Enki Bilal-Bugünün Efsaneleri Üçlemesi / Marmara Çizgi

Başlatan memospinoz, 03 Aralık, 2016, 18:33:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Efsanevi çizer Enki Bilal'in ödüllü senarist Pierre Christin'le bir araya gelerek yarattığı karanlık ve sürreal Bugünün Efsaneleri üçlemesinde 20. Yüzyıl hayatını bilimkurgu-fantastik tarzında masallar halinde okuyacak ve hayran kalacaksınız.

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 56
Etiket Fiyatı: 32 TL

memospinoz

Efsanevi çizer Enki Bilal'in ödüllü senarist Pierre Christin'le bir araya gelerek yarattığı karanlık ve sürreal Bugünün Efsaneleri üçlemesinde 20. Yüzyıl hayatını bilimkurgu-fantastik tarzında masallar halinde okuyacak ve hayran kalacaksınız.

(Tanıtım Bülteninden)

memospinoz

Enki Bilal ile Pierre Christin'in, 20. Yüzyıl toplumunun, günlük hayatının, devlet düzeninin kemikleşmiş sorunlarını bilimkurgu ögeleri eşliğinde büyükler için masallaştırdığı Bugünün Efsaneleri üçlemesi, Avrupa çizgi romanı ve bağımsız çizgi roman meraklılarıyla birlikte tüm sanatseverlerin kitaplığında kendine Marmara Çizgi logosuyla artık yer edinebilir. Unutulmuşların Gezisi albümünde yerçekiminden kopup göğe yükselen ücra bir köyü, Taş Gemi albümünde modernleşme, ticarileşme karşısında yok olmaya direnen insanlık tarihini, Var Olmayan Kent albümündeyse ütopyalaştırılmaya çalışılan grevdeki bir şehri konu alan Bilal & Christin, bu üçlemeyle yaklaşık 40 yıldır neden çizgi roman sanatının efsane isimleri arasında anıldıklarını gözler önüne seriyorlar. Bu üç yeni albümü yayınevimizden çıkan diğer Enki Bilal kitaplarının yanına katmaktan gurur duyuyoruz.

(Tanıtım Bülteninden)

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nikopol

memospinoz

Alıntı yapılan: Nightrain - 03 Aralık, 2016, 19:02:07
Fiyatı fazla geldi.

Alıntı yapılan: Nightrain - 02 Eylül, 2016, 22:19:48
64 sayfaya 24tl... Pahalı değil mi?

Alıntı yapılan: nicholaihel - 02 Eylül, 2016, 22:43:49
Cildi görmedim ama bence pahalı. Aklıma M. K. Perker'in Doğan Kitap'tan çıkan Ece'si geldi. O da atipik bir boyutta basılmış ve 84 sayfaya karşılık etiket fiyatı 29 liraydı  :o Hala elim gitmedi arşive eklemek istememe rağmen. Bu işe zaten nice bütçeler ayırıyoruz da fiyat/performansın içimize sinmesi bence önemli.

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 03 Eylül, 2016, 00:33:57
Ece'yi bende çok pahalı diye almamıştım.
Fiyat bence de pahalı. hele birde dergilerde yayınlanmış olanların aynısı olduğu düşünülünce...

Alıntı yapılan: Kauss - 03 Eylül, 2016, 17:49:41
Yanlış anlamayın ama 24 TL bana kalırsa da pahalı. Normalde Hilal'i hiç okumamış ve önceliğim olmamasına rağmen Türk yazar olduğu için destek olmak istediğimden almayı düşünüyordum. 64 sayfalık bir yayına 24 TL vermek ise bana mantıklı gelmiyor. Bu tamamen benim kişisel görüşüm. Bir çizgi roman okuyucusu olarak aylık bir bütçe ayırıyorum ve bu yayınla kıyaslayınca başlamak istediğim Green Lantern'in ilk cildini 25 TL'e sahip olmak daha mantıklı geliyor. Teki 176 sayfa diğeri 64 sayfa. Bilemiyorum belki ben saçma düşünüyorum ama Türk yazarlara ve yayınevlerine destek olmak isteyip böyle bir fiyat politikasında ellerimizi kollarımızı bağlıyorlar. ( hiç değilse benim gibi olan arkadaşlar illa mevcuttur )

Alıntı yapılan: Mrtekin - 03 Eylül, 2016, 18:42:32
+1.

Alıntı yapılan: Ralph - 03 Eylül, 2016, 22:15:55
Öncelikle gerçekten ilgimi çekti ve almayı düşünmüştüm. Pek çok arkadaş bahsetmiş ama ben de söylemeden edemeyeceğim 64 sayfa, 24tl ve yerli yayın? Mecburen indirim bekleyeceğim.

Daha önce "Hilal - Marmara Çizgi" başlığı altında da değindiğim gibi gidin, bir çizgi roman dükkanında alın elinize inceleyin. Beğenmezseniz almayın. Sonuçta bu bir zevk meselesi. Ama sonra fiyattan yakınan arkadaşlar BD başlıkları altına gelip de niye bu hikayenin devamı 3 yıldır gelmiyor veya niye ülkemizde BD bu kadar az basılıyor tandanslı mesajlar yazmasınlar çok rica ediyorum. Zira inandırıcı olmuyor. Bu albümler 24x32 boyutunda yani büyük boy BD albümleri ve bu fiyata satılabiliyor olmaları şu an için gayet normal. Marmara Çizgi'nin ilk bastığı Enki Bilal albümleri de şu anda 30 TL yani büyük bir fiyat artışı da yok. Son olarak başta söylediğimi tekrarlıyorum; gidin, inceleyin, beğenmezseniz almayın.

seastar1000

Bugun aldim daha okuyamadim da acaba uc albumu birlestirip tek album olarak bassalardi nasil olurdu diyorum
Neticede uc album tek macera mecburen ucunude aliyorsunuz kapak ve ciltten biraz daha kar edilip toplam fiyat azaltilabilirdi diyr dusundum

Tuco Ramirez

Sanırım her biri ayrı bir macera. Her birinin sonunda son yazıyor. Bir de 3'ü bir arada kaç para olurdu acaba?  ???  :-X

HacıGeraltEmmi

Aldım inceledim rafa geri koydum :) Önceliği hemen okuyacağım kitaplara verdim, onlar da epeyce yüklü bir miktar tuttuğundan (hem yükte hem pahada) bazı kitapları elemek (daha doğrusu almını ötelemek) durumunda kaldım. Fiyatıyla ilgili yorum yapmayacağım, ekonominin durumu ortada. Son alışverişlerinizi öncekilerle kıyaslarsanız bazı yayıncıların halihazırda kitaplara yaptıkları zamları da kaçırmamış olursunuz. Önümüzdeki zamlar için de hazırlık olur bünyelerimiz açısından ;D

pearl jam

Yine "bence pahalıcılar",  "keşke hep beraber basaydınız"cılar gelmiş.

Küçültüp bassaydılar " az daha para verseydik de orijinal okusaydık" cılar ve "çizimlere yazık olmuş" cular gelecekti.

Tek tek basılsa "üçü birden basılmadan Almam" cılar gelecekti

Ha bi de "amazondan orijinalini aldım kafam rahat, alın boktan baskılarınızı bi tarafınıza dürün" cüler var ki onlar da ayrı bir alem.

Nightrain

Pahali geldi söyledik. Yazmasa mıydık? Bir dovmediginiz kaldi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mrtekin

;D

"Enki Bilal olsun da çamurdan olsun."cudan yorumlar. ;D
They drew first blood...

xmenac

Bence fiyat normal.

2015 yılında yayınlanan Orbital'in, 27 liralık etiket fiyatını da normal bulmuştum. Ebatları aynıydı ve 48 sayfaydı. Bu edisyonların daha ucuz olması maalesef epey zor gibi gözüküyor.

Mrtekin

"Hilal" albümü için yaptığımız "pahalı" yorumu buraya niye taşınıp sonuç üretilmiş; ben onu anlamadım. "Maliyet bazında" bile aynı klasmandan bahsedilmiyor.

Aynı klasmandan; daha "güncel" bir karşılaştırma yapacak olur isek;

Frankofon teliflerinin yaklaşık standart 1000 Euro olduğunu hesaba katar isek;

ÇD'nin Edelweiss Pilotu 48 sayfa olmasına rağmen etiket fiyatı 20 TL. (Ebat karşılaştırması yapamadım.)

YKY'den Tetikçi-5; sayfa sayısı 56; etiket fiyatı; 18 TL; üstelik HC. (Bunda da ebat karşılaştırması yok.)

Enki Bilal'e değer diyenler de haklıdır; aynı şekilde pahalı diyenler de. Neticede; piyasaya BD sürümü çok az; bulduğumuza şükrediyoruz gibi bir durum var...

Son söz: İdefix' ten %38 Marmara indirimi ile;
"en ekonomik" şekilde almak lazım...(İnternet indirimine bağımlıyız'cılar.)
They drew first blood...