Spider-Man: Venom'un Doğuşu - Marmara Çizgi

Başlatan memospinoz, 25 Kasım, 2016, 19:00:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Venom'un Kökeni!
Beyonder'ın Savaş Dünyası yeni bir kostüm edinmek için garip bir yer olabilir ancak bu şekil değiştirici uzaylı kostüm, Örümcek Adam'ın hayatını da moda anlayışı gibi karartmaya çalıştığında etkilenen yine bizzat Örümcek Adam olacak! Peter Parker neden hiç alışık olmadığı kadar uyuyor ve neden kalktığında hiç yatmamışçasına yorgun oluyor? Ve Örümcek Adam'ın bir önceki gece yaptıklarından neden haberi olmuyor? Ayrıca: Puma ve Rose ilk defa görünüyor! Konuk yıldızlar ise Kara Kedi, Fantastik Dörtlü ve daha niceleri!
Bu ciltte Jim Shooter, Roger Stern, Tom DeFalco, John Bryne, Louise Simonson ve David Michelinie tarafından yazılan ve Mike Zeck, Ron Frenz, Rick Leonardi, John Bryne, Greg LaRocque ve Todd McFarlane tarafından çizilen Gizli Savaşlar #8'den sayfalar ile Amazing Spider-Man #252-258 sayıları bir araya getirilmiştir.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 176
Etiket Fiyatı: 30 TL

memospinoz

Venom'un Kökeni!
Örümcek Adam, Beyonder'ın Savaş Dünyası'ndan zihinsel komutlarına uyan bir kostümle döndüğünü sanıyordu ancak Reed Richards, gerçeğin bununla ilgisi olmadığını ortaya çıkardı! Uzaylı kostüm aslında yapıştığı kişilerin bedenlerini ele geçiren bir ortakyaşar! Bay Fantastik'in yardımıyla bu tehlikeden tam zamanında kurtulan Peter Parker'ın hayatı buna rağmen daha kötüye gidecek çünkü uzaylı kostüm, kendine ölümlü bir çılgın bulup ona yapışacak ve birlikte kahramanımızın en azılı düşmanına dönüşecekler! Ayrıca: Mary Jane Watson'ın şaşırtıcı sırrı da bu ciltte!

Bu ciltte Jim Shooter, Roger Stern, Tom DeFalco, John Bryne, Louise Simonson ve David Michelinie tarafından yazılan ve Mike Zeck, Ron Frenz, Rick Leonardi, John Bryne, Greg LaRocque, Todd McFarlane ve Paris Cullins tarafından çizilen Amazing Spider-Man #259, #298-300, #315-317 ve Annual #25 ile Fantastik Dörtlü #274 ve Web of Spider-Man #1 sayıları bir araya getirilmiştir.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 180
Etiket Fiyatı: 30 TL

Nightrain

2.cildin kapağı çok kötü. Bolmeseler daha iyiydi. :'(
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

Bölmeselerdi bu sefer de 356 sayfa kitap niye ciltli değil denilecekti büyük ihtimalle. Ciltli bassalar da muhtemelen 75 TL'den az olmazdı fiyatı. Ciltli basmasalar 60 TL bir kitaba fazla denilecekti. Yani kısacası ikiye bölmelerinin nedeni okurlar parça parça da olsa zamana yayarak alabilsinler diye. Hayatta her şey istediğimiz gibi olamıyor maalesef. Yayıncılarımıza da hak vermek gerekli bazı konularda.

NOT: Bu gönderi üstteki gönderiye cevaben yazılmamıştır. Direkt olarak amacı bu değildir. Ve fakat üstteki gönderinin yazılmış olmasının, bu gönderinin de yazılma nedenlerinden biri olduğu söylenebilir. Aslında ben de bu durumla ilgili bir şeyler yazmak istiyordum. Fakat böyle bir şeyi ortada hiçbir şey yokken yazmak abes kaçacaktı. Hatta ben de isterdim tek ciltlik sınırlı basım bir versiyonunun olmasını ve bunu yayınevi yetkililerine sordum da ama basmayı düşünmediklerini ilettiler. Ben de konuyu kapadım.

İnancomic

Okuyan var mı güzel bir hikaye mı acaba klasık yayınlanan Spiderman lerden hangısını önerırsınız

memospinoz

Alıntı yapılan: İnancomic - 26 Kasım, 2016, 17:55:10
Okuyan var mı güzel bir hikaye mı acaba klasık yayınlanan Spiderman lerden hangısını önerırsınız

Venom'un orijin hikayesini bilmek istiyorsanız mutlaka okumalısınız. Fakat çizimler konusunda bir şey diyemem. Zamanına göre oldukça iyi ve sıradışı çizgiler fakat günümüz Marvel çizimlerine alışan kişiler için "çirkin?, alışılmamış, sıradışı" gelebilir belki de. McFarlane çizimleri biraz -nasıl diyeyim- karakteristik çizimler. Tabii sadece o yok bu albümlerde çizer olarak.
Bunu beğenen bunu da beğendi:
1) Venom vs Carnage (Marmara Çizgi yayınladı.)
2) Spider-Man: Maximum Carnage (Daha yayınlanmadı.)

Klasik maceralardan ise George ve Gwen Stacy'nin Ölümü (2. baskı yaptı, bu baskıya özel kırmızı kapakla) ve Kraven'in Son Avı önerilebilir başlangıç olarak.

Nightrain

Umarim 2017 de; Origin the Hobgoblin, Maximum Carnage gibi klasikleride okuruz. Ayrica Todd McFarlane'in çizdiği 16 sayinin toplandigi ciltleride basmayı ihmal etmezler. Ne kadar cok klasik, o kadar iyi.

hennessy

İlke kardeşim güzel bir macera ile bizleri buluşturmuş.

İlk cildi bitiridim. Veron'un doğuşunu görmek güzel. Hemde hepimizin dostu örümcek adamı kafasına poşet geçirmesi daha güzel.....

Benim gibi örümcek adam seven herkesin arşivinde olması gereken bir seri......

Renklendirme ve baskıyı çok beğendim.

Tulgan kardeşimi de maşallah son zamanlarda bir çok çizgi roman çevirisinde kendisini görmek güzel.....

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

yalcinerol345

Ben de ilk cildi bitirdim.Normalde araya başka kitap koyardım ama sabırsızlıkla 2.cildi okuyorum.Gerçekten mükemmel.

tulgan

Alıntı yapılan: hennessy - 20 Aralık, 2016, 21:45:04
İlke kardeşim güzel bir macera ile bizleri buluşturmuş.

İlk cildi bitiridim. Veron'un doğuşunu görmek güzel. Hemde hepimizin dostu örümcek adamı kafasına poşet geçirmesi daha güzel.....

Benim gibi örümcek adam seven herkesin arşivinde olması gereken bir seri......

Renklendirme ve baskıyı çok beğendim.

Tulgan kardeşimi de maşallah son zamanlarda bir çok çizgi roman çevirisinde kendisini görmek güzel.....

teşekkür ederim abi  ;D

hennessy

İkinci kitapta bitti tek kelime ile * * * * * bir hikaye karşımızda.

Manken MJ (çizimleri güzel hatunun) ve Paker'ın yaşadığı sorunları ve Veron ile Örümcek Adamın savaşını hem konu olarak hemde çizim olarak bizlere çok sağlam bir hikaye ile sunmuş.

Böyle güzel Örümcek hikayeleri okumak güzel.

FF ekibini de arada bir görmek güzel oluyor.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mguney

Yeni bitirdiğim bir kitap. Hikaye bir anda bitiyor tadı damağında kalıyor. Çeviri 10 numara, ancak grafiker de yada editörde bir sıkıntı var. 1. cilt de çok güzel gidiyor gözüme çarpan hata yokken 2. cilt de birçok hata var, mesela -öhhö- yazıları ile dolu. öncesinde öhhö'nün başına ve sonuna üst üstte üç tane - vardı, bazı yerlerde 2. cilt'in 1. yada 2. sayısıydı herhalde yazım hataları olan yerlerde akıcılığı ufakta olsa etkilemiş. 2. basımda bunlar düzeltilirse muhteşem olur.

HC olarak basılmayı da hak eden bir kitap.

Nightrain

Amerika'daki gibi; tek cilt ve kuşe kağıt olarak basılsa süper olur.

Dr.ArAmAS

Alıntı yapılan: Nightrain - 27 Ekim, 2017, 13:30:27
Amerika'daki gibi; tek cilt ve kuşe kağıt olarak basılsa süper olur.
başımıza iş açmayın arkadaşlar  8) ne güzel tamamlamışız 2 cildi de..şimdi HC çıksa ona da ayrı bir ödenek  :)
şaka bir yana yayın evleri neden aynı anda çıkarmıyor ki HC ile normal ciltleri??alıyorsun kitapları,sonra bir anda HC cildi çıkıyor!alsan bir türlü almazsan bir türlü!conan'da başıma gelmişti böyle bir durum..ilk 6 cildi HC ile değiştirmek zorunda kalmıştım!sonra da sinirden bütün conan ciltlerini elden çıkarmıştım.elden çıkarınca HC olayı da durdu conan'da..bende mi bir sorun var anlamıyorum??

pizagor

McFarlane imzalı maceranın hangi Bilka sayısında olduğunu bilen var mı arkadaşlar?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...