3% (2016)

Başlatan doktor1881, 27 Kasım, 2016, 19:29:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Netflix'in yeni dizisi 3% konusu ile yine dikkat çekmeyi başardı. Orijinal netflix dizileri arasına girecek olan yapım bilim kurgu, gerilim sevenlerin dikkatini çekiyor. İlk sezonu 25 Kasım'da 8 bölüm olarak aynı gün yayınlandı. Dizinin yönetmenlik koltuğunda Jotagá Crema, César Charlone (Tanri Kent (2002), Arka bahçe (2005) ve Körlük (2008) yer alıyor. Senaristi ise Pedro Aguilera oldu. Başrol oyuncuları ise Bianca Comparato, Mel Fronckowiak, Michel Gomes oldu. Diziyi diğer Netflix yapımlarından ayıran özelliği ise yapımın Brezilya'da Portekizce çekilmiş olması. Yapımcıları ve oyuncularıda tabiki Brezilya'dan seçildi

ikiye bölünmüş bir dünya, bir tarafta insanlar modern, sağlıklı, zengin bir hayat yaşarken insanların büyük çoğunluğu sefalet ve yoksulluk içinde hayatta kalmaya çalışıyor. Modern bölüme daha fazla insanın alınabileceğine karar verilir ancak sayı oldukça sınırlı olmak zorundadur ve gelecek insanların buraya uyum sağlamaya uygun olması gerekir. Sefalet sürülen bölgeye duyuru yapılarak yüzde 3'lük kısmının modern tarafa alınacağı söylenir ancak seçimler yapılacak test ve başarılara göre yapılacaktır. Daha iyi bir yaşamı hak ediyor musunuz ? Bunun uğrunda neler yaparsınız ?

https://youtu.be/8yyzNQfaQR8

doktor1881

Bölüm:1 Değişik bir dizi bildik bir konu üzerine inşa edilmesine rağmen.
Alakası olmamasına rağmen bende ''açlık oyunları'' hissini verdi
Dizinin müzikleri başarılı

Bölüm Notu:9/10

doktor1881

Bölüm:2 Elysium,Uyumsuz,Açlık Oyunları,Total Recall filmlerine benzeyen konusu ile dikkat çeken dizi,insanın idealleri için nelere katlanabileceğini anlatıyor.Bir sanş verip göz atın derim ve unutmayın orjinal Netflix dizisi ::) ::)

Bölüm Notu:8.5/10

kalidor

İlk bölümü seyrettim. Dizinin orijinali İngilizce olmadığı ve sonradan İngilizce dublaj yapıldığı için biraz garip geldi. Konusu fena değil, şimdilik devam edeceğim.
Crom! Ölüleri Say...

doktor1881

Bölüm:3 Brezilyaca (Portekizce) ve brezilya müzikleri ile seyrettiğim bölümde bu sefer test ''Koridor''
Bu bölüm de Joanna'nın hayatına göz atıyoruz
Ayrıca Ezequiel'in bir sırrını daha öğreniyoruz

Bölüm Notu:6.5/10

doktor1881

Bölüm:4 Süreçte bu sefer Marco'nun hikayesi ''Kapı'' adlı bölümde ele alınıyor.Bölüm sonunda gelecek bölüm ele alınacak adaya kısaca değiniliyor

Bölüm Notu:8.5/10

doktor1881

Bölüm:5 Bu bölüm Süreçin yöneticisi Ezequiel'in geçmişine aitti.Tüm detayları ayrıca suya kafasını sokma olayının nedenini öğreniyoruz
Bazı sitelerde dizi İngilizce bazılarında ise Portekizce (Ben Portekizce) olanını sevdim

Ahmet Oktay

İlk bölümü izledim az önce, güzel bir dizi olacak gibi. Bugün derste kentsel dönüşüm, gecekondu mahalleler falan konuşulunca dizi aklıma geldi :)

doktor1881

Bölüm:6 Yaklaşık 2 yıl gibi bir süreden sonra diziye tekrar dönüş yaptık Bu süre içinde 10 bölümlük 2. sezonu gelmiş.İlk sezon 8 bölümden oluşuyor
''Cam'' isimli bölümde kalan adaylar kendilerine ait özel odalara alınıp yeni teste tabi tutulurlar Test bu sefer çok zordur Para ve aileler testin konusu.''Cam'' bu bölümde önemli bir yer tutuyor ;D ;D

ZGeralt

Bu dizinin ilk sezonunu çıktığı gibi bitirmiştim. İkinci sezonu geldiğinde ilk 2 bölümünü izleyip bıraktım.

Başarılı bir distopya yaratımı var, test ve devamındaki süreç merak unsurunu sürekli tetikliyor. Karşıt güçlerin sürekli gri alanlara düşmesi hoş ancak dizi buralarda çok derinlere girmiyor ve ana karakterin kişisel geçmişini devreye sokuyor.

Test sürecinde "hayatta kalma" savaşı ve etik çatışmalar güzel bir şekilde aktarılıyor.

İlk sezon için konuşuyorum, sonuç olarak beklentilerimi karşılayan ve sıkmadan izleten bir distopya anlatısı var.  Ben beğendim,  7/10 puanım.

İkinci sezon ise ilk iki bölüm sonucunda hevesimi kaçırdı biraz, belki bir şans daha vermeliyim ama ilk sezon sonunda karakterlerin devamında ne yapacağını çok da umursamadım, aslında o belirsizlik hali, verilen kararların sonuçlarına katlanma hali ile bırakılsa çok daha iyi olacaktı sanki.
Yine de iyi bir dizi var karşımızda, özellikle türün meraklıları için tavsiye edebilirim.

doktor1881

Bölüm:7 ''Kapsül'' adlı  bölümde kalan adaylar süreçi tamamlamış Açıklara gitmeye hak kazanmışkken adaylardan birinin gereksiz hamlesi her şeyi tehlikeye atar.Ezequiel çok zor duruma  düşer ancak şeytani zekası ile durumu lehine çevirir

doktor1881

Bölüm:8 (Sezon FinaLi) Dizilerde ve ÇR larda anlayamadığım bir şey var  iyi insanlar ve kahramanlar kötü insanları öldürmüyorlar dövüp bırakıyorlar veya adelete teslim ediyorlar Kötüler ise düşünmeden öldürüyor Sakın demeyin İyi ile kötü arasındaki fark diye.Kötü tehlikeli ise yeryüzünden silinmeli İslah olur diye de edebiyat yapmayalım
Süreç sona ermiş kazanan adaylardan da elenenler oluyor ve Açıklara giden gemiyle sezon finaline giriyor dizi

Güzel bir dizi bölümlerde eksiklikler olsa da seyredilebilir Birde mümkünse diziyi orjinal dili Portekizce izlemeli Mimikleri kaçırmamak için

Ahmet Oktay

3. sezon, 7 Haziran'da geliyor.