Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Alıntı yapılan: pizagor - 09 Eylül, 2017, 07:10:14
98 senesinden Aksoy Yayınları etiketli Cehennem Yolu.

Kara filmleri seviyorsanız, 30'lu yıllarda Chicago, gangster teması ilginizi çekiyorsa bayılacaksınız.

En iyi sinematografi dalında Oscar kazanan filmi de mutlaka izlenmeli.
[imdb]tt0257044[/imdb]

darkwood

Masallar 9.cilt bitti, hikaye keyifli bir şekilde devam ediyor.
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Wanda Maximoff'a özenen Maria Hill ve Avengers Standoff... Güzel ve heyecanla ilerliyorum sayfalar arasında. Hikayenin kendisinin yarattıklarının haricinde aklımda bir de neden Standoff için Açmaz tercih edilmiş sorusu var...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 08 Ekim, 2017, 15:33:38
Wanda Maximoff'a özenen Maria Hill ve Avengers Standoff... Güzel ve heyecanla ilerliyorum sayfalar arasında. Hikayenin kendisinin yarattıklarının haricinde aklımda bir de neden Standoff için Açmaz tercih edilmiş sorusu var...

Yanlış anlaşılabilir. Tulgan dostumuzun çevirisini çok beğendim...

tulgan

Alıntı yapılan: pizagor - 08 Ekim, 2017, 15:36:58
Yanlış anlaşılabilir. Tulgan dostumuzun çevirisini çok beğendim...

teşekkür ederim  ;D

Açmaz olarak tercih ettim çünkü envai çeşit Avengers ekibinin yanı sıra Shield, Illuminati vs birbirine giriyor, arap saçı adı da çok avengers macerası olarak adı olarak tercih edilebilir gibi değildi :)

youth

Berserk okumaktan başka hiç bi seriden zevk alamadığım için Berserk okumaya devam ediyorum.

darkwood

Star Trek Maymunlar Gezegenini yarıladım, hikaye ve çizimleri oldukça başarılı buldum.
Darkwood Sakinleri..

darbove

En son Daredevil&elektrayı okudum. Okul yıllarında olan bir hikaye biraz toplumsal mesaj biraz ideoloji çatışması güzeldi. En sonda daredevil ve elektranın yollarının net şekilde belirlenmesi güzeldi. Benim için kısa ve güzel bir deneyim oldu. Otobüste başladım bi baktım eve ulaşamadan bitmiş çizgi roman. Çizimleri yılına göre iyiydi. Anlatış karakter işlenmesi en son kısım dışında eh işte diyebilirim.

The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

darbove

Yürüyen ölüler cilt 1'i okudum cidden kendini bir çırpıda okuttu. Cilt 2 için zaman yaratabilirsem onu da okuyacağım.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

hanac

Kara Tarikat Tugayları'nı okuyorum ...

pizagor

Masallar için araya başka kitaplar almadan bir okuma planlıyorum. İlk sayıyı yeniden okuduktan sonra ikinci ve üçüncü ciltlerle devam ettim. Şimdilik yorumum ilk okumamla paralel: sanki biraz abartılmış. Ama hikayenin sonraki ciltlerle birlikte açıldığı yorumları da aklımın bir köşesinde...

dean

Şu an Fantastic Four ve X-Men ağırlıklı bir okuma listem var. (Neden acaba  :) ) Fantastic Four için 90'ların ortalarına döndüm. Spesifik olarak olarak 1996 tarihli Heroes Reborn ile başladım. Bilindiği üzere bu maceralar Franklin'in yarattığı cep evrende geçiyor. Bu 13 sayılık dönem origin hikayesiyle başlıyor ve her sayı çok önemli bir Fantastic Four olayına şahit oluyoruz. Ana evrende gerçekleşen olaylar çok hızlı bir şekilde çeşitli değişikliklere uğrayarak kahramanlarımız başına geliyor. Ben seriyi okumaktan inanılmaz keyif aldım. Genel olarak Marvel'ın çok sevilen dönemleri değil bu Onslaught'lar ya da Heroes Reborn'lar ama Fantastic Four benim açımda iyiydi.

Ardından Heroes Return dönemine geçtim. Bu dönem Fantastic Four adına çok önemli olayların başladığı bir dönem. 35 sayı okudum şimdilik. Buraya kadar gelen maceralar ciltlenmemiş. Ama Valeria Von Doom ile ilgili olan kısımlar son derece önemliydi. Bu kısmı Mark Waid dönemi takip edecek. Aslında ben Mark Waid dönemi ile başlamak istemiştim. Lakin Mark Waid'a kadar geri gidiyorsam biraz daha gideyim dedim. Waid'ın arkasından ise J. Michael Straczynski ve Mark Miller gibi önemli isimler gelecek. Jonathan Hickman dönemini iki kez okudum ve yine büyük ihtimal süreç içerisinde tekrar okuyacağım. Matt Fraction ve 2014'te yayınlanan maceralarla da günümüze kadar gelirim. Günümüze geldikten sonrada sıra 80'lere dönmeye gelecek; John Byrne'a.

X-Men'de ise ana seri olarak bakarsak X-Tinction Agenda'ya geçtim. Onun dışında daha çok tekil maceralar ya da çok kısa run'lar okuyorum. X-Men: Phoenix - Endsong, X-23: Innocence Lost, Nyx: Wannabe, Wolverine: Enemy of the State ve 4 cilt Savage Wolverine okuduğum çizgi romanlar. X-Men'e benzer şekilde devam etmeyi düşünüyorum. Muhtemelen sırada Death of Wolverine'e giden yol olacak. Uzun zamandır Wolverine solo çizgi roman okumamıştım ve okuduklarımdan çok memnun kaldım. Wolverine okuma adına şu an çok ciddi bir hevesim var. OKunacakta çok güzel maceralar var.

afacanx

Hawkeye'ın yeni cildi çıkmış. Bu seriyi henüz bitirdiğim için listeye ekliyorum. Daredevil: Sarı'yı okuyorum. Bu yazar ve çizerden çıkan bütün işleri seviyorum. Ardından da Ms. Marvel gelecek...

pizagor

Dylan Dog Renk Cümbüşü serisine başladım. Her kitapta, okuduğum ilk iki sayı itibariyle diyeyim, dört kısa Dylan öyküsü var. Her biri klasik Dylan tarzını yansıtmakla birlikte bazı öykülerde bir eksik bırakılmışlık hissi, hikayeyi biraz daha dokuma ihtiyacı var gibi. Ama bir de, misal, 'Geçmişte Yaşayan' gibi öyküler var ki işleniş ve bağlanış sıradışı güzellikte.

ferzan

Haftasonu itibariyle Martin Mystere KM 25. cildi de bitirip dalya dedim...Şu an Lal fumetti KM ciltlerde son durumum;

- Zagor KM 52 Cilt (İlk 200 sayı) okundu...
    - Mister No KM 25 Cilt (İlk 100 sayı) okundu...
    - Martin Mystere KM 25 Cilt (İlk 100 sayı) okundu...

Bir yıldır Mister No 'ya ara vermiştim, yakında yeniden başlayacağım...Martin ile birlikte cilt ve sayı numaralarını eşitlediğime göre ikisini dönüşümlü ve eş zamanlı okumayı planlıyorum...Aralarda canım çektikçe Zagor 'dan da devam...Bu esnada diğer fumettileri de atlamamak lazım...Tex, Julia, Dampyr, Dylan, Nathan halen kaldığım ciltlerde, fasiküllerde sırasını bekliyor...Aralarda onların da hatırlarını soruyorum ama bir salon duvarı büyüklüğünde fumetti stoğu kolay erimiyor...

Fumetti = Huzur okuması... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com