Beyblade - Super-j - Komikşeyler (Devam ediyor)

Başlatan darbove, 25 Kasım, 2016, 13:47:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darbove

Forumda göremeyince ekliyim dedim. Yanılmıyorsam 1999 ithaki gondan sonra metinli basılan ilk türkçe manga olma özelliğini taşıyor. 2003yılında super-j den çıkmış olup sadece 4cilt basılmıştır elimde olan 3 cildin fotoğrafını koydum. Türkçe basılmış en değerli manga beyblade diyebilirim.

1.Cilt Hikaye Özeti
''Baş rolde,biraz acemi,ama Beyblade'e olan sevgisi son derece güçlü Takao ve mucizevi güçlere sahip,efsanevi Beyblade'i ''Dragoon'',bir biri ardına çıkıcak rakipleri ile muhteşem çarpışmalar yapacaklar!!''

2.Cilt Hikaye Özeti
''Süper Yarışma Turnuvası başladı.Japonya Beyblade birincisinin kararlaştırılacağı turnuvaya Takao ve arkadaşı bilgiç birlikte katılıyorlar.Turnuvaya,çok kuvvetli Beyblade oyuncuları olan Max,Rei ve Kai de süpriz bir şekilde katılıyorlar.Takao,nasıl bir yarışma sergileyecek?''

3.Cilt Hikaye Özeti
''En iyi Beyblade oyuncusunun seçileceği ''Süper Yarışma Turnuvası'' Japonya'da sonra eriyor.Çinli rakibi Kon rei'yi yenen Kinomiya Takao,ezeli rakibi Hiwatari Kai ile karşı karşıya.Takao ve Dragoon'un gücü en üst seviyeye ulaşır...!!!''
Nasıl yazıyorsa öyle yazmaya çalıştım. Biraz imla hataları var. Balon yazılarını da yazan sanırım Şevki Sayışman abimizmiş.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Animvader

Daha önce Pokemon'un mangasının da ilk sayısı yayınlanmıştı diye hatırlıyorum.

darbove

Alıntı yapılan: Animvader - 25 Kasım, 2016, 19:01:18
Daha önce Pokemon'un mangasının da ilk sayısı yayınlanmıştı diye hatırlıyorum.
Pek bir bilgim yok o konuda. nadirkitapda da hiç görmedim. Demin bir daha baktım nete filan göremedim. Varsa beni de bilgilendirirseniz sevinirim. Koleksiyonuma katmak güzel olacak :D

Ahmet Oktay

Çizgi dizisini çok severdim ilk çıktığında, mangasının yayınlandığından hiç haberim yoktu.

darbove

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 25 Kasım, 2016, 21:25:42
Çizgi dizisini çok severdim ilk çıktığında, mangasının yayınlandığından hiç haberim yoktu.
4 cilt basıldı ve şuan baya nadir olduğundan emin olabilirsiniz. 4'ü bulsam bildiğim tüm türkçe yayınlanmış mangalara sahip olma hedefimi gerçekleştirmiş gibi olacağım. Eksik bir kaç melez manga daha kalıyor.

memospinoz

Merhaba, Eren Boran sen misin?  ;D İnşallah bulursun şu 4 ve 5. ciltleri de internetin her köşesinde, her zerresinde artık görmem şu Beyblade mangalarını.  ;) :D Şaka bir yana umarım gerçekten bulursun ve hedefine ulaşırsın. Böyle azimli genç koleksiyoner arkadaşları görmek beni sevindiriyor.

Bu arada Super-J Mer Medya A.Ş. diye bir şirketle bağlantılı gözüküyor internette arama yapınca. Ya yayıncılık şirketi açmışlar veya temsilcilik bilemeyeceğim ama bir bak istersen, şansını dene.
https://www.tubiba.com.tr/mer-medya

darbove

Alıntı yapılan: memospinoz - 26 Kasım, 2016, 17:53:09
Merhaba, Eren Boran sen misin?  ;D İnşallah bulursun şu 4 ve 5. ciltleri de internetin her köşesinde, her zerresinde artık görmem şu Beyblade mangalarını.  ;) :D Şaka bir yana umarım gerçekten bulursun ve hedefine ulaşırsın. Böyle azimli genç koleksiyoner arkadaşları görmek beni sevindiriyor.

Bu arada Super-J Mer Medya A.Ş. diye bir şirketle bağlantılı gözüküyor internette arama yapınca. Ya yayıncılık şirketi açmışlar veya temsilcilik bilemeyeceğim ama bir bak istersen, şansını dene.
https://www.tubiba.com.tr/mer-medya
ta kendisi :D benden başka arayan olduğunu sanmıyorum zaten. Bunları aldım mı baya kapsamlı bi koleksiyona sahip olacağım. Zaten ayda max 6 cilt manga çıkıyor. çizgi roman için bütçe aralanmış olacak. :D Sanmıyorum 2003te basılmış 4 cilt sonra beyblade popülerliğini kaybettiğinden ve satılmadığından piyasadan göçmüş olduklarını zannediyorum. herkese soruyorum gördünüz mü felan diye. 4 ü gördüm bi fotoda. Bir abi demişti bunları bit pazarında bulma ihtimalin daha yüksek diye. Cidden mantıklı olduğunu düşündüm. O da samanlıkta iğne aramak gibi. Kondisyonun da beter olacağından kasmadım. Bakalım bu forumuda 2-3ü bulmamda aracı olan bi abim söylemişti. Bakalım bulursam sadece melez mangalar kalacak. Onları da biraz araştırıp seçmek gerek.

darbove

Bu arada gene araştırmalarım sonucu,belki serinin sadece 4 cilt basılmış olacağını belirteyim.Peki niye bazen 5 bazen 4 deniliyor; http://www.kitaphaber.com.tr/turkiyede-manga-yayinciligi-k1858.html burdaki makalede 5 cilt basıldığından söz ediyor. O yüzden 5 diye biliyordum. Bugün yine türkiyede mangalarla ilgilenen birinden milli kütüphanede bile 4 e kadar olduğunu söyleyince ve 5ide hiç bir şekilde görmediğimi hesaba katarsak,5in olmadığını varsayabiliriz.Ümit ediyorum ki 4ü bulursam en azından türkiyede basılmış tüm mangaların koleksiyonunda güncele geldim diyebilirim. :D

SuperJ

Alıntı yapılan: darbove - 19 Aralık, 2016, 20:34:14
Bu arada gene araştırmalarım sonucu belki serinin sadece 4 cilt basılmış olacağını belirteyim.Peki niye bazen 5 bazen 4 deniliyor; http://www.kitaphaber.com.tr/turkiyede-manga-yayinciligi-k1858.html burdaki makalede 5 cilt basıldığından söz ediyor o yüzden 5 diye biliyordum.Bugün yine türkiyede mangalarla ilgilenen birinden milli kütüphanede bile 4 e kadar olduğunu söyleyince ve 5ide hiç bir şekilde görmediğimi hesaba katarsak,5in olmadığını varsayabiliriz.Ümit ediyorum ki 4ü bulursam en azından türkiyede basılmış tüm mangaların koleksiyonunda güncele geldim diyebilirim. :D

Evet, cilt 4 varmış

Sadece bu gün, burada gördüm ben de, o da satılmış zaten.

darbove

Alıntı yapılan: SuperJ - 01 Ocak, 2020, 23:25:53

Evet, cilt 4 varmış

Sadece bu gün, burada gördüm ben de, o da satılmış zaten.

4.cildi buldum çok şükür. En zoruydu yaklaşık 3 yıl olmuş arayalı, daha yeni bulabildim.

hanac

Beyblade - Cilt 1

Başrolümüz, biraz acemi ama Beyblade'e olan sevgisi tartışılmaz Takao Kinomiya, efsanevi bir gücü içinde barındırdığı söylenen Beyblade Dragoon ile bir biri ardına çıkan rakiplerine karşı muhteşem çarpışmalara girecektir!!

Renk: Siyah-Beyaz
Sayfa: 192 Sayfa
Yayın Tarihi: Kasım 2022
Yazar: Takao Aoki
Çevirmen: Tolga Kıray
Cilt: Karton Kapak
Kağıt: 2. Hamur Kağıt
Etiket Fiyatı: 50 ₺   Kasım 2022 Fiyatı 36 ₺

hanac

Beyblade - Cilt 2

Japonya'nın en iyi Blader'ını belirleyecek Süper Savaş Turnuvası başlıyor! Takao Kinomiya ve en yakın arkadaşı Bilgiç ile birlikte Maks, Rei Kon, Kai Hiwatari ve yüzleşecekleri çok güçlü düşmanları...

Takao nasıl savaşacak?

Sayfa: 176
Yayın Tarihi: Eylül 2023
Etiket Fiyatı: 50 ₺

hanac

Beyblade - Cilt 3
Toplam 14 Cilt, kaldı 11 Cilt.

Japonya'nın en iyi Blader'ını belirleyecek Süper Savaş Turnuvası sona yaklaşıyor. Başkarakter Takao Kinomiya, Çin'in en güçlü oyuncusu Rei Kon'u yener. Sıradaki çarpışma, ezeli rakibi Kai Hiwatari 'ye karşı olacaktır. Takao ve Dragoon güçlerinin zirvesine ulaşıyor.

Sayfa: 176
Yayın Tarihi: Eylül 2023
Etiket Fiyatı: 50 ₺