Ve Sinem - Cihan Kılıç (İthaki & Mürekkep)

Başlatan memospinoz, 28 Kasım, 2016, 19:00:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Mizah dünyasının en seksi yıldızı, ikinci albümüyle kitapçılarda!

Cihan Kılıç'ın yarattığı ve Uykusuz Dergisi'nde yayınlandığı ilk günden beri büyüyen bir hayran kitlesi kazanan Sinem'in maceraları, daha önce hiç yayınlanmamış sürprizlerle Ve Sinem 2 albümünde! Cıvıl cıvıl ama fazlasıyla yüksek bir özgüvene sahip, hızlı ve kalburüstü yaşam tarzıyla Sinem ve sevgilisi Alper, Sinem'in ablası Ebru ve eniştesi Engin, Engin'in işe yaramaz kardeşi Utku ve onun daha da işe yaramaz arkadaşları... Bir yandan İstanbul'un renkli ve zengin ortamları, diğer yandan iflah olmaz varoşları... Hepsi Cihan Kılıç'ın şimdiden klasikler arasında girmeye aday çizgi öykülerinde!
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 128
Etiket Fiyatı: 20 TL

ferzan

Büyük ihtimalle kemik çizgi roman okuru kitlesinin %90'ı burun kıvırmıştır ama son 10 yılda okuduğum en değerli üretimlerden biridir benim için Ve Sinem serisi...Uykusuz'da hem haftalık takip ederim, hem de albümü çıktı mı coşkuyla rafıma koyarım...

Cihan Kılıç, çok farklı bir algı ve eleştiri kapısı aralıyor bence pek çok üretimiyle...Bir zamanlar Umut Sarıkaya, vaktiyle Ahmet Yılmaz geleneğinden devam edip kendini bulduğu özgün ve biricik mizahını tamamen ortaya koyabilecek olgunluğuna eriştiğinde nasıl bir bomba etkisi yarattıysa, Cihan Kılıç da kitleler üzerinde olmasa da en azından benim üzerimde öyle bir etkiye sahip...Daha güncel, daha dinamik, daha eleştirel, doğrudan lümpen genç algının ciğerinden kopma, satır aralarında çok şeyler anlatan adeta bir 2010 sonrası Türkiye gençlik ve toplum vizyonu analizi gibi birşey Ve Sinem serisi...

Uzun uzun yazmayı çok isterim bu seri hakkında...Bir ara Ve Sinem başlığında görselli ve detaylı bir incelemesini yapacağım, şimdiden sözüm olsun...Merak eden, Levent Cantek'in Derin Hakikatler isimli bloğundan Sinem ile ilgili birkaç sene evvel yaptığı incelemesini okuyabilirler daha fazla itkilenmek adına...Yalnız dostlara tavsiyem, ilk albümü edinip ikinciyi de bekletmeden raflarına koysunlar ve sırasına göre okusunlar...Çok ince hesaplar ve kırılgan yapılar var Sinem sayfalarında...Yeniliğe açık olan, yerleşik algıdan farklı, özeleştirel ve dibine kadar buralı bir çizgi roman okumak isteyen tüm dostlara tavsiye ederim Sinem'in en az 1, en fazla da 4 sayfalık serüvenlerini (daha doğrusu Sinem evrenindeki pek çok karakterin hikayesini, Sinem öykülerin sadece yarısında yer alıyor, merkezinde gibi görünse de başrolünde değil)...Göz ardı edilecek bir üretim değil...Yalnız Uykusuz tarzı mizah-eleştiri ve çizgi roman yapısına uzaksanız ve çok da tın derseniz, almanıza gerek yok...Ama kaçırdığınız şeyden de asla haberiniz olmaz... :)

Bu da ilk albümün kapağı;

Meraklısı için, Cihan Kılıç'ın haftalık Uykusuz harici Hortlak Dergisi'nde de Sokak Dövüşçüsü ve Tuvofi gibi üretimlerle her ay boy göstermekte olduğunu ekleyeyim iletiyi sonlandırmadan...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

nicholaihel

Mizah dergilerini haftalık takip etmeyi bırakalı epey zaman oldu. Yinede ara ne olur ne biter takip ederim. Takibi bırakırken aklında kalan ne var deseler "Ve Sinem" derdim. Arada bayilerde sadece bu köşeyi okuyup dergiyi bırakmışlığım vardır. Hal böyle olunca fuarda görür görmez almam ve okumam bir oldu. Acayip bir mizah, acayip bir tespit ve klişeler yumağı. Çizgi roman camiasını bir tarafa koyarsak son dönem türk mizah dergiciliğinden çıkma en eli yüzü düzgün, özgün iş diyebilirim.

Mrtekin

İlk albüm olan "Ve Sinem"' an itibarı ile bitti.

Gerçekten çok iyi bir iş çıkarmış "Cihan Kılıç". 2. Albümü de; soğumadan almak lazım.
They drew first blood...

Mrtekin

Alıntı yapılan: Mrtekin - 08 Aralık, 2016, 22:18:50İlk albüm olan "Ve Sinem"' an itibarı ile bitti.

Gerçekten çok iyi bir iş çıkarmış "Cihan Kılıç". 2. Albümü de; soğumadan almak lazım.

2. Albümü, ancak, bu sene İzmir fuarından, "Uykusuz" standından alabildim:-) ve bir gün içinde de bitirdim. Yukarıda detayları ile zaten anlatılmış ama karakterlerin ve esprilerin gerçekten çok başarılı olduğunu söyleyebilirim. 
They drew first blood...

TKnKT

Ve Sinem - 1

Yazar/Çizer: Cihan Kılıç
Yayın Tarihi: Aralık 2022
Sayfa Sayısı: 125
Boyut: 21 x 26 cm
Etiket Fiyatı:132₺
Tanıtım Metni: Ve Sinem raflara dönüyor!

Hızlı ve kalburüstü yaşam tarzının yanı sıra yüksek bir özgüvene sahip Sinem, vücut geliştirme takıntılı sevgilisi Alper, evlilik hayalleriyle yaşayan ablası Ebru, ayrılık hayalleriyle yaşayan eniştesi Engin, Engin'in işe yaramaz kardeşi Utku ve onun daha da işe yaramaz arkadaşları... Bir yandan İstanbul'un renkli ve zengin ortamları, diğer yandan iflah olmaz varoşları... Hepsi Ve Sinem çizgi öykülerinde.

"Ve Sinem, ilginç ve başarılı bir çizgi roman, yarın da hatırlanacak. Orta sınıflara, metropole, şimdiki zamana bu kadar yakından bakan yerli bir çalışma konuşulmayı hak ediyor." –Levent Cantek

Ve Sinem - 2

Yayın Tarihi: Haziran 2023
Etiket Fiyatı:160₺
Tanıtım Metni: Hızlı ve kalburüstü yaşam tarzının yanı sıra yüksek bir özgüvene sahip Sinem, vücut geliştirme takıntılı sevgilisi Alper, evlilik hayalleriyle yaşayan ablası Ebru, ayrılık hayalleriyle yaşayan eniştesi Engin, Engin'in işe yaramaz kardeşi Utku ve onun daha da işe yaramaz arkadaşları...

Bir yanda toplumun içinden geçtiği çalkantılı günler, diğer yanda karakterlerimizin kimlik arayışları... Hepsi ve daha fazlası Ve Sinem çizgi öykülerinin ikinci cildinde.

Ve Sinem - 3

Yayın Tarihi: Haziran 2023
Etiket Fiyatı:160₺
Tanıtım Metni: Hızlı ve kalburüstü yaşam tarzının yanı sıra yüksek bir özgüvene sahip Sinem, vücut geliştirme takıntılı sevgilisi Alper, evlilik hayalleriyle yaşayan ablası Ebru, ayrılık hayalleriyle yaşayan eniştesi Engin, Engin'in işe yaramaz kardeşi Utku ve onun daha da işe yaramaz arkadaşları...

Bir yanda kahramanlarımızın değişen zamana ayak uydurma çabaları, diğer yanda peşlerini bırakmayan geçmişin izleri... Hepsi ve daha fazlası Ve Sinem çizgi öykülerinin üçüncü cildinde.
"The man who opens topics faster than his shadow"