Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kedidiro

Taytlı, pelerinli kahramanlarla fazla işim olmaz ama yky'den çıkan süpermen yeni dünya serisini okuyorum ve çok beğeniyorum. 2. cildi tamamladım. Antiparantez aynı yayınevinden çıkan diğer süperman serisini beğenemediğimi de ekleyeyim ki benim gibi eski kafa için doğal olanı bu zaten...

Animvader

DC'nin yeni edisyonla bastığı Superman'in Ölümünü okuyorum.Hikaye ne kadar klişeleşmiş olsa da o dönemin çizimleri hala benim favorim.Hele kuşe kağıt, canlı renklerle Superman'in öldüğü sayıdaki tek sayfa, tek panellere göz gezdirmek harika.

xmenac

Death of Superman enteresan bir öykü aslında. Her ne kadar Superman odaklı bir öykü olsa da, hikaye tamamlandığında Superboy karakterinin çizgi roman evrenine dahil olmasına ve Hal Jordan karakterinin uzun yıllar boyu sürecek bir değişim geçirmesine sebep olan bir seri oldu. Jordan'ın maceraları kendi serisinden devam etti tabii, bu seri içinde göremiyoruz öykünün o yönünü.

Yanlış bilmiyorsam bu seri beş farklı yayın üzerinden devam etmişti. Serinin villain'i ilk olarak Justice League serisinde gözükmüştü, daha sonrasında ise; Superman, The Adventures of Superman, Superman Action Comics ve Superman The Man of Steel serilerinde de öykü devam etmişti. Serinin etkileri başka yayınlarda da gösterilmişti. Green Lantern'in bu olay sonrasında Coast City'deki macerası bu öyküyle doğrudan alakalıydı. Batman Knightfall da zaman dilimi olarak bu öykünün sonrasında geçiyordu.

Muhtemelen çizgi roman tarihindeki en güçsüz Justice League kadrosunu da bu macerada okumuşuzdur. Justice League International ekibi olarak bilinen; Guy Gardner, Fire, Ice, Maxima, Bloodwynd, Booster Gold ve Blue Beetle'dan oluşan bir kadro hikayede yer alıyordu. Superman'in sağlam bir dayak yemesi için her şey yapılmış yani. Gardner'ın Green Lantern yüzüğü bile yoktu o dönem.

Animvader

Alıntı yapılan: xmenac - 09 Eylül, 2016, 10:35:55
Death of Superman enteresan bir öykü aslında. Her ne kadar Superman odaklı bir öykü olsa da, hikaye tamamlandığında Superboy karakterinin çizgi roman evrenine dahil olmasına ve Hal Jordan karakterinin uzun yıllar boyu sürecek bir değişim geçirmesine sebep olan bir seri oldu. Jordan'ın maceraları kendi serisinden devam etti tabii, bu seri içinde göremiyoruz öykünün o yönünü.

Yanlış bilmiyorsam bu seri beş farklı yayın üzerinden devam etmişti. Serinin villain'i ilk olarak Justice League serisinde gözükmüştü, daha sonrasında ise; Superman, The Adventures of Superman, Superman Action Comics ve Superman The Man of Steel serilerinde de öykü devam etmişti. Serinin etkileri başka yayınlarda da gösterilmişti. Green Lantern'in bu olay sonrasında Coast City'deki macerası bu öyküyle doğrudan alakalıydı. Batman Knightfall da zaman dilimi olarak bu öykünün sonrasında geçiyordu.

Muhtemelen çizgi roman tarihindeki en güçsüz Justice League kadrosunu da bu macerada okumuşuzdur. Justice League International ekibi olarak bilinen; Guy Gardner, Fire, Ice, Maxima, Bloodwynd, Booster Gold ve Blue Beetle'dan oluşan bir kadro hikayede yer alıyordu. Superman'in sağlam bir dayak yemesi için her şey yapılmış yani. Gardner'ın Green Lantern yüzüğü bile yoktu o dönem.

DC Superman'in ölümü ve geri dönüşünü içeren o uzun hikaye serisini çok güzel 4 cilte bölerek yeniden bastı.Death of Superman, Funeral for a Friend,Reign of Supermen,Return of Superman ve bir de konuyla alakalı ama galiba daha ileriki yıllarda çıkan hikayeleri içeren Doomsday cildi.

Bizde 1N comics fasikül olarak Death of Superman'i tam basmıştı, Funeral for a Friend'den de sayılar basıldı ama tamamlanamadı diye hatırlıyorum.Yine o dönem senin de bahsettiğin Knightfall'ı da basmışlardı.

O Justice League ekibindeki Fire, Ice gibi karekterleri hiç tanımıyorum bile, Bloodwynd, bizim Martian Manhuntermış, zaten Booster Gold, Blue Beetle ve Guy Gardner da sağlam sopa yiyip komalık derecesine geliyorlar  :D

Bakalım Funeral for a Friend cildinin de siparişini verdim, gelmesini bekliyorum.En azından ikisini de okuyunca daha ayrıntılı bir inceleme yapma imkanı buluruz.

pizagor

93 senesinden, Thor'un el verdiği Thunderstrike'ın birinci sayısını okuyorum. e-bay'den aldığım başka bir Thor (MAX logolu 'Thor: Vikings') kısa serisinin yanında geldi. Kapak çok havalı olsa da hikaye itibariyle pek bi gereksiz buldum ilk sayıyı, hikaye konsepti bir miktar primitif geldi. Gerçi zamanına göre değerlendirirsek normal standatlarda aslında. Karakter de bir Thor olamaz, karizma eksiği var.

Bu arada seri 24. sayıyla birlikte sonlanmış.

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

rumar80

Resmi görmediğim için soruyorum. Kendi serileri mi Thor'un aynı adlı macerası mı?

pizagor

Neil Gaiman'ın yazdığı kısa seri Umar.

ferzan

Cuma günü ile birleşen hafta sonu boyunca adeta fumetti banyosu yaptım...Pazar gecesine kadar ortalama 2400 sayfa civarı fumetti okumanın haklı gururu içerisindeyim... :) Son üç günün çetelesi ;

8 fasikül Büyülü Rüzgar
    3 fasikül Zagor
    3 fasikül Mister No
    3 fasikül Martin Mystere
    3 fasikül Nathan Never
    2 fasikül Teks
    1 dev albüm Dylan Dog

Dampyr ve Julia için de niyetliydim ama yetişmedi...Bu kadarıyla bile yeni hafta için depoyu doldurduk şükür... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Ahmet Oktay

Karakarga'nın yayınladığı Arakçı'yı okumaya başladım. İyi başladı, bittiğinde de hayal kırıklığına uğratmayacağını umuyorum.

pizagor

Çelik Simyacı ve Yürüyen Ölüler albümlerimi ilk ciltlerinden itibaren dönüşümlü olarak okumaya başlıyorum. Hedef yıl sonuna kadar iki seriyi de bitirebilmek...

ferzan

Haftasonu okuduklarım ;

Thor (Now) God of Thunder  Vol.1 : ''God Butcher''
    Thor (Now) God of Thunder  Vol.2 : ''Godbomb''
    Flash (Yeni 52) Cilt 5 : ''Tarih Dersleri''

ve okuma sırasına göre;

Avengers (Now) Cilt 1 : ''Avengers Dünyası''
    Avengers (Now) Cilt 2 : ''Son Beyaz Olay''
    New Avengers (Now) Cilt 1 : ''Herşey Ölür''
    Avengers (Now) Cilt 3 : ''Sonsuzluğa Doğru''
    Infinity
    Avengers (Now) Cilt 4 : ''Infinity''
    New Avengers (Now) Cilt 2 : ''Infinity''
    Avengers (Now) Cilt 5 : ''Uyum Sağla Ya Da Öl''
    New Avengers (Now) Cilt 3 : ''Diğer Dünyalar''
    New Avengers (Now) Cilt 4 : ''Mükemmel Bir Dünya''
    Avengers (Now) Cilt 6 : ''Sonsuz Avengers''

Avengers'larda geriye kaldı 4 cilt Zaman Tükeniyor ile Secret Wars cildi...Onlar da bitince kendi başlıklarında yazacağım ama yukarıdaki okumalardan bir teki bile boş çıkmadı diyebilirim...Hele Avengers ile Thor ''Now'' serileri fevkalade aktı...Bir buçuk yıldır aydan aya çıktığı gibi alıp, okumak için bitmesini beklediğim Avengers'ların her sayfasına değdi...

Şimdi ekstra iş çıkarmazlarsa mesaimi Thor (Now) God of Thunder Vol.3 : ''The Accursed'' ile tamamlamayı düşünüyorum...

Ekim ayının son haftasonunu 2400 sayfa fumetti ile kapamıştım...Kasım ayının son haftasonu ise 1800 sayfa civarı comics ile şenlenmiş oldu...Darısı diğer haftasonlarının başına... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

tommikser

Şu anda Venom'un doğuşunu okuyorum.Ben bu klasik örümcek adam maceralarına hayranım.Bir kısmını Bilka da okumuş olmama karşın Bilka neredeyse büyük bir kısmını yayınlamamış.Okurken o kadar keyif aldım ki anlatamam.Zaten bu kağıt beni benden alıyor.Keşke örümcek adam ilk sayıdan itibaren ülkemizde yayınlansa.Hayaller hayaller...

ferzan

Haftanın yoğunluğu ve yorgunluğunun etkisiyle Cuma akşamı erkenden sızıp kaldığım için, gecenin iki buçuğunda panik içerisinde uyanıp yarım kalan Justice League #4 (YKY) cildimi bitirdim...Hemen ardından Green Lantern #4 'e başladım ama foruma dalınca bir buçuk saattir ertelemiş olduk...Şimdi onu bitirip uykuma kaldığım yerden devam ederim...

Haftasonu için yine comics merkezli ağır bir okuma listem var...Bittikçe paylaşmaya devam ederim...

tunaorhun