Green Arrow - Çizgi Düşler

Başlatan dean, 01 Kasım, 2016, 13:10:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Green Arrow çok yakında raflarda.

(facebook sayfasından alıntıdır.)

yalcinerol345

Artık yeni seriye başlamayacaktım ama yine dayanamayacağım.Bu da alınacak.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

xmenac

Nightrain

Jeff Lemire dönemi çok güzeldir.

Barmen Minik

önceden okuduğum pek çok seriyi türkçe okumak veya destek için aldım ama bu arrowun new52 öyle kötü başlıyor ki destek için bile alamam. galiba yayın evide mecbur kalmış ortadan başlama hakları yok çünkü bu çok subjektif bir şey bile değil kötü oluşu resmen fikir birliği. o çok eski lanternli seriyi yıl 2016da okurken bile bu güncel seriden daha iyi oldugu düşünmüştüm. yayın evi için bence durum sıkıntılı çünkü başlarda beğenmeyip ilerde almamaya başlayanlar olacaktır veya new52deki 2.dönemini bekleyenler olacak ve başlangıç satışları az olacaktır diye düşünüyorum.burda belki almayı düşünenlere hayal kırıklığı olacak bu dediklerim ondan dolayı kötü derken biraz suçluluk bile duyuyorum. neyse kişisel zevk diyelim yinede

Animvader

Alıntı yapılan: Barmen Minik - 02 Kasım, 2016, 22:59:17
önceden okuduğum pek çok seriyi türkçe okumak veya destek için aldım ama bu arrowun new52 öyle kötü başlıyor ki destek için bile alamam. galiba yayın evide mecbur kalmış ortadan başlama hakları yok çünkü bu çok subjektif bir şey bile değil kötü oluşu resmen fikir birliği. o çok eski lanternli seriyi yıl 2016da okurken bile bu güncel seriden daha iyi oldugu düşünmüştüm. yayın evi için bence durum sıkıntılı çünkü başlarda beğenmeyip ilerde almamaya başlayanlar olacaktır veya new52deki 2.dönemini bekleyenler olacak ve başlangıç satışları az olacaktır diye düşünüyorum.burda belki almayı düşünenlere hayal kırıklığı olacak bu dediklerim ondan dolayı kötü derken biraz suçluluk bile duyuyorum. neyse kişisel zevk diyelim yinede

Hocam hiç suçluluk duymayın, Jeff Lemire yazar koltuğuna oturana kadar kötüdür bu seri hatta hayatımda çizgiroman namına okuduğum en kötü 4-5 şeyden biridir.İlk cildini ite kaka okumuştum, ikinci cildi bu ne böyle yahu diyerek yarısına gelemeden bırakmıştım daha sonra da satıp elden çıkardım zaten.

dean

Bencede suçluluk hissedecek bir durum yok. Zira Animvader'ın da dediği gibi ilk üç cilt maalesef iyi değil. Dizinin popülerleşmesi ile birlikte seriye Jeff Lemire geldi de seri kurtuldu. Ben ilk cildi bitirememiştim bile.

Barmen Minik

ama bu işi sonu herkes kötü diyo almayalım diyecek insanlar ( hoş okusalar kendileri de aynını diyecekler ya ) ilk kitaplar satılmayacak yayın evi devam ettirmeyecek.. şeklinde devam edecek. birde henüz bizde bu tarz serileri yazar veya hikaye arkı bitimi/değişimi sonrası olduğunu öğrenip 5.kitabından başlayıp devam ettiren bir çizgi roman kitlesi yok herkes ilk cilt 1i alıyor hangi yayın olursa olsun.

yoksa yarı spoiler olucak ama lemire eski hikayeyi resmen patlatıp sıfırlayıp başlıyor. bu bile başlı başına bir kriterdir. işte bu değişim sonrasının apayrı bir hikaye oldugunu hatta direk 1.cilt sayılabilecek şekilde oldugunu yayın evi insanlara öğretip, ilk ciltleri hızlı hızlı sembolik rakamlarda cıkarıp sonra asıl baskı adedini o cilte yapacak ve ordan başlamaları konusunda çizgi roman gençliğini motive etmeyi becebilecek daha doğrusu deneyecek mi ki?

bence ölü bir seri doğdu şu an. yayın evininde kendince motivasyonları vardır belki o bir kaç cilt cıkarmak bile karlıdır bilemeyiz ne zararı var ki mantığındadırlar. umarım yayın evi bizi utandırır da devam eder seri yükselerek

dean

dean

lemazmatik

Umarım 4. ciltten itibaren sırta numara koymazlar da oradan itibaren alabiliriz. Bu kötü maceralarla 4e kadar ulaşabilir mi Çizgi Düşler orası da muamma tabii...

Nightrain

Dizinin etkisiyle kötü demeyip alacak çok.

rumar80

Alıntı yapılan: lemazmatik - 11 Kasım, 2016, 16:19:52
Umarım 4. ciltten itibaren sırta numara koymazlar da oradan itibaren alabiliriz. Bu kötü maceralarla 4e kadar ulaşabilir mi Çizgi Düşler orası da muamma tabii...

En önemli soru bu zaten. Bakalım hem yayıncı hem de okuyucu dördüncü cilde kadar dayanabilecek mi?