Spider-Man: Far From Home (2019) - Phase 3/23

Başlatan dean, 17 Ekim, 2016, 22:01:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Tom Holland ağır ağır ikinci film için konuşmaların başladığını söyledi. Hikayenin ne olması gerektiği, villain'ın ya da villainlar'ın kim olabileceği gibi. Zaten ikinci film için fazla beklemeyecekler. 2019 ya da 2020 kesin. Homecoming başarılı olduğu takdirde Sony, 2019'da ikinci filmi vizyona sokmak isteyecektir.

Villain konusunda ise hazır Avengers: Infinity War ve Avengers 4'de uzaya çıkma hikayesi varken Symbiote'un tam zamanı diyorum. Symbiote, Avengers'da bulaşsa solo ikinci Spider-Man filminde rahat rahat Venom'u işlerler. Hele bi'de yanına Kraven gelirse bence muhteşem olur.

dean

İkinci film duyuruldu. Sony, ikinci film için 5 Temmuz 2019 tarihini verdi. Böylece Phase 4'un ilk filmi Spider-Man 2 oldu. Marvel bir çılgınlık yapıp senenin dördüncü filmi olarak Doctor Strange 2'yi duyurmazsa Doctor Strange 2'de 2020'ye kaldı.

dean

İkinci Spider-Man filminde ilk filmde olduğu gibi yine bir Marvel Cinematic Universe karakteri olacakmış. Ama bu Iron Man olmayacakmış. Mysterio tipi bir villain olursa aslında Doctor Strange güzel bir fikir olabilir. Zaten Spider-man ve Doctor Strange'in arası da iyidir.

dean

Captain America: Civil War'un Spider-Man: Homecoming'i direkt etkilemesi gibi Avengers 4 filmi de Spider-Man 2'yi etkileyecekmiş. Hatta Spider-Man 2, Avengers 4'ün bittiği andan dakikalar sonrasında başlayacakmış.

dean

Spider-Man: Homecoming filminin yazarları Chris McKenna ve Erik Sommers, ikinci film için geri döneceklermiş. Yönetmen Jon Watts'da zaten geri dönecek. Belli ki ilk filmdeki ruh aynen korunmak isteniyor. Bu bana uyar. Lakin biraz daha ağırlığı olan bir hikaye lazım ikinci film için bence. İlk film çok iyiydi. Hoştu ama biraz hafifti.

rumar80

Bir kraven görsek ya artık.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 01 Eylül, 2017, 15:25:29
Bir kraven görsek ya artık.

Keşke ama Kraven'i Sony'nin MCU dışında kendi evrenlerinde kullanma gibi bir fikirleri var. Umarım gerçekleşmez. Kraven'i MCU içerisinde Tom Holland'ın karşısında izleriz.

dean

Gelen haberlere göre ilk filmin yönetmeni Jon Watts onaylanmış. Filmin çekimleri 2018'in yaz aylarında başlayacakmış. Esas sürpriz haber ise filmde yüksek ihtimalle Gwen Stacy'nin olacak olması. Karakter ile ilgili olarak cast denemeleri sırasında geçen bir video internete düştü. Video'ya göre Gwen ve babası George Stacy filmin kadrosunda olacak. Her zamankinden farklı olarak bu sefer Gwen öğrenci değişim programıyla America'ya gelen bir rus ya da Fransız olacakmış.

Bu haber beni heyecanlandırdı. Zira Marvel Studios'un Gwen'i nasıl işleyeceği benim için büyük bir merak konusu. Spider-Man: Homecoming, Peter dışındaki bütün karakterlere çeşitli değişiklikler getirmişti. Gwen'in de bu Diversity dalgasından etkilenmesi normal. Çizgi romanlardaki üzücü finalin bu sefer Gwen'in başına gelemeyebileceğini düşünüyorum. Çizgi romanlada Spider-Gwen çok popüler. Belki Marvel o yola girmek ister. Miles Morales'te tease edilmişti. Spider-Man adına çok ilginç şeyler yaşanabilir. Live-Action, Spider-Verse bile olabilir.

dean

En son Gwen Stacy'nin Avrupalı olabileceğinden bahsetmiştim. Gelen haberlere göre Spider-Man 2'de Peter'ı Avrupa'da görecekmişiz. Belki de Gwen, America'ya hiç gelmez. Peter ona gider. Almanya ve İngiltere'de çekimler olabilirmiş. Bu haberlerin bir yanının olumlu bir yanının da olumsuz olduğunu düşünüyorum. Marvel, Spider-Man'i bariz şekilde öncekilerden farklı olarak ele almak istiyor. Bu önceki filmlerden farklı olmak ve onların yaptığını tekrar etmemek adına takdir edilecek bi'şey. Her şeyden önce daha cesur bi'şey. Lakin diğer taraftan da Spider-Man'i Spider-Man yapan bazı unsurlardan da uzaklaşmak anlamına gelebiliyor böyle şeyler. Spider-Man ana hatlarıyla New York'lu bir karakter. Herhalde herkes onu Manhattan'da şöyle bir savrulurken görmek istiyor. Filmi Avrupa'ya taşımak ilk filmde olduğu gibi yine Manhattan'dan uzaklaşmak anlamına geliyor. Ama tabi ki filmin ne kadarlık kısmının Avrupa'da geçeceğini bilmiyoruz. Ufak bir kısımda olabilir. Ama villain'ı da Avrupa'da kurgulayıp filmin çoğunu oraya taşıyabilirler. Bekleyip göreceğiz.

pizagor

Gwen ve Avrupa denince aklıma doğrudan Sins Past geliyor. Ama öylesi bir yıkım, ikinci film için çok erken olur.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

yunusmeyra

Alıntı yapılan: pizagor - 17 Ocak, 2018, 19:03:07
Gwen ve Avrupa denince aklıma doğrudan Sins Past geliyor. Ama öylesi bir yıkım, ikinci film için çok erken olur.
işte bu gerçekten üzücü olur  :(  nedenini pizagor güzel bir tanıtım ve yorumla(bir kuşağın hislerine de tercüman olarak  ;) ) anlatmıştı, okumayanlar için:

yazı için ayrıca :
http://pizagorgunlukleri.blogspot.com.tr/2016/04/sins-past.html
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

dean

O yola girilmez. O yol çok karanlık.

dean

Gelen bilgilere göre Spider-Man 2, Homecoming filminden çok farklı olacak. Peter'ın Avrupaya gideceğinden daha önce bahsetmiştik. Filmin çekimlerinin gerçekleşeceği mekanlar arasında New York, Londra, Berlin, Prag ve Venedik olacakmış. Bu Avrupa'nın filmde çok yer alacağını gösteriyor.

Filmdeki karakterlerde ilk filme oranla değişecek gibi. İlk bilgilere göre dört tane başrol oyuncu bakılıyor. Bunlardan birinin Gwen Stacy olması bekleniyor. Bir diğeri Bond filmlerindeki ajan tipi kadın olaarak geçiyor. Black Cat ya da Spider-Woman olasılığı çok yüksek. Filmin villain'ı olarak 30-45 yaş arası bir oyuncu aranıyormuş. Burada ilginç olan şey ise casting süresinde cinsiyet kısıtlamasının olmaması. Pekala çizgi romanlarda erkek olan bir karakter kadın olabilir. Son olarak Peter'ın okul arkadaşı olacak 18-24 yaş arası bir erkek oyuncu aranıyormuş. Umarım Harry olur.

rumar80

Spider man world wide gibi .
En azından infinity war'da örümcek adam ölmeyecek bunu anladık.  ;D

xmenac

Tahminlerimi yapayım. ;D

Banko - Silver Sable
Plase - Julia Carpenter
Sürpriz - Black Cat

Banko - Chameleon
Plase - Kraven
Sürpriz - Hammerhead

Öyküde Avrupa yer alınca Morlun ismi de aklıma geldi ama daha farklı bir öykü olacak gibi duruyor. Peter'ın arkadaşı olarak hangi karakter filmde olur, o konuda tahmin yapamadım.