Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Yıllar sonra tamamladığım Tarkan 'lardan okumamış olduğum 3 bölümlük Viking Kanı serüveninin ilk kitabını okuyorum. Elbette ezbere bildiğim filminden farklı seyrediyor orijinal hikâye, her macerada olduğu gibi.

Yalnız uzun bir aradan sonra elime alınca, üslubu ve anlatımı yadırgadığımı farkettim. Bir zamanlar çok sevdiğim ve soluk soluğa okuduğum bol betimlemeli anlatım biraz yordu beni. Bazı şeyleri resimlerin anlatmasi gerekirken, her resmin ayrıca üst yazısını okumak yoruyor. Biliyorum, Tarkan gazete tefrikasıydı herşeyden önce. Tüm anlatım günlük sayfa ve algıya göre kurulu ama işte 25 seneye yakındır filmleriyle, 15 seneden fazladır da çizgi romanlarıyla haşır neşir olduğum ilk göz ağırımın üslûbu bu akşam yordu beni.

İkinci bölüme yarın devam ederim artık.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pizagor

Arayı açmadan Çelik Simyacı okumanın keyfi apayrı imiş. İlk 10-12 cildi aralıklı okuduğumda bu tarz bir hoşnutluk hissedememiştim. Okuyacaksanız bir batında, araya birşeyler sokuşturmadan, sokuşturuyorsanız da bunu asgaride tutarak seriyi tamamlamanızı tavsiye ederim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tommikser

Bende bekleyerek toplu okumaktan yanayım.Şu anda Avengers okuması yapıyorum.Totalde sanırım 7-8 kitap oldu dün İnfinity 'e başladım.Devamında sanırım 5-6 kitap vardır.Yanılmıyorsam totalde 15 cildi geçiyordu.

memospinoz

Alıntı yapılan: tommikser - 09 Aralık, 2016, 16:11:29
Bende bekleyerek toplu okumaktan yanayım.Şu anda Avengers okuması yapıyorum.Totalde sanırım 7-8 kitap oldu dün İnfinity 'e başladım.Devamında sanırım 5-6 kitap vardır.Yanılmıyorsam totalde 15 cildi geçiyordu.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,11003.msg168186.html#msg168186

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,11003.msg168659.html#msg168659

ferzan

3 yıl geriden geldiğim Amazing Spider Man #12; Kızıl Saçlı Yabancı'nın ardından Tetikçi'lere başladım...

Tetikçi'nin son albümü hariç, diğer 4 cildini (orijinaldeki ilk 12 albüm) okumuştum ama zaman içerisinde zihnimde flulaştığını farkettim...Üstelik bir zamanlar abartılı bir şekilde severek okuduğum seriden aynı tadı alacak mıyım diye merak ettim ve son albümü okumadan önce daha evvel okumuş olduğum 4 cilde yeniden başladım...

İlk iki cilt, yani 6 albüm bitti...İlk okuduğum zamanki kadar sevdim, hatta daha fazla sevdim...Bu seri kesinlikle ekollerden bağımsız, evrensel nitelikte bir kalite anlayışına sahip...Hangi türe yatkın olursa olsun, her çizgi roman okurunun ayıla bayıla okuyacağı, satır araları da fazlasıyla dolu bir seri...Bitince kendi başlığında da övmeye devam ederim...Bir aksilik olmazsa yarın seriyi finallemiş olurum diye düşünüyorum...

Fumettiler küsecek bana...Bir aydır fumetti yüzü görmedi bünye...Büyülü Rüzgar'lar, Mister No'lar, pazar Teks'leri hep askıda kaldı...Varsa yoksa comics, biraz da frankofon...Bir süre daha böyle devam edip sonra fumettilerime geri döneceğim bakalım...Ara vermek iyi oluyor...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

ferzan

Bir haftadır usul usul Wolverine Klâsik seriyi okuyorum. 2002 yılında Arka Bahçe 'nin yayınladığı dönemde defalarca okumuştum hem ilk iki cildi, hem de 6 sayılık ince kitapları ama sonraki dönemde Gerekli 'nin çıkardığı son 2 cildi geç edinmiştim. O okumadigim 2 cilt hatırına Arka Bahçe 'nin 2 dobişko cilt + 6 kitaplık serisine baştan başladım. Orijinal 32.sayıdayım, hani şu Mark Silvestri 'nin çizdiği Yakuza 'lı maceranın tam ortasında. 6 lık ince ciltlerin 3.sayısına tekabül ediyor...Lise yıllarımda ilk okuduğumda aldığım tadın aynısını alıyorum hâlâ...

Mrtekin

Indeh,

arkasından da;

Tex Özel 4 (Öncüler)...
They drew first blood...

kalidor

Enki Bilal Taş Gemi, şimdi de Dylan Dog 22 Uçurum
Crom! Ölüleri Say...

zydaba

Abdülcanbaz - Bayanlar ve BAYLAR ; Milliyet baskısı okuyorum.
Keşke Cafecity baskısı 1. seri maceralarının yeni baskısı yapılsa...

pizagor

Ne zamandır yeniden okusam dediğim Alfa döneminin 10 Fantastik Dörtlü cildi şu anda karşıdan bana göz kırpıyor.

ferzan

Gecikmeli olarak zorlukla tamamladığım Now dönemi öncesi Avengers'lara başlamıştım dün...Şu saate kadar sırasıyla ;

- Avengers Dağıldı
    - Gizli Savaş
    - New Avengers  #1  ''Firar''
    - New Avengers  #2  ''Sentry''
    - New Avengers  #3  ''Sırlar ve Yalanlar''
    - House of M
    - New Avengers  #4  ''Kolektif''
    - İç Savaş

...ciltlerini okudum...

House of M'yi 2 sene evvel okumuştum ama öncesini bilmediğimden ve pek çok karakter ile olaya yabancı olduğumdan hakkını verememişim, onu farkettim...Neyse ki hiçbirşey hatırlamıyordum ve bu kez sırasınca yerli yerinde okumak müthiş geldi...Ne büyük, ne güzel hikayeymiş meğer bu 8 sayılık M Hanedanı olayı...

İç Savaş cildini de yine 2 sene evvel, Hoz'un çıkardığı 6 ciltlik Spider-Man serisi içerisinde, yine Hoz'un bastığı haliyle okumuştum ama o zamanlar bunun genel bir event olduğunu bilmiyordum...Hatta arka arkaya örümcek ciltlerini okuduktan sonra bu ciltteki çoklu karakter olayına şaşırmıştım mevzuları bilmediğim için ve haliyle onun da hakkını verememiştim...Şimdi düzgün ve doğru bir okumayla o da hakkını alıp sırasını savmış oldu...

Yarın Gizli İstila'ya kadar olan New Avengers ve Mighty Avengers'lardan devam edeceğim aynı liste doğrultusunda...

Kim derdi ki lise yıllarımdan sonra tamamen bırakıp 3 sene öncesine kadar nefret ettiğim ana akım comics anlatılarına geç de olsa dönüş yapıp bu denli zevk alacağımı...Geç oldu, güç oldu ama zevkli de oldu bakalım...

Son bir buçuk aydır olduğu gibi, comics okumalarım kesintisiz olarak devam edecek bir müddet daha...

s.b

Astonishing X Men 1- Yetenekli adlı ilk cildi tekrar okudum. Harika, gerçekten harika bir seri. Nasıl devam etmemiş hayret doğrusu.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Tex Özel albüm "Mini dev albüm" 28  Öncüleri okudum.
Kervancılara yardım eden Tex ve arkadaşlarını tutabilene aşk olsun.
Keyifli bir western hikayesiydi.
Darkwood Sakinleri..

ferzan

Dün kaldığım yerden devam ediyorum...

- New Avengers  #5  ''İç Savaş''
    - New Avengers  #6  ''Devrim''
    - Mighty Avengers  #1  ''Ultron Girişimi''
    - New Avengers  #7  ''Güven''
    - Mighty Avengers  #2  ''Venom Bombası''

...an itibariyle bitti...Sırada Gizli İstila cildi ile New ve Mighty Avengers'ların ''Gizli İstila'' bölümleri var...Eğer üst katımdaki ihtiyar kadın, yıllardır olduğu gibi Flash TV ve hoppidi programının sesini kısıp beni apartman girişindeki sigortasını indirmek zorunda bırakmazsa, alt katımdaki hacı çiftin psikopat kızları, bir saniye bile delirmeden duramayan çocuklarına bağırmayı yarım saat için keserse ve bitişiğimdeki dairede yaşayan ailenin manyak çocuğu daire kapısının her açılışında dışarıya fırlayıp avazı çıktığı kadar bağırarak apartman koridorlarında yankı yapa yapa koşmazsa ve ondan daha çok ses çıkaran babası da ona bağırmayı keserse, üzerine bir de apartmanın koca sesli teyzeleri de kat koridorlarında sohbet etmeyip evlerine girerlerse huzur içerisinde Gizli İstila silsilesini okumaya başlayabileceğim... >:(  Yoksa kulağıma tıkadığım zilyon tane şeye rağmen ısrarla hepsini duymaya devam edip yanımdan eksik etmediğim vileda sapıyla her üç daireye birden düzenli aralıklarla uyarı vuruşları yapıp bağırarak bir sayfayı beş kez ardı ardına okumaya çalışıp hikayeyi zebil edeceğim...

pizagor

Uzun sürdü, kaptıramadım bir türlü kendimi. Üç akşamda anca bitti Cenaze Evi, Şenlik Evi...

Yeniden düzenleme notu: Kısa yorumumu önce buraya yazmıştım, sonrasında kitabın başlığına taşıdım.