Kasap - Sırtlan Kitap (Selçuk Ören)

Başlatan memospinoz, 12 Ekim, 2016, 23:03:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SeSSe

Alıntı yapılan: afacanx - 14 Nisan, 2017, 11:05:09
cetvelle çizilmiş gibi keskin hatlara sahip yüzler, burun üzerinde birleşen üçgen ve baklavalar. kalınlığı asla değişmeyen rapido çizgiler. detaylı arka plan çizimleri. imza atmasına bile gerek olmayacak şekilde çizerini belli eden bir çizgi roman kasap. karşımızda selçuk ören. ..

isten ve güçten şikayet eden bunca çizerin aksine ısrarla üretmeye devam ediyor. yabani dergi için kısa resimli roman hazırlıyor (sahi ne oldu yabani dergi? umarın aylık olmasa da üç aylık periyotlar halinde devam eder), otlak dergi için kısa resimli roman hazırlıyor, şehzade yangını grafik roman serisini çıkarıyor ve şimdi de karşımızda "kasap" fasikülü ile arz-ı endam ediyor.

evet bizim de zaten intikamcı maskeli bir "vigilante" ihtiyacımız olduğu için kasap bütün gaddarlığıyla, gizemiyle, korkunç maskesi ve satırlarıyla adam doğrayacak! buradan selçuk ören'e sesleniyorum: lütfen gizemli infazcımızın gizli kimliği "nusret gökçe" çıkmasın. lütfen...
Çizgiromanı seviyorsan yeni çizgiromanlar çıktığında heyecanlanıyorsan daha çok çeviriler olsun yeni işler yapılsın istiyorsan selçuk ören gibi çizerlere destek vermek lazım yaptığı işler az buz işler değil müthiş bir profesyonel çalışma bilinciyle tüm işlerini yapıyor bu insankar para için bu işi yapmıyorlar üretmek aşkı tamamen sevgi işi bu. yabani dergi otlak dergi bunlar desteklenmeli bazen beğenmesek bile desteklemeliyiz çünkü uyduruk yapılan işler değil bunlar büyük emek ve aşk var arkasında.
(ya da yurt dışına açılmak istiyorsan nusret çıkabilir. hazır popülerken değerlendirmek lazım).

evet, zaten şurada çizgi romana gönül vermiş hemen hemen herkes bir arada olduğu için çizimlerden bahsetmeye gerek duymuyorum. selçuk ören çizimleri işte. konusuna çok fazla spoiler vermeden girecek olursam şunları söyleyebilirim: kötü işler yapan insanlar vardır. sonra vigilante ortaya çıkıp wolverine misali ya da punisher misali ortalığı kırmızıya boyamayı planlar. diyaloglar ve konunun gelişimi gayet tatmin edici olmuş. her geçen gün daha iyi işler çıkaran sanatçı, bir işleyen demir olarak ışıldıyor!

geekyapar youtube sayfasından edindiğim bilgiye göre selçuk ören ilk hikayeyi dört fasikülde bitirmeyi planlıyormuş. fasikül dedim diye aldanmayın yaklaşık 40 sayfalık bir çizgi roman bizleri bekliyor. fiyatı da uygun. iç sayfaları renkli ama kuşe kağıt değil.

ferzan'ın incelemesi son derece detaylı olmuş. bu incelemeleri okuduktan sonra eminim sizde bir merak uyanmıştır. bence alın bitirin de raflarda kalmasın. böylece seri devamı gelsin. sanatçılar emeklerinin karşılığını alsın.

sevgiler...

SeSSe

Çizgiromanı seviyorsan yeni çizgiromanlar çıktığında heyecanlanıyorsan daha çok çeviriler olsun yeni işler yapılsın istiyorsan selçuk ören gibi çizerlere destek vermek lazım yaptığı işler az buz işler değil müthiş bir profesyonel çalışma bilinciyle tüm işlerini yapıyor bu insankar para için bu işi yapmıyorlar üretmek aşkı tamamen sevgi işi bu. yabani dergi otlak dergi bunlar desteklenmeli bazen beğenmesek bile desteklemeliyiz çünkü uyduruk yapılan işler değil bunlar büyük emek ve aşk var arkasında.

nicholaihel

Alıntı yapılan: afacanx - 14 Nisan, 2017, 11:05:09
cetvelle çizilmiş gibi keskin hatlara sahip yüzler, burun üzerinde birleşen üçgen ve baklavalar.

Daha önce yazıldı çizildi gerçi ama işte o cetvelle çizilmiş gibi çizgilere ısınamadım, sevemedim bir türlü. Her işini tüketiyorum, orası ayrı. Ama bana fazla algoritmik, fazla grafik tasarım geliyor. Yukarıda bahsedilen diğer fasiküllerde farklı çizerlere emanet edilmesi de heyecan verici. Ören de öyle söylüyor. Her çizerin hayali kendinden sonra dahi devam edecek bir karaktere imza atmak. Ben maskeli kahraman değil de daha gerçek bir kahraman isterdim. İlk sayıdan yorum yapmak erken ama zaten yaratıcısından sonra varolan bir süper kahraman olmayan karakter de bilmiyorum. Dağınık düşüncelerimi telefonla yazdım. Özetle Kasap okunur. Ben diğer sayıyı merakla bekliyorum.

memospinoz

Alıntı YapUğur Ünsoy ve Ethem Onur Bilgiç ile birlikte hazırladığımız İkinci fasikülün kapak çalışması. Çok yakında Sırtlan Kitap logosu ile raflarda!

memospinoz

"Kasap"ın kanlı ayak izleri ile ilerlediği adalet avı devam ediyor.

Selçuk Ören, 2015 yılında başlayan "Şehzade Yangını" serisinden sonra yazdığı "Kasap"
serisinin ikinci fasikülü, okurlarıyla buluşuyor. İkinci fasikülün çizer kadrosu, Selçuk Ören ile birlikte yeni jenerasyonun yetenekli kalemlerinden Uğur Ünsoy ve Ethem Onur Bilgiç ile daha da güçlendi.

"Kasım, gözlerini açtığında kendisini izbe bir otel odasında bulur. Nerede olduğunu ve oraya nasıl geldiğini hatırlayamamaktadır. Kafasında dönen ve cevabını bulamadığı soru tufanı içerisinde allak bulak olmuşken odanın kapısı kırılır ve içeriye polisler girer. Birkaç gün içerisinde hayatı tepetaklak olacaktır. "

Sayfa Sayısı: 40
Etiket Fiyatı: 7.5 TL

Harun Ça

1. sayının blankcover'ını almak isteyenler ayrıca Selçuk Ören'e isme özel çizdirmek için Facebook üzerinden Sırtlan Kitap'dan Emre Yavuz'a ulaşabilirler.

https://www.facebook.com/groups/369650229896535/permalink/769587089902845/?sale_post_id=769587089902845

memospinoz

dean

"Kasap"ın kanlı ayak izleri ile ilerlediği adalet avı devam ediyor.

Hapishanede yaşanan ayaklanmada görüntülenen "Kasap"ın peşine polis ve mafya düşmüş, sürek avı başlamıştır. Çin'den gelen bir uçak ve içindeki yolcu ise dengeleri değiştirecektir.

Selçuk Ören, 2015 yılında başlayan "Şehzade Yangını" serisinden sonra yazıdığı "Kasap" projesinin bu üçüncü fasikülünde Selçuk Ören'e çizgileri ile Ali Çetinkaya, Ethem Onur Bilgiç ve Furkan "nuka" Birgün eşlik ediyor.

Sayfa Sayısı: 40
  Etiket Fiyatı: 9 TL

KenParker

Alıntı yapılan: dean - 20 Nisan, 2018, 11:27:54Selçuk Ören, 2015 yılında başlayan "Şehzade Yangını" serisinden sonra yazdığı "Kasap" projesinin bu üçüncü fasikülünde...
''Şehzade Yangını serisinden sonra yazdığı''
Şehzade Yangını'yla beraber yazdığı, dense daha doğru olacak. Çünkü seri bitmedi, bitecek gibi de durmuyor :)