. :)

seastar1000

Satamayınca adamlarda basmıyorlar
Denklem çok basit kafalarında bir satış rakamı var onu tutturamayınca hoop hadi iptal
Birde hadi bir iki sayı daha bakalım belki satışlar artar okuyucu oturur diyenler vardır ama ben onlara rastlamadım daha

Animvader

Galiba az yayın çeşidi basan YKY ve İthaki gibi yayınevlerinin laneti bu. Diger yayinevlerinden çok da yavaş basmamalarina ragmen o boşluklarda başka kitap cikarmayinca hemen göze batiyorlar.

pizagor

Alıntı yapılan: Nightrain - 02 Mart, 2018, 19:33:42
İlk 3 cildi bayağı hızlı bastılar. Sonra ne olduysa 4.cilt 10 ay sonra çıktı. Aradan 3 ay geçti, 5.ciltten ses seda yok. Yarın bir gün satmadı diye yarıda bırakırlarsa şaşırmam. :)

Alıntı yapılan: seastar1000 - 02 Mart, 2018, 19:48:46
Satamayınca adamlarda basmıyorlar
Denklem çok basit kafalarında bir satış rakamı var onu tutturamayınca hoop hadi iptal
Birde hadi bir iki sayı daha bakalım belki satışlar artar okuyucu oturur diyenler vardır ama ben onlara rastlamadım daha

Daha önce de dile getirmiştim: Neil Gaiman'ın apayrı bir okur kitlesi var ve bunlar, çizgiromancı olmamalarına rağmen, Gaiman'ın çizgiromanlarını okuyor. Bu durumu eşimin kuzeninde farketmiştim ilk; evine gittiğimde salondaki orta sehpanın üzerinde bir Sandman cildi duruyordu. O gece orada kalan baldızım da yatarken albümü incelemeye başlamış, sonra da elinden bırakamamış. Sonrasında da bana anlatının ne kadar güzel olduğundan bahsetmişti. Bu iki kişinin de çizgiromanlarla alakaları yok ama belli ki Gaiman'ın kitaplarında yarattığı o aura apayrı kitleleri, çiçeklere sevdalı arılar gibi, cezbediyor. Dolayısıyla diyorum ki evet belki hayal ettikleri adetlere ulaşmamıştır ama Sandman'in satış adetleri düşündüğünüz kadar az olmayabilir. Çizgiromanevlerinde satılan adetler bu konuda doğru fikir vermeyecektir.

Ben İthaki'nin Gaiman kitaplarına özel bir özen gösterdiğini düşünüyorum. Yazım yanlışlarıyla rahatsız eden İthaki kitapları, sıra Gaman'a geldiğinde bir anda değişiyor. Misal son çıkan Amerikan Tanrıları baskısına bakın. Okurken denk geldiğim tek bir hata hatırlayamıyorum ki kallavi bir kitap o da. İthaki'nin bu konudaki şöhretine hiç yakışmayacak şekilde yazım yanlışsız - gerçekten özenli bir son okuma yapıldığını hissettiren bir kitap olmuş. Bu yayıncının Sandman'lerini almadım, o yüzden okuyan arkadaşlara yayıncının bu anlamda dikkatli davranıp davranmadığını, balonlarda yazım yanlışları, hatalı hecelemeler falan olup olmadığını sorayım. Belki Sandman de çevirmenine, editörüne geniş geniş vakitler tanınan, tek amacın gerekiyorsa uzun aralıklı ancak ortaya çıkan albümün dört dörtlük olması istenen bir prestij projedir :)

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...