Thanos

Başlatan dean, 17 Kasım, 2016, 02:20:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Avengers: Infinity War'un ufukta görünmeye başlandığı şu günlerde Marvel durur mu ? Patlattı Thanos bombasını. Deli Titan kendi ongoing serisine kavuştu. Üstelik yaratıcı ekip Jeff Lemire ve Mike Deodato ikilisi. İlk sayıda bir olay var hele burada söylenmez. Bu seride kaçmaz.

dean

İlk sayıyı okudum. Seri güçlü bir başlangıç yaptı. Özellikle finali ve Thanos'un girdiği yol son derece ilginç. Infinity event'inden sonra neler olduğunu merak edenlerinde seri ilgisini çekecektir. Thanos'un oğlu Thane seride önemli bir konumda. Hakeza Starfox ve Champion'da öyle. Bu sayıda Corvus Glaive'ide görmek ayrı bir güzeldi. Death karakterininde serideki varlığı çok güzel duruyor. Kesinlikle umut vadeden bir seri Thanos.

s.b

Abi bu Thanos denen yarma tanrı gibi bir şey mi?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Nightrain

Evet. Parmağını şıklatınca gezegenleri yok edecek kadar güçlü biri.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

lampard

Alıntı yapılan: Nightrain - 18 Kasım, 2016, 10:04:45
Evet. Parmağını şıklatınca gezegenleri yok edecek kadar güçlü biri.

Bu Infinity Gauntlet'le yapabildiği bir şey değil mi, normalde de var mı böyle güçleri? Darksied'ın muadili olarak düşünüyordum ben normal halini

dean

Thanos'un gücünün eşsizliği Deviant genleri taşıyan bir Eternal mutant olmasından kaynaklanır. Bu yüzdende hem Eternal ırkından hemde Deviants ırkından çok daha güçlüdür. Eternal'ların fiziksel güzelliğine sahip olmamasının sebebi ise Deviants genleri. Yoksa kardeşi Starfox, babası ve annesi felan baya güzeldir.

Parmak şıklatma olayına gelirsek o Infinity Gauntlet ile olan bi'şey. Thanos, Infinity Gauntlet olmadan onu yapamaz. Zaten Infinity Gauntlet'ı takan kişi bir nevi tanrı haline geliyor. Cosmic Statükonun neredeyse en tepesine çıkıyor. Thanos'un Infinity Gauntlet'sız güçleri her ne kadar Dünya kahramanlarının çok üzerinde olsada, Marvel Cosmic Universe'ünde ciddi bir kısmının çok üzerinde olsada Thanos'dan güçlüleri var. Şuana kadarki maceralar bize gösterdiki Galactus, Celestiel ve Eternity gibi Cosmic Being olarak anılan karakterler Thanos'dan daha güçlü. Thanos'un güçlerini kökeni neticede Celestiel'ların genetik müdahaleleri. Birde Force olayı var. Odin Force ve Phoenix Force gibi. Yani Cosmic güçleri ile Thanos'u yenebilecek en az 15. Fiziksel olarak yenebilecek 10 civarı karakter sayabiliriz.

Bu arada benimde kafamda hep lampard'un dediği gibi powerset olarak Darkseid ile eşleme olayı var.

Nightrain

Çok güzelmiş bu seri. Bayıldım. Jeff Lemire çok iyi bir yazar. Unworthy Thor ile takibe aldım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"