2016 Aralık - Çizgiroman listesi

Başlatan afu, 30 Kasım, 2016, 18:32:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

Mrtekin

Afu Abicim, selam,

Karşılaştırma tablosunu altta verme fikri süper olmuş.

Yalnız 2015 Kasım listesine gidip bir daha inceledim; toplam 56 değil 58 basılmış görünüyor. Yani 2016 Kasımla eşit.

Rakamlar değişikse; rekoru kırdık ama :-)

Bi de her ay kitap listesinin toplam ve ortalama TL etiket değerlerini de bundan sonra eklesek mi?
They drew first blood...

afu

kasım 15 listesi bende 56 görünüyor, hem aylık hem toplu listede.
hangi listeden baktın acaba?

toplam bedel ve ortalama fiyatları toplu listede, aylık olarak sütün sonunda belirtiyorum.
sadece son ayların güncellemesini yapmadım henüz  ;D

Mrtekin

2015 Yayınları/Kasım 2015 Çizgiroman Listesi'nden baktım.

Hatta konuda, 58 basıldığını da konuşmuşuz. Şimdi yine saydım, 58 adet çıkmış görünüyor.
They drew first blood...

xmenac

Mister No serisi bu macera ile tamamlanıyor.

Tuco Ramirez

Böylece 379 Sayılık Aylık seri tamamlanmış oldu.
Lal Serisini baz alısak, 51 adet KM (204 sayı), 175 adet tekli sayı...

5 adet Almanak tek cilt halinde yine Lal tarafından,
20 Özel Sayı ve 2 maksi sayısı ise toplam 6 sayı olarak oğlak tarafından yayınlanmıştı.

Böylece Mister No'nu gelmiş geçmiş tüm sayıları tamamlanmış oldu...

afu

Büyülü'nün de alıştığımız gibi yeni kitaplarını hemen çıkarmasını bekliyoruz  ;D  (hatta içinde yaban mersini de olsa ...  :D )

Tuco Ramirez

Evet blueberry başlasın artık. Yanlış bilmiyorsam ana blueberry serisi, 26 sayıda bitiyor. 9 sayı kaldı yani.

pizagor

Böyle de bir yayın var. Bilgisi olan?

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

memospinoz

Resimli romanmış. Bu kitaptaki hikaye daha önce "Erken Kaybedenler" adlı kitap içerisinde yer almış ve tiyatro oyunu da varmış.

İncelemek isteyenlere:
http://www.iletisim.com.tr/images/UserFiles/Documents/Gallery/ust-kattaki-terorist.pdf

24 sayfa ve fiyatı 14 TL. Boyutu 15x21.5 cm.

ferzan

10 kitaplık bir serinin ikinci kitabı ''Üst Kattaki Terörist''...Emrah Serbes'in Erken Kaybedenler isimli kitabında yer alan güzel kısa öykülerden birinin illustrasyonlarla bezeli hali...İlk kitap Mahir Ünsal Eriş'in ''Benim Adım Feridun'' isimli öyküsüydü ve Murat Başol resimlemişti...

Üçüncü kitap ise Hakan Bıçakçı'nın bu seriye özel yazdığı ''Paranoya Oteli'' isimli hikayesini içerecekmiş Berat Pekmezci'nin illustrasyonlarıyla birlikte...Kalan 7 kitap da 2017 içerisinde çıkmış olur sanıyorum...

Çizgi roman değil ama çizgi romancıların illustrasyonlarıyla bezeli edebi öyküler silsilesi bu seri...Arşive katmaya kesinlikle değer diye düşünüyorum...

http://derinhakikatler.blogspot.com.tr/2016/11/yeni-bir-kitap-dizisi.html
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

kedidiro

e-dergimize yazdığım puslu kıtalar atlası yazımdaki dileğime yakın bir durum bu. hayalim önemli ve değerli öykülerin, romanların çizgi romanlaştırıldığını görmekti. şimdilik bununla idare edicez. üst kattaki terörist emrah serbes'in "erken kaybedenler" öykü kitabındaki en güzel öykülerden biriydi. sahneye de kondu ama elbette biz manisa'daki tiyatro severler için çok uzaktaydı. 10 kitap olacak olmasına ayrıca sevindim. devamını sabırsızlıkla bekleyeceğim. çizgi roman olacakları günleri de görme umuduyla...

afu

ne yaptın öyle sen çizgi düşler ?
:o

Mrtekin

Hayır; haber değeri olan şey;

Ne yaptın öyle sen YKY? ;D
They drew first blood...

emirgoc

Yanlış olmuş o justice leaegue 5 değil ayrı bir event.Justice League 5 onun yan hikayesi.