2016 Kasım- Çizgiroman listesi

Başlatan Mrtekin, 27 Ekim, 2016, 18:59:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Afu Abi'den önce davrandım.
Bu ay fazla mesai yapacak galiba. ;D

They drew first blood...

afu

30 a yakın kitapla ayın ilk listesi oluşmuş.
50 yi kesin geçer gibi duruyor bu ay  ;D

Mrtekin

Bence bu ayın listesi Afu Abi'min yaptığı ve Altın Madalyon'un şu ana kadar gördüğü en iyi liste olabilir....

Tamamlandığında "efsane" olmaya çok yakın bir liste :)
They drew first blood...

pizagor

Bu ayın kapakları da müthiş, özellikle Conan ve Dylan Dog.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

nicholaihel

Ne acayip ne süper ay! Maalesef önceki aylardan da sarkan var listeme. Ekonomiyi Nasıl ayarlayacağız bakalım :)

afu

Ünlü Fransız karikatürist Jean-Jacques Sempe'yi ve "Pıtırcık" serisini sanırım bilmeyeniniz yoktur.
Desen Yayınlarından Sempe'nin "Çocuklar ve Diğer Şeyler" isimli harika bir kitabı çıktı! Özellikle çocuklar ve yetişkinler arasında yaşanan çelişkileri son derece incelikli ve yalın bir biçimde anlatan muhteşem çizimler var.
Hem çocukların hem de yetişkinlerin çok zevk alacağını, defalarca dönüp bakacağını ve her seferinde o naif çizgilerde farklı detaylar bulacağını düşünüyorum.

Desen'in facebook sayfasından.

Fransız yayınlarını türkçede nadir gördüğümüz için bu yayını da listeye ekledim.
Çocuklarınızla beraber okuyabileceğiniz, yorumlayacağınız ve vakit geçireceğiniz bir kitap.  :)

AU4

caretta

Tex  sorusunu ben de defalarca sordum.Yanıt yok.Şimdilik çıka çıka Green Arrow çıktı.Bekleyelim bakalım.
Fuarda demek ki comics tipi yayınlara öncelik verecekler.Bunu da dostum İlyas'dan öğrendim...

köstebek

Atilla Abiye hemen cevap vereyim...

Şu anda bildiğim sadece Tex klasik var. Yanına bir şey gelir mi bilmiyorum. O Tex de herhalde fuar karmaşasının sonuna doğru çıkacak görünüyor.
Tahmin edebileceğiniz gibi fumettilerin (en azından yeni sayıların) kitap fuarıyla pek bir alakaları yok. O yüzden bütün o kargaşanın ortasına o gariplerimi salmanın da pek bir mantığı yok. Fuarda standın önünden geçerken a Teks çıkıyor muymuş, ben küçükken bunları çok okurdum diyecek adamların olası açlığını doyuracak kadar elimizde bol bol fumetti var zaten...

darkwood

Bu ay listede  fuarın hatırına güzel çizgiromanlar geliyor.

Uzun zamandır devamını beklediğimiz Berserk'in 3.sayısını göreceğiz nihayet. Umarım devamı da çabuk gelir.  8)
Darkwood Sakinleri..

Mrtekin

Alıntı yapılan: Mrtekin - 04 Kasım, 2016, 22:04:56
Bence bu ayın listesi Afu Abi'min yaptığı ve Altın Madalyon'un şu ana kadar gördüğü en iyi liste olabilir....

Tamamlandığında "efsane" olmaya çok yakın bir liste :)

Bence son gelişmelerle şu ana kadar gördüğümüz en efsane liste oldu.

Afu Abi'cim, göreve ve de battık...
They drew first blood...

caretta

Afu Bey listeyi günceller umarım. Gerçi bana hitap eden birşey yok. Mrtekin Bouncer'den bahsettiydi sanırım.
2.cilt çıktı mı ? 1.cilt Aralık 2012'de çıkmıştı. Aradan sadece 4 yılcık geçmiş.
Türk yazarlarımız nerede ? Karabala, Tolga, Abdülcanbaz, Seyfettin Efendi ? YKY'nin Rintintin'i ?

Mrtekin

Afu Abi,Moulen Rouge'da takıldığı için gecikti biraz. ;D

Evet, Abi, Bouncer-2 çıktı. Marmara'nın TÜYAP standında.

Karabala seneye kaldı. Arkabahçe tarih ile ilgili net birşey söylemiyor.

Tolga en erken 2017 1. Çeyrek'te.

ÇD,Fuar telaşesinden sonra bir adet Klasik Tex geleceğini söylemişti.

Kasım çr açısından "büyülü" bir ay oldu.

Hush'un da bu hafta içi dağıtıma çıkacağına dair bir duyum aldım, hayırlısı..
They drew first blood...

afu

liste güncellendi
unutulan varsa bildirin lütfen  :)

Mrtekin

Abi, selam, Marmara, bu hafta sonuna kadar;

"Enki Bilal Bugünün Efsaneleri 1-2-3
Amazing Spider-Man 20
Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı 18
Venom'un Doğuşu 1-2'"nin de

çıkacağını bildirdi... ;D
They drew first blood...