Essex County - Marmara Çizgi (Top Shelf - IDW)

Başlatan memospinoz, 03 Aralık, 2016, 18:23:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Peki bu özel cilt, sert kapaklı mı olacak?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Nightrain

Özel baskı ve fiyatı 60 tl. Hardcover olduğunu söylememe gerek yoktur sanırım. :D Listeye eklendi! 8)

Nightrain

Özel Baskı çizgi roman dükkanlarına ne zaman dağıtılacak?

Tuco Ramirez

Çizimleri çok kötü değil mi sizce? Çizimlerini beğenmeyip almadıklarım kervanına katıldı. Halbuki konusu tam benim tarzım.

Nightrain

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 15 Kasım, 2017, 17:09:26
Çizimleri çok kötü değil mi sizce? Çizimlerini beğenmeyip almadıklarım kervanına katıldı. Halbuki konusu tam benim tarzım.

Ben Jeff Lemire'in çizimlerini beğeniyorum. Kötü değil de, kendine has bir tarzı var bence.

alan ford

Çizimler kötü değil ama pek alışageldik de değil. İlk etapta çalakalem çizilmiş gibi görünse de Lemire o basit tarzda bile karakterlerine müthiş bir duygu yüklemeyi başarmış. Vücut dilleri , gözler falan çok acayip. İnsan sadece karalayarak göz yapıp o gözlere o ifadeleri nasıl yerleştirir hiç anlamadım ama özellikle ikinci ciltteki abi kardeş hikayesi muazzamdı. Bence kesinlikle bir şans verin , pişman olmazsınız. Son yıllarda çıkan en güzel işlerden. Umarım satışları da iyidir de Marmara bu tip güzel süprizleri daha sık yapar
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Nightrain

Özel basiminin fiyatını 60 TL diye biliyordum. Paralelevren'de 85 TL'ye satışa çıkmış?

nicholaihel

Özel basımın baskısı, kapağı, kitaplıkta duruşu çok hoş olmuş. Ek sayfalar da öyle. Yalnız cildi alıp açtığımda gözlerim bir takdim yazısı, bir önsöz aradı. Doğrudan esere girişi biraz yadırgadım. Onun harici on numara iş olmuş bu ciltli.

pizagor

İnsanın günahlarını - insani zaafları ve sonuçlarını konu edinen, hüznü de biraz bol bir öykü olmuş Essex County.

İnsanın tutkularının, pişmanlıklarının, acılarının, ister milyonların yaşadığı koca koca şehirlerde, ister bu öyküdeki gibi küçücük bir kasabada, aynı sıklıkta, hep benzer şekillerde, aynı şiddette, aynı yıkıcılıkla yaşandığını anlatmış Lemire. Ve tüm hikayelerin gizli kahramanı şehvetin nasıl bir düşkünlük, nasıl bir zaaf olduğunu. Biz bu yaşanmışlıkların, bu onay görmeyen şehvetin etkilerini - sonuçlarını okuyoruz aslında; ilişkilere nasıl yön verdiğini, kimini söküp attığını, kimini ise dondurduğunu ya da yok saydığını. Koruma ve korunma içgüdüsüyle hareket eden insanları görüyoruz sayfalarda. Lemire bence bir yandan da şunu söylüyor: 'Benzer hikayeler yaşanıyor, yaşanacak, yaşanmak zorunda. Benim anlatıklarım insanın doğal güdüsü, adeta insan olmanın doğal bir uzantısı gibi.' Dram değil Lemire'in hikayesi, sadece tercihler ve bunların sonuçları...

Çizgileri yadırgayıp Essex County'den vazgeçmeyin lütfen. Lemire belki çok farklı, göze ilk bakışta hoş gelmeyen bir üslupta çizmiş olabilir ama hikayesini yine her zamanki gibi çok güzel anlatmış.

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ZGeralt

Alıntı yapılan: pizagor - 23 Nisan, 2018, 16:39:39
Lemire bence bir yandan da şunu söylüyor: 'Benzer hikayeler yaşanıyor, yaşanacak, yaşanmak zorunda. Benim anlatıklarım insanın doğal güdüsü, adeta insan olmanın doğal bir uzantısı gibi.' Dram değil Lemire'in hikayesi, sadece tercihler ve bunların sonuçları...

Çizgileri yadırgayıp Essex County'den vazgeçmeyin lütfen. Lemire belki çok farklı, göze ilk bakışta hoş gelmeyen bir üslupta çizmiş olabilir ama hikayesini yine her zamanki gibi çok güzel anlatmış.

Çok güzel anlatmışsınız gerçekten, özellikle alıntıladığım yerlere %100 katılıyorum. Ben de aynı çıkarımı yaptım ve cidden çok etkilendiğim bir öykü oldu.
Lemire'ın yazdığı kötü bir şeye denk gelmedim henüz, çağdaş yazarlar arasında en üst sıralarda benim için ve tüm samimiyetimle söylüyorum, çizgileri yadırgayıp bu eseri pas geçmek büyük kayıp olacaktır. Kesinlikle bir şans verin derim.
Tıpkı Güngezgini gibi ÇR okumayan insanlara da rahatlıkla önerilebilecek bir eser.

Animvader

1. hamur kağıda basınca oldukça kalın bir cilt olmuş, nasıl okunacak acaba.

gunes21