Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lami Tiryaki

Dün aksamdan itibaren:

-Kral Conan, Sayi 5:Kral Tahtindaki Deli. Ya Ali Recan bu Kral Conan serisiyle hakikaten büyük hizmet yapmis. SSOC, Annuale gibi pek çok serideki daginik haldeki bütün krallikla ilgili maceralari toplayip müthis bir krallik yolu serisi olusturmus. Ayni tarihlerde yayinladigi SSOC serisinde de bu maceralari atlayarak sadece krallik öncesi dönemi maceralara yer vermis. Benzersiz bir çalisma. Rahmetlinin ruhu sad olsun okudukça kiymetini daha iyi anliyorum.

-Yüzbasi Volkan Dizisi 1:Karanligi Delen Gözler. Bu dizinin maalesef ikincisi olmadi. Daha sonraki yillarda Arsiv dizisi yapti onu da bitirmeye ömrü yetmedi Ali Recan'in. Karanligi Delen Gözleri 1997'de sadece bir kez okumustum. Çogu detayi unutmusum. Ilk kez okuyormusum hissi yasadim. Ilk Kez Firar Gecesi isimli macerada tanistigimiz Dük'ün geçmisiyle ilgili daha detayli kareler var. Funda'nin arastirdigi gizli Kahire Antlasmasi hikayesi ve Maresal Fevzi Çakmak'in Chruchill tarafindan Ismet Inönü'ye mektup yazilarak görevden aldirilmak istenmesi iç giciklayici detaylar. Eski ajan Larry Talbot'un Londra'ya geldigi bölümdeyim. Rahmetli giderayak siki bir Volkan macerasina imza atamis. Biliyorsunuz Karanligi Delen Gözler Volkan'in yayin sansi bulmus son macerasiydi(Karanligin Kartallari'ni hem yarim kaldigi hem de kolaji çok kötü oldugu için listelemeye içim elvermiyor).

-Milliyet Çocuk Dergisi, 1978-6. sayi. Tuhaftir Milliyet Çocuk sik sik çizgi romanlarin zararlarindan, çocuklarin sevgiyle ve siddetten uzak durulmasiyla ilgili yayinlar yaparken dergide bol bol dönemine göre "siddet" içeren ÇR'lar da yayinlamaktan geri kalmamis. Yine de müthis nostalji içeriyor sayilar.

-Zagor, Efsanevi Maceralar: Ölüm Batakligi. Bonelli yazarlari maalesef aylik seriye verdikleri ciddiyeti yillik serilere vemiyorlar. Martin'de oldugu gibi Zagor'un da "efsane" maceralari maalesef ayliklarin çok gerisinde. Yorum yapmaya bile gerek yok....

Selamlar
Lami

V

Hoz'un yayinladigi Swing'lere basladim..Gamli Baykus'un kadinlar hakkindaki özlü sözlerine bayiliyorum...
"İstemem,eksik olsun.."

Alperen

Selam. Gecenler de biraz Vagabond okudum. Su anda Dogan Kardes ve Tex efsanevi maceralar serisini okuyorum Capa grubunun 400 sayfalik cizgiromani da sirada. Vaktim olunca One piece'in mangasini okumayi cok istiyorum (cizgifilmlerini bitirdim. Artik okuyarak arayi kapatmak istiyorum). Hosca kalin.

Underfined

Tommiks Demirbas 7 ye basladm bakalim nasil olacak merakla bekliyorum :D Umarim sikici olmaz

hanac

Son Tenten muhabbetlerinden sonra Tenten askim canlandi yeniden.

Hepsini tekrar okumaya karar verdim.

Tekrar tekrar okunabilen maceralar nasil olsa.

Underfined

Swing Cilt 26 Hoz a ve Kaptan a hayran kalmamak mümkün degil...

Tarkan Kurt

Su siralar Hoz'un ilk cildini yayinladigi Tombraks'i okuyorum.

ahmi

Yillar sonra yeniden okumaya teksas'la basladim.

Hosda oldu, tek sakincasi bizden eski nesillerin  anlattigi gibi eskiye ragbet etmenin birazda yaslanmaya baslamanin belirtisi oldugunu düsünüyorum.

Sizce de öylemi ? Ne dersiniz ?

pizagor

Son birkaç haftadir çizgiroman, gazete, kitap, hiçbir sey okuyamiyorum... En son Subat ayi Zagor KM'yi okmusum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Alperen

One piece'in animesini takip ediyorum. Ama yavas gidiyor. Merak edip artik mangasina da goz atmaya basladim. Gecen hafta arkadastan aldigim 3 tane Tex cildini bitirdim. Ken Parker'in sihirbaz ve ailesi isimli macerasini arkadasima goturuyordum, yolda yeniden okudum. Gantz uzun suredir okumuyordum. Yakinda yine okumaya baslayacagim. Hosca kalin.

Tarkan Kurt

Efsanevi Tex maceralari 3ncü cilt, "ölüm haçi" adli macerayi okuyorum.

guantanamo

suanda elimde 84 yillarina kalma ceylan yayinlarina ait teks okumaktayim

klasik olan hersey herzaman ilgimi çekmistir conan haricinde amerikan çr beyenmem

sinamada    al pacino benim tek fovorim baba serisini tek geçiyorum 

birde bir zamanlar amerika flimine bayilirim sahi ya bizimkiler neden böyle bir flime imza atmiyor

bir zamanlar türküye kulaga hos geliyor dogrusu

roy

en son fullmetal alchemist'in(manga) 1.bölümünü okudum önceden okumustum ama yinede güzeldi. mangasi 2 anime serisindende güzel beni manga okumaya o baslattiydi zaten. gerçi sadece ilk 14 bölümünü okudum ama.

aaciltan

Merhaba arkadaslar; Okuyacak çok kitabim birikti. Su anda Dylan Dog 25.cilti okuyorum. Ölümle Oyun, gerçekten güzel bir fantastik öykü, onu bitirdim. Simdi ayni kitaptaki Iki kere yasayan adam'a geçtim. O da bitince sevgili Hasim bey'in yeni bastigi Dylan Dog'un maxi maceralarina baslayacagim. Sonra Zagor Klasik 46, Zombi, Stephen King'den Kara Kule çizgi romani, Tex altin seri 82, Zagor 98, Diabolik 3.... Keske tek isimiz kitap okumak olsa... Herkese saglikli ve mutlu günler....

Alperen

Bugunlerde Zagor'un 81'den 96. sayiya kadar olan maceralarini okuyorum. One piece ve Bleach'in mangalarini okuyorum (Animelerinin onunde gittikleri icin bu isi yapiyorum. Niyetim ilerde bastan itibaren okumak). Nathan Never buyuk album 4 sirada bekliyor. Ardindan Gantz ve Vagabond okumak istiyorum.