Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kahramanlarsinemada

Bu hafta "Zombi" ve "Iron Man Extremis"i bitirdim.

s.b

Pazar günü Avatar 2 ve 3 ü okudum. Çocuklar için aldim ama ben de okudum. Aang çok neseli bir çocuk.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Carnage

5 gün içinde 7 dersi çalismak zorunda oldugum için su anda hiçbir çizgiromani okuyamiyorum ;D ;D

En  son Amazing Spiderman 610-617 arasini okudum. Bilka zamanlarini andiriyor okuduklarim. Azaceta,Pulido gibi çizerlerin çizimleri nuh nebiden kalma.

V

Çocuklugumda okudugum Süpermen Muhammed Ali'ye karsi albümünü tekrardan okudum.O zaman ki etkisini vermedi tabi.Maçi Ali ka zanmisti.Ali'nin her zaman ki kendinden emin,ukala tavirlari maceraya da yansitilmis.Maceranin sonunda bile Ali, birlikte dünyayi uzayli istilasindan kurtardiklari Süpermen'e "Biz dünyanin en iyisiyiz." konusmasini yapiyor...Büyük boksördü.Bir zamanlar eski maçlarini Stv kanali vermisti.Tamamini izlemistim..

"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Alperen

Zagor KM 38-39'u okuyorum. Arada Naruto Shippuden seyrediyorum.

V

Inkilap Yayinlarindan çikan Cin dörltlemesini ve Yeniçeriyi okudum.Bu kitaplarla ilgili ayrintili olarak en uygun zamanda,

uygun yerlerde bazi seyler yazmak istiyorum.

"İstemem,eksik olsun.."

Lami Tiryaki

Çerkez Ethem:Suat Yalaz. Usta yine olaganüstü çizimleriyle döktürmüs. Ince ince didiklenmis arastirmaya dayali senaryosu, tarafsiz bir gözle anlatilan karakterler, "Çakir Ethem"in kisa zamanda geçirdigi olaganüstü dönüsüm müthis bir akicilikla çizgi roman karelerine aktarilmis. Kurtulus Savasi döneminin bu çalkantili gönlerinin bati cephesinde nasil geçtigini çizgi roman tadinda görmek ve yasamak için okunmasi gerekli muhtesem bir eser. Atatürk'e Suikastler, Çerkez Ethem, Enver Pasa ve Topal Osman Aga dörtlemesinin bu ikinci kitabindan sonra hiç duraklamadan Enver Pasa'ya atlayacagim. Yalniz Topal Osman'i su an için bulamiyorum. Bulabilecegim yerleri bilenler yazarsa sevinirim. Bildiginiz gibi bu kitapta geçen Topal Osman Aga Giresun'lu bir kisilik oldugu için adini su an hatirlayamadigim Giresun'lu bir dernek tarafindan çok az sayida basilmis ve piyasada pek bulunmuyor. Atatürk'e Suikastler ve Çerkez Ethem'in bende hard cover versiyonlari var ve buradaki kaligrafi bilgisayarla yapilmis Duyduguma göre bu ciltlerin karton kapak versiyonlarinin kaligrafileri de elle yapilmis Elinde karton kapak ciltler olan varsa bir kontrol edebilirse sevinirim. Elle yapilan kaligrafi daha güzel duruyor. Enver Pasa cildininki öyle mesela...

Imparator Conan:Savasin Ganimetleri. Roy Thomas tarafindan yazilmayan ve bildigimiz Conan çizerleri tarafindan çizilmeyen Don Kraar'li bu ikinci dönem maceralar açik biçimde eski maceralari arattiriyor. Zaten olay artik bir Conan serisi degil de daha çok Conn ve avanesinin rol aldigi bir dönem hikayesine dönüstü. "Conan gibi" ben de o eski hirsiz, parali asker genç Conan'i ariyorum. Umarim seriyi bir an önce bitirebilirim de eski maceralara dönerim tekrar.

Selamlar
Lami

gamlıbaykuş

Dampyr 4. ciltten Asiler adli macerayi okudum. Mauro Boselli savasin aci ve gerçek yüzünü güzel bir sekilde yansitmis; ama ama Stefano Casini' nin çizimini hiç begenmedim. Kurjak' i nasil çizmis öyle adamin tüm karizma gitmis adeta mizah kahramanina dönmüs. Umarim ilerleyen sayilarda baska Casini çizimleri yoktur...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

kalidor

Yürüyen Ölüler 1. ve 2. ciltler. Özellikle 2. cilt insan psikolojisi ve iliskiler üzerine dikkat çekici ve sürükleyici bir bölüm olmus. Deli Gücük-Alacakaranlik Zamanlar. Geçen yil çikan ilk sayi kadar olmasa da yine de begendim. Öykülerde tasra konusmalari iyi tespit edilmis. Deli Gücük'ün kendisini birkaç öyküde sorguladigi bir dizi olmus. Hikayelerdeki gerilim ve korku atmosferi de oldukça iyi yakalanmis. Insallah 3. sayi için 1.5 sene beklemeyiz. Ilk kitaptaki "Seytan tirnagi" adli öyküyü gerilim severlere israrla öneririm.

Crom! Ölüleri Say...

Alperen

Selam,
uzun zamandir Gantz okumamistim. Bugun okudum. Giderek ilginclesiyor.insan uygarligi uzayli uygarligina karsi. Okuyun. Tavsiye ederim.

hakan alpin

yahu resad,
gantz'i yaza yaza sonunda bir yayinciya bu gantz'i yayinlatacaksin o olacak :)

Alperen

Umarim Turkiye'de yayinlanir. Bilgisayar oyunu sevenlerin bu cizgiromani sevecegini dusunuyorum. Ben bazen kendimi bilgisayar oyunu icinde hissediyorum bu mangayi okurken. Cok tavsiye ederim.

hanac

En son Tarkan 4. sayiyi okudum.

"Maryo'nun Kuslari", 68 sayfa süren kisa bir macera idi.

Sanki biraz daha uzatilabilirmis, üstad sanki macerayi hemen bitirivermis.

V

Bugün günümü piknite geçirdim ve herkesler açik havanin tadini çikartip,gönlünce eglenip,spor yaparken ben tekrardan

"Watchmen" i okudum.Kaçirdigim bazi ayrintilari yakalamak keyif verdi.Örnegin 3. bölümün ilk sayfasinda,gazete bayiinin yaninda yerde
oturan çocugun okudugu ve diger bölümlerde devam eden"Tales of the Black Freighter" isimli çizgi romaninanimasyonunu geçen yil Watchmen'i okumadan izlemistim.Watchmen'le ilgili olarak yazilacak çok sey var ve ayri bir baslik altinda yazmak lazim..

"İstemem,eksik olsun.."