Red Kit'in 1 Numarali Macerasinin Kapak Resmi burada

Başlatan Aytekin Gezici, 27 Ekim, 2009, 10:31:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Darkwood Sakinleri..

s.b

Çok suratsiz bir resimmis. Red Kit'e bu surat yakismiyor.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Aytekin Gezici

Alıntı yapılan: s.b - 12 Kasım, 2009, 11:32:04
Çok suratsiz bir resimmis. Red Kit'e bu surat yakismiyor.
siz birde milliyetin verdigi çakma ret kit'lerdeki portreleri görseniz...

pizagor

YKY, bu macerayi 'Orijinal 1. Sayi Türkiye'de Ilk Kez' diyerek bu ay yayinliyor...

Hata olabilir mi bu bilgide, gerçekten ilk defa mi?

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darkwood

Bende Türkiyede basilanlar içerisinde bu macerayi ilk kez görüyorum. Kitabin tanitimi su sekilde.
-----------------------------------------------------------------------
Iki ayri macera içeren Dick Digger'in Madeni, orijinal adiyla La Mine d'Or de Dick Digger, orijinal ilk Red Kit olup Türkçe'de ilk kez YKY tarafindan yayimlaniyor. Morris'in yazip çizdigi bu albümde, iyi kalpli, dürüst, yardimsever, usta, akilli ve tabii çok hizli kovboyumuz alisik oldugumuz ince hatlarindan farkli, daha yuvarlak çeneli olusuyla dikkat çekiyor. Sadik ve çok zeki yol arkadasi Düldül'le birlikte önce, kesfettigi altin madeninin haritasini çaldiran Dick Digger'in yardimina kosarak kötüleri yakaliyor, ardindan da kendisine ikiz kardesi kadar benzeyen haydut Deli Jim'e karsi mücadele ediyor.
(Tanitim Bülteninden) .
--------------------------------------------------------------------------------
Türkçe (Orjinal Dili:Fransizca)
48 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 22 x 29 cm
2010

--------------------------------------------------------------------------------
Çeviri : Eray Canberk
Darkwood Sakinleri..

V

Su anda elimde yok ama Bilge Sakrak bu sayiyi yayinlamisti sanirim.
"İstemem,eksik olsun.."

sefik

Benim konuyla ilgili bir sorum var,YKY hali hazirda zaten RedKit yayinliyordu,sanirim 50 sayiya falan geldi.
Hasan abinin soyledigine gore 76 macera var toplamda,simdi YKY 1. sayidan kronolijik olarak bu 76 sayiyi yeniden yayinliycak mi?

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: sefik - 18 Ağustos, 2011, 12:14:36
Benim konuyla ilgili bir sorum var,YKY hali hazirda zaten RedKit yayinliyordu,sanirim 50 sayiya falan geldi.
Hasan abinin soyledigine gore 76 macera var toplamda,simdi YKY 1. sayidan kronolijik olarak bu 76 sayiyi yeniden yayinliycak mi?
Yapı Kredi şu anda 3 sayı bir kitapta olacak şekilde toplu maceralar adı altında, Hardcover, parlak kağıda baskılı olarak kronolojik sırada ve orijinal boyutundan biraz küçük olarak böyle bir yayına başladı.

sefik

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 18 Ağustos, 2011, 12:18:05
Alıntı yapılan: sefik - 18 Ağustos, 2011, 12:14:36
Yapı Kredi şu anda 3 sayı bir kitapta olacak şekilde toplu maceralar adı altında, Hardcover, parlak kağıda baskılı olarak kronolojik sırada ve orijinal boyutundan biraz küçük olarak böyle bir yayına başladı.
devamli olucaksa ki bu konuda guvenilir bir yayinevi sanirim,bu sekilde almak cok mantikli

pearl jam

Sözü edilen birinci sayıyı geçenlerde okudum. Çizimlerin bildiğimiz red kit le hiç alakası yok. O dönemde Amerika' da çizgi film şirketlerinde çalışan Morris Walt Disney'den epey etkilenmiş başlarda. Bu etkilenme ilk maceranın çizimlerinde çok açık belli oluyor.   

yalcinerol345

Birinci sayıyı ben de yeni okudum.Bir işkence dansı var ki gülmekten öldüm.

rumar80

İlk sayı Red Kit'ler gerek çizim gerekse espiri olarak bildiğimiz Red'e benzemez. Yine de bütünlük için alınmalı. YKY'nın yaptığı bu sistemi de anlamadım açıkçası. Zaten fasikülleri alan bizlere ters. Bir de boyu küçülmüş....

Mister NO

YKY gibi kurumsal görünen yayınevleri böyle yaparsa diğerleri ne yapmaz?Sen zaten Red Kit'i çıkarıyorsun yarıyı da geçmişsin.Bitir seriyi sonra cilt mi çıkaracaksın,kronolojik sıra mı yapacaksın ne yaparsan yap.Kendileri için de yanlış strateji.Kısa süre önce aldığım kitabı bir daha alır mıyım?Sanmam...Alan olabilir ancak kaç satar?

Okuyucunun üzerindeki maliyeti bile düşünmeden atılmış bir adım. >:(

Seriye başlarken sıralı gitmeyerek zaten ilk yanlışı yapmışlardı şimdi de bu adım doğru değil bence.Ben kendi adıma kitaplığımda şu anda çıkan tek sayıları bulunduracağım.Yok bu çıkan çizim sırası falan diyen olursa da cevabım hazır:Bu seri bitince rafa çizim sırasında dizerim olur biter. :P

rumar80

YKY önce Türkiye'de yayınlanmamış maceralarla başladı (arada yeni çıkan olunca da ekledi) Sonra da kronolojik sırayı izlemeden Jesse James dışında İnkılap'ın çıkardıklarını da çıkarmadan devam etti. Şimdi daha küçük boy kronolojik sıra.
   Bana çekici gelmiyor.
   Ben netten serinin sırasını indirip elimdekileri ona göre sıralarım.

Not: Benzer durum Asterix için de geçerli (kronolojik sıranın ihlal edilmesi)